Skocz do zawartości
jarekmr

Zestaw bez karty graficznej do 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po wielu latach chce zmienić PCta. Oto moja propozycja (obudowę mam a kartę graficzną dokupię później)

 

Procesor AMD Ryzen 7 7800X3D, 4.2 GHz, 96 MB, BOX

Płyta główna Asus TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

Pamięć G.Skill Ripjaws S5, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL30 

Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 1000W (BN345)

Dysk SSD Patriot VP4300 Lite 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (VP4300L2TBM28H)

Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 (BK021)

Na dzień dzisiejszy wychodzi za to: 5 460,18 zł w morele

 

Czy to dobry zestaw pod prawdopodobnie rtx 4080 lub być może 4090?  Co byście ewentualnie zmienili?

 

Zastosowanie głównie gry

Edytowane przez jarekmr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka to będzie karta graficzna, że potrzebujesz zasilacza 1000W?

Co do zestawu się nie wypowiem - ja brałbym Intela 🙂

Tylko rzucę uwagę odnośnie chłodzenia. Mam tego Dark Rock 4 (nie pro) i uważam że przy bardziej wymagających CPU jest ono stanowczo za słabe, a kosztuje sporo. W tej cenie poleciłbym ci kupić coś dwu-wieżowego, ale nie koniecznie marki premium jak beQuiet. Ewentualnie dopłacić do Dark Rock 4 pro, albo nawet Noctua DH-15, albo jakieś AiO.

Jak jednak wolisz wydać bliżej 200-250zł to w tej chwili król opłacalności i wydajności to chyba Thermalright Peerless Assassin 120 SE. Ciężko go kupić w Polsce niestety, ale czasem pojawia sie w sklepie proshop.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, cochin napisał(a):

Jak jednak wolisz wydać bliżej 200-250zł to w tej chwili król opłacalności i wydajności to chyba Thermalright Peerless Assassin 120 SE. Ciężko go kupić w Polsce niestety, ale czasem pojawia sie w sklepie proshop.pl

Widziałem na amazonie te chłodzenie. Uważasz że wystarczy pod 7800x3d? 

 

52 minuty temu, cochin napisał(a):

To jaka to będzie karta graficzna, że potrzebujesz zasilacza 1000W?

Jak napisałem, planuje zakup rtx 4080 lub 4090 i chciałbym mieć lekki zapas, stąd 1000W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te na Amazonie to najpierw sprawdź skąd wysyłka 😄 Patrząc na testy to dorównuje coolerom 2 razy droższym, więc to bardzo dobra opcja, tylko z jakiegoś powodu bardzo słabo dostępna w Europie..

Aa nie zauważyłem tej grafiki. Do 4090 1000W jak znalazł, do 4080 pewnie wystarczyłoby mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc z wyborem chłodzenia, zamówiłem na amazon, dojdzie we wtorek.

Może ktoś jeszcze się wypowie, mam wątpliwości w kwestii płyty głównej. Czy jest to dobry wybór? jest dość droga więc w tej cenie może jest możliwość znalezienia czegoś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jarekmr napisał:

Dziękuje za pomoc z wyborem chłodzenia, zamówiłem na amazon, dojdzie we wtorek.

Może ktoś jeszcze się wypowie, mam wątpliwości w kwestii płyty głównej. Czy jest to dobry wybór? jest dość droga więc w tej cenie może jest możliwość znalezienia czegoś lepszego?

Witam

po złożeniu zestawu , uruchomieniu i przetestowaniu mógł byś zamieścić informacje czy np. platforma ruszy od "kopa", czy wystąpiły jakieś problemy, oraz jak sprawdza się wybrane chłodzenie,  a no i nie zdziw się ze za pierwszym razem platforma może uruchamiać się kilka minut, oraz przeprowadzić kilka restartów.

nowe platformy nie włączają się w oka mgnieniu, można iść na fajkę XD 

co to znaczy drogo ?, moje podejście jest takie, ale nie trzeba się z nim zgadzać, kupujesz CPU w podobnych pieniądzach zakup płytę główna. 

lepiej wyposażona ale na B650E

Płyta główna Asus ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mr.T... napisał(a):

lepiej wyposażona ale na B650E

Płyta główna Asus ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI

Czym różnią się te płyty oprócz wydaje się lepsze karty dźwiękowej na ROG?

