Skocz do zawartości
Ka_rol

Jaki proc pod B350f?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję upgrade kompa po taniości.

Obecnie to ryzen 1600, mobo asus rog strix b350-f gaming, asus GTX 1060 6gb strix, 16gb RAM, zasilacz 600W tagan

Grafikę chciałbym wsadzić RTX 3060ti 12gb ale jaki proc do tego? Nie chcę płyty głównej zmieniać, jak patrzę tutaj to ta płyta wszystkie Ryzeny obsłuży https://rog.asus.com/us/motherboards/rog-strix/rog-strix-b350-f-gaming-model/helpdesk_cpu/

Pytanie czy to będzie chodzić z Ryzenem 7 5800x i czy to ma sens? A może nie wymieniać proca? Albo jakiś bardziej optymalny do 3060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że ten Asus B350-f miał jedną z najlepszych sesji zasilania, tzn druga po Pro Carbon więc bez problemu pociągnie 5800x i ma to sens, aczkolwiek nie zobaczysz zbyt dużej różnicy względem R5 5600 albo R5 5600x, to są też bardzo dobre opcje. 

Super opcja to też 5800X3D który w zależności od gier może dać ogromny boost +prawie 100%, albo w innych grach mały boost albo nawet ciut wolniejszy od 5800x np w CS:GO. 5800X3D to trochę grzałka i potrzebuje najlepiej chłodzenia AIO żeby wydobyć ostatnie ~10% wydajności. 

I tak, jak najbardziej ma to sens. R5 1600 jest mega słaby. 5600x/5800x to optymalny procek do rtx3060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to Ryzen 5 5600X czy Ryzen 7 5700X/5800X jak najbardziej, skok wydajności będzie kosmiczny w responsywności klatki też podskoczą, RTX 3060Ti również jak ta lala. Taki upgrade ma dużo sensu.

 

Ewentualnie jakbyś dozbierał to 5800X3D to najlepszy procesor na AM4 do grania. Zobacz sobie testy na yt R7 5800X vs 5800X3D vs i9 12 900K lub inne podobne. Ta płyta go obsługuje.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie.

Jak wybierałem tę płytę to właśnie na sekcję zasilania patrzyłem że kiedyś coś mocniejszego wstawię. Jedyne czego nie byłem pewien to jak z obsługą nowych procków bo jak patrzę po xkomie to przy jednych jest, że pójdzie na B350 a przy innych nie. 

Z ciekawostek to miałem w nim zasilacz be quiet! ale padł i musiałem wytargać Tagana ze starego Q6600. Bez modularnych kabli to trochę ciężko było 🙂 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...