Skocz do zawartości
momo_0

Skrzynka do 10K, potrzebuję porady i waszych opinii.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów, planuje na przełomie najbliższych dwóch miesięcy złożyć skrzynkę. W zasadzie samą skrzynkę już mam, obudowa to Lian Li O11 Dynamic Mini, kupiłem też dysk. Na płycie będzie wyłącznie - póki co, jeden dysk Samsunga M.2 1T 990 Pro. Bardzo mocno zastanawiam się nad kompilacją CPU/GPU/RAM. Z góry zaznaczę, że interesuje mnie wyłącznie platforma złożona na Intleu z kartą NVidia (nie chce AMD). Komputer będzie służyć w zasadzie wyłącznie do grania, plus przeglądanie internetu. Nie bawię się, w żadne graficzne tematy, być może po drodze jakiś delikatny streaming - ale to bardzo amatorsko.

Brałem pod uwagę:

procesor Intel i9-13900K, 

płyta Asusa ASUS PRIME Z790-P,

GPU - ASUS GeForce RTX 4070 DUAL OC White - 12GB GDDR6X RAM, 

RAM: potrzebuje porady (chciałbym G.Skill), DDR5 lub DDR4 - sugestie ?

Zasilacz: potrzebuje porady, aczkolwiek z uwagi na budowę skrzynki musi to być w standardzie SFX. SFX-L (tutaj warto zaznaczyć, że planuje w obudowie umieścić 9 wiatraków Lian Li (trzy na górze i trzy na dole RGB), do tego chłodzenie AiO, które będzie mieć 2 x 140 lub 3 x 120 mm tez RGB. 

Co polecacie ? czy propozycje wskazane przeze mnie są trafne, czy warto coś zmienić , dodać ?

Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że komputer składam zazwyczaj na lata, nie interesuje mnie żonglowanie podzespołami co dwa lata. Chcę złożyć coś do czego nie będę musiał za dwa lata zaglądać, tym bardziej, że to sprzęt do użytku domowego.  

Czekam na wasze opinie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsensowne połączenie. i9 i bieda 4070 to jakiś żart do gier. 13600k(f) + 4080 (ew. 4070 TI jak budżet się nie zepnie) będą wydajniejsze.

RAM: https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-s5-ddr5-32-gb-6000mhz-cl30-f5-6000j3040f16gx2-rs5k-10728607/

Edytowane przez VVilkacy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Cytat

 

13 godzin temu, momo_0 napisał(a):

 

Brałem pod uwagę:

procesor Intel i9-13900K, 

płyta Asusa ASUS PRIME Z790-P,

GPU - ASUS GeForce RTX 4070 DUAL OC White - 12GB GDDR6X RAM, 

Składając zestaw wykorzystywany w większości do grania musisz dać mocniejszą grafikę, nawet kosztem procesora. Rtx 4070 w chwili obecnej jest niby ok ale za rok lub dwa będziesz szukał karty.

Cytat

RAM: potrzebuje porady (chciałbym G.Skill), DDR5 lub DDR4 - sugestie ?

RAM dobierasz do płyty - albo kupujesz tańszą z DDR4 albo droższą z DDR5.

Jeżeli wybierzesz DDR5 (moim zdaniem mimo wyższej ceny to lepsza opcja) to mogę w dobrych pieniądzach odsprzedać G.Skil Trident Z5 6000 cl30/40/40/96 TZ5K - szczegóły na priv jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, momo_0 napisał:

Bardzo mocno zastanawiam się nad kompilacją CPU/GPU/RAM

Do gier kup i7 + mocna grafika + RAM 6000 CL30, Łączenie i9 i słabej karty w stylu 4070 jest bez sensu. i5-13600K/F + 4080 wydaje się opytmalny w tym wypadku

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...