A co myślisz o MSI MAG X670E TOMAHAWK WIFI? Nie patrząc już na cenę, lepszy asus czy ta msi? a może jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jarekmr napisał:

Czym różnią się te płyty oprócz wydaje się lepsze karty dźwiękowej na ROG?

słabo wgryzasz się w temat XD

Płyta główna Asus TUF GAMING X670E-PLUS WIFI

https://www.asus.com/pl/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-x670e-plus-wifi/

- sekcja zasilania 14+2 , PCIe. 5.0 1x dla M.2 ,  1 x PCIe 5.0 x16 czyli dla karty graficznej, kodek Audio -Realtek S1220A

 

Płyta główna Asus ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI

https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-b650e-e-gaming-wifi-model/

-sekcja zasilania 16+2 , PCie 5.0 dwa gniazda M.2 , 2 x PCIe 5.0 x16  (x16, x8/x4) dla karty graficznej ,kodek Audio ALC4080. 

 

Płyta główna MSI MAG X670E TOMAHAWK WIFI , tez będzie działać, sekcja zasilania 14+2+1 , PCIe. 5.0 jeden dla M.2 , 1 x PCIe 5.0 x16 dla karty graficznej, kodek Audio-  Realtek ALC1200 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 18:57, Mr.T... napisał(a):

słabo wgryzasz się w temat XD

Dzieki za informacje odnośnie szczegółów plyt, oto zestaw który raczej zamówię, jest kilka aktualizacji:

Procesor: AMD Ryzen 9 7950X3D

Płyta główna: Asus ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI

Pamięć: G.Skill Trident Z5 Neo, DDR5, 64 GB, 6000MHz, CL30 

Zasilacz: be quiet! Pure Power 12 M 1000W 80 Plus Gold ATX 3.0

Dysk: Patriot 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Viper VP4300 Lite

Chłodzenie: Thermalright Peerless Assassin 120 SE

 

Wyjdzie co prawda prawie 7K ale myślę, że warto dorzucić do lepszego procesora i 2 razy więcej pamięci. Co o tym myślicie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarekmr napisał:

Wyjdzie co prawda prawie 7K ale myślę, że warto dorzucić do lepszego procesora i 2 razy więcej pamięci. Co o tym myślicie?

jeśli sprawdziłeś testy, porównania i wykorzystasz ten procesor do swoich zastosowań, to 16r/32w, powinien szarpać szynkę niczym Reksio XD     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Napisałem, że nie potrzebuje nowej obudowy, jednak po zmierzeniu mojej starej obudowy zauważyłem, że cieżko będzie aby to wszystko się zmieściło(karta graficzna i chłodzenie). Zatem proszę Was o podpowiedź w sprawie obudowy. Z tego co na szybko sprawdziłem:

 

be quiet! Shadow Base 800 Czarna (BGW60)

czy będzie ona ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 17:06, Mr.T... napisał(a):

Witam

po złożeniu zestawu , uruchomieniu i przetestowaniu mógł byś zamieścić informacje czy np. platforma ruszy od "kopa", czy wystąpiły jakieś problemy, oraz jak sprawdza się wybrane chłodzenie,  a no i nie zdziw się ze za pierwszym razem platforma może uruchamiać się kilka minut, oraz przeprowadzić kilka restartów.

Po złożeniu ruszył od razu. Uruchamia się około minuty,. Były problemy ze stabilnością pamięci w profilu expo, dlatego zmieniłem na auto i chodzą na 4800MHZ i jest ok. Testowałem w cinebenchu r23 i multi core temperatura maksymalna wyniosła 84 stopnie. Wynik:

35672 multicore
2049 single core

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...