Skocz do zawartości
Astec

Forza Motorsport (2023) - optymalne ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,  

Widzieliście jakieś gotowy zestaw ustawień dla Forzy Motorsport z podziałem na półki wydajnościowe komputerów?

Osobiście mając Ryzena 5 7600X, RTX 3070 oraz monitor 1440p i 144 Hz nie mogę znaleźć optymalnych ustawień. Gram na mieszance średno/wysokich ustawień (bez RT), przy czym wysokie dotyczą tylko oprawy graficznej samochodów. Reszta to średnie. Nie