Skocz do zawartości
ben1225

Problem z aktualizacja sterowników geforce experience

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z aktualizacja sterowników geforce, problem polega na tym, że gdy próbuje je zaktualizować, klikam instalacja ekspresowa niby sie cos tam robi. Po niby zaktualizowaniu znowu wyskakuje instalacja ekspresowa albo niestandardowa, ale to nie wszystko nie mogę także wejść w ustawienia geforce ani na stronę główną mogę tylko zaktualizować sterowniki. Kolejnym problemem jest to że nie odpala mi się panel sterownia nividia wyskakuje wtedy że aplikacja nie jest zgodna z zainstalowanym sterownikiem nividia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mógł byś cos więcej napisać o posiadanym sprzęcie ? , czy problem dotyczy np. laptopa - producent model , czy PC i wtedy, jaki jest procesor, płyta główna , oraz posiadana karta graficzna , a no i najważniejsze na jakim systemie operacyjnym występuje problem win10 , win 11, czy starszym, win8 win7 czy może winXP XD

https://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

 z listy wybierz posiadana kartę graficzna, oraz system i pobierz pakiet sterownika 

przed instalacja nowego sterownika, pierwej odinstaluj już zainstalowany sterownik ,i uruchom system ponownie i dopiero instaluj nowy , najlepiej nie instalacja expressowa tylko czysta instalacja , czy wykorzystujesz coś z oprogramowania "geforce experience" ? , jeśli nie, to instaluj bez tego pakietu oprogramowania.                        

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a laptok , no to trochę rozjaśnia obraz sytuacji , na laptopach często nie aktualizuje się sterownika od igpu, czyli od karty graficznej z procesora, tylko jedzie sie na tym najstarszym dostępnym z stronie producenta , bo potem albo jest problem z instalacja nowych sterowników od karty dedykowanej tak jak w Twoim przypadku, oraz zachodzi problem z przełączaniem się grafik z trybu bez obciążenia czyli np. pulpit, do tryby gry np. uruchamiam grę a laptop nie przełącza się z igpu na dedykowana i dalej pracuje na zintegrowanej XD 

https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y530-15ich/downloads/driver-list/component?name=Wyświetlanie i grafika wideo&id=635380F4-448F-4129-AA77-265289D96F6F 

ściągnij i odinstaluj sterownik od Intel VGA, uruchom system ponownie , i dopiero zainstaluj sterownik od Intel VGA   po czym ponownie uruchom system i dopiero spróbuj zainstalować pakiet sterownika z Nvidia  

https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/drivers/

573.13 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wciąż to samo panel sterowania nividia wciąż się się nie

otwiera 

aha zapomniałem  dodać ze aktualizacje wyskakuje mi w geforce experience myśle ze przez to  panel nividia nie chce sie otworzyc, jak próbuje zaktualizować to mam te dwie opcje cały czas 

jak by sie nic nie zrobiło image.thumb.png.7ec5686f2b986e6e66949620b132efc5.png

Edytowane przez ben1225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś te menu to nie wygląd tak jak powinno , to tak jest jak uparcie chcesz iść na skróty ? , masz odinstalować cały pakiet sterownika nvidia i przy nowej instalacji nie instalować geforce experience , tylko instalacja nie standardowa , zaznaczyć czysta instalacja, i zainstalować sam sterownik. a dopiero potem doinstalować , geforce experience, skoro jest Tobie do czegoś to oprogramowanie potrzebne ...     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ben1225 napisał:

nie wiem prawdopodobnie cos zle zrobiłem bo nie działa

bo pomoc zdalna ma swoje ograniczenia, inaczej jak sam bym zasiadał do tematu , podejrzewam kwestia 10 minut i było by po problemie 

a instalator ma wyglądać tak, a nie jak u Ciebie 

20230901_213001.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...