Skocz do zawartości
F1SH3R

Problem z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

witam kupiłem ostatnio komputer. Wydałem nie mało. Już od początku był jakis problem który polegał na tym iż przy obciążeniu i bez komputer nagle odłączal obraz i załączam maksymalne chłodzenie w całym komputerze. Po reklamacji w serwisie wymienili procesor na nowy. Kilka dni temu komputer do mnie wrócił lecz problem nie zniknął. 
Karta:  Rtx 4070 msi Gaming x trio 

procesor amd ryzen 5 7600x 

Płyta: Gigabyte b650 Gaming x ax 

zasilacz: Gigabyte UD850G

z góry dziekuje 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety nie jestem w stanie wysłać screena z powyżej podanych aplikacji. Komputer kupowany na morele… Zwróciłem  już 3 raz na gwarancje…. Z innego źródła dowiedziałem ze ze najpewniej winny może być zasilacz lub płyta główna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, F1SH3R napisał:

Zwróciłem  już 3 raz na gwarancje

trzy razy na serwisie... i bez poprawy ?, to taki zakup powiedział bym że nie cieszy, trochę to dziwne ze co u nich PC zostaje podany zakładam jakimś testom, a u Ciebie dalej "krzaki" ?

takie odłączanie obrazu może wskazywać na problemy z karta graficzna, a czy podczas takiego odłączenia/wyłączenia obrazu dźwięk w systemie nadal jest ?

W dniu 15.09.2023 o 12:51, F1SH3R napisał:

załączam maksymalne chłodzenie w całym komputerze

co to znaczy ? mógł byś to rozwinąć , czy zarówno na karcie graficznej jak i zestawie chłodzący z procesora zwiększają się obroty ? , czy tylko na karcie graficznej lub na zestawie z procesora , no bo chyba wiatraki z obudowy nie zwiększają obrotów ? 

co obecnie faktycznie nie pracuje jak należy to trzeba by ustalić najlepiej testując każdy podzespół osobno, ale w warunkach domowych raczej jest to nie wykonalne bo nikt nie ma drugiego podobnego zestawu aby sobie poprzekładać i przetestować.

czy obecnie PC masz Siebie ?, czy jest ponownie na serwisie ?

ja zaczął bym od sprawdzenia czy wtyczki przy zasilaczu czy pewno są właściwie dociśnięte (tak w Gigabyte są za "luźnie" i się wysuwają...) następnie wymontował tego RTX 4070, i monitor podpiął do wyjścia HDMI czy DP na płycie głównej, jeśli dalej jest to samo, zdemontował bym płytę główna i wyjął procesor , i organoleptycznie sprawdził pod różnymi kontami oglądania czy wszystkie piny w gnieździe procesora na pewno są proste.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dźwięk jak najbardziej jest dalej. Wszystko funkcjonuje niby normalnie, poza tym ze nie ma obrazu( brak sygnału) natomiast z tego co zauważyłem chłodzenie załącza się w całym komputerze włącznie z obudowa. Na pewno nie jest to problem grafiki. Raczej stawiał bym tu na zasilacz. Lub płytę główna. W każdym razie komputer już odesłany i czekam czy tym razem cos zdziałają… 

p.s zakup wgl nie cieszy wręcz przeciwnie. Miałbyc super komputer a nie ma nic… morele…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, F1SH3R napisał:

Tak dźwięk jak najbardziej jest dalej. Wszystko funkcjonuje niby normalnie, poza tym ze nie ma obrazu( brak sygnału) natomiast z tego co zauważyłem chłodzenie załącza się w całym komputerze włącznie z obudowa. Na pewno nie jest to problem grafiki. Raczej stawiał bym tu na zasilacz. Lub płytę główna. W każdym razie komputer już odesłany i czekam czy tym razem cos zdziałają… 

czyli to nie jest tak ze PC się zawiesza , tylko zostaje odłączone urządzenie, a co odpowiada za wyświetlanie obrazu ?

bo jeśli to płyta główna pracuje w sposób nie właściwy i "gubi" urządzenie, to tylko potwierdza moje spostrzeżenia i ja już od xxx czasu nie zachęcam do kupowania płyt głównych Gigabyte.

ale ile musi wody w klozecie upłynąć aby w tzw. polecanych zestawach nie kierować się tylko widełkami cenowymi a produktami sprawdzonymi a nie przysparzającymi problemów. 

    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącza urządzenie nawet jest ten dźwięk windowsa dla dołączanego urządzenia. No ja w poprzednich komputerach tez miałem płyty główne Gigabyte i wszystko śmigało teraz dopiero cos się dzieje.

2 godziny temu, Mr.T... napisał(a):

czyli to nie jest tak ze PC się zawiesza , tylko zostaje odłączone urządzenie, a co odpowiada za wyświetlanie obrazu ?

bo jeśli to płyta główna pracuje w sposób nie właściwy i "gubi" urządzenie, to tylko potwierdza moje spostrzeżenia i ja już od xxx czasu nie zachęcam do kupowania płyt głównych Gigabyte.

ale ile musi wody w klozecie upłynąć aby w tzw. polecanych zestawach nie kierować się tylko widełkami cenowymi a produktami sprawdzonymi a nie przysparzającymi problemów. 

    

Za wyświetlanie obrazu odpowiada karta graficzna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...