Skocz do zawartości
laidman

Arctic Cooling Freezer II 420 custom fans, jakie wentylatory wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam chłodzenie ja wyżej i przy aktualnych temperaturach czuję, że musze zmienić wentylatory.

Jakie możecie polecić nie patrząc na budżet?

Za każdą odpowiedź z góry dzięki...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Noctuy https://noctua.at/en/products/fan/nf-a12x25-pwm plus https://noctua.at/en/na-sfma1 albo Silent Wings 4 Pro. Tanio nie będzie. Tyle co ten Arctic ;)

Ciężko też powiedzieć czy nastąpi poprawa warta wydania takich pieniędzy. Nie napisałeś też o jakich temperaturach mowa i na jakim zestawie. Zakładam więc, że wiesz co robisz i wszystko jest poskładane zgodnie ze sztuką.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zgadzam się z Chlorem, 14 lepsza wiekszy przeplyw powietrza 12 nie wykorzystuje w pelni potencjału chłodnicy 12 ma 102 m3/h a 14 140 m3/h to taka zamiane jakbys zrobił to zamiana siekierki za kijek
 
Silent wing 4 pro 140 moze byc lepszy od tego noctua, noctua planuje wydac odpowiedz na tego silent winga w grudniu, wiem bo interesowalem sie tematem jakis czas temu
Ten be quiet ma 160 m3/h chyba jak sie nie myle musialbys sam sprawdzic
Tak ma te 165 m3/h w tej chwili to jest najlepszy wentylator na rynku
Możesz się nie zgadzać ale przepływ podaję się przy minimalnym oporze zazwyczaj. Na chłodnicach albo radiatorach istotne jest to jak wentylator radzi sobie z oporem. Nie wiem który jest zestaw bedzie lepszy. To co tu padło to raczej top tego co można dostać od ręki w sklepie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa na i7 10700k, wcześniej na 5Ghz na wszystkich jajkach,  1,28v po vDropie bez obciązenia 1,32v,  teraz na stock. 

Przy 5 Ghz mam na po godzinie grania 78 na najwyższym jajku, pozostałe to tak do 75. 

Dla mnie to dużo bo ja nie jestem przyzwyczajony że jest cieplej niż 65.

Buda jest duża i przewiewna, z przodu 3x14cm z tyłu jeszcze jeden, też 14cm.

Jestem skłonny te Silent Wing 4 Pro kupić, cena faktycznie z kosmosu, ale powiedzcie tak szczerze czy może nie przesadzam?

Będzie można odczuć różnicę? Macie doświadczenia?

Z góry dzięki za odpowiedzi....

 

1 godzinę temu, Raidenorius napisał:

Jaki proecek? Może lepszym pomyslem jest UV?

A co to jest UV? :D

aaaa mówisz o Undervolting.... ok, ok powoli kapuję.

A jak się do tego zabrać, zmniejszać napięcie i testować, jak OC tylko w dół?

Tylko od jakiego zacząć?

Edytowane przez laidman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradników masa. Nie ma co wyrzucać kasy. Masz swietne chłodzenie. 

Co do temp, to uv zbije sporo. Tak, trochę jak oc ale w dół. Najlatwiej, jeżeli lecisz na stocku, zrobić to przez offset (ustawiając napiecie offestowe na jakieś-0,05v i przetestować stabilność- CB r23 full run wystarczy). Jezeli masz procka w manualu, to nawet lepiej - da się wiecej ugrać.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 360 zmieniłem na Fluctusy, temperatura taka sama ale jest zdecydowanie ciszej. Zmiana wentylatorów nic Ci nie da jeśli chodzi o temperaturę. Ubij voltage to dużo Ci zmniejszy temp, albo po prostu nie żyłuj procka tak wysoko 😉 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stocku nie potrzebuję zmieniać napięcia, bo właśnie trochę testowałem i grałem to jest max 65 na najcieplejszym jajku.

Dzięki Panowie, jednak faktycznie chyba nie ma sensu. Dam sobie na razie spokój...

Muszę całość jeszcze wyczyścić, bo od założenia tylko środek sprzątałem ale chłodnicy nie przedmuchiwałem, wentylatory też muszę odkurzyć.

Jeszcze raz dzięki i pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...