Skocz do zawartości
Tethris

Komputer do gier ~10k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu poniższego zestawu, poprosiłbym o opinie/uwagi.

Budżet 10k-11k

 

Procesor AMD Ryzen 7 7800X3D, 4.2 GHz, 96 MB, BOX (100-100000910WOF)

Karta graficzna ASRock Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming OC 24GB GDDR6 (RX7900XTX PG 24GO)

Płyta główna MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI

Zasilacz MSI MPG A850G PCIE5 850W

Obudowa be quiet! Silent Base 601 (BGW27)

Dysk SSD Lexar NM620 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (LNM620X002T-RNNNG)

Pamięć G.Skill Ripjaws S5, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL30 (F5-6000J3040F16GX2-RS5K)

Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 240 (ACFRE00046A)

 

Obecne ceny 4080 są kosmiczne, wolę niedopłacać. Pytanie czy jest sens dopłacać do lepszego modelu 7900xtx? Obudowę preferuję z wyciszeniem ale nie jest to musowe.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie podałeś cen, skoro pytasz czy warto dopłacać do lepszego modelu. Od pewnego pułapu cenowego, powstaje problem, że XTX jest zbyt blisko 4080, żeby nadal brać go pod uwagę (4080 jest ogólnie lepszą kartą). Pytanie tylko, gdzie Ty masz swoją granicę bólu. Ja sam zanabyłem Nitro+, ale tylko dlatego, że nie mogłem mieć karty Nvidii. W przeciwnym razie, w życiu bym tyle za XTX nie dał.

Piszczące cewki mogą się trafić zarówno w Red Devilu, jak i Phantomie, bo to loteria. Pozostaje zatem kwestia Twojej tolerancji na szum wentyli. ;) Moim zdaniem, jak cewki na karcie są w porządku, to jest już sukces, a cała reszta się jakoś ułoży. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, VVilkacy napisał:

ale tylko dlatego, że nie mogłem mieć karty Nvidii

co?

4 godziny temu, Tethris napisał:

Pytanie czy jest sens dopłacać do lepszego modelu 7900xtx?

Który to jest lepszy model? AsRock to jest budżetowy model i dlatego jest najtańszy, co nie znaczy że tani. ASUS, Sapphire i PowerColor są zdecydowanie lepsze, ale czy warto dopłacać? No nie wiem. Karty będą tylko drożały na tą chwilę więc okolice 5,5k to jest półka która będzie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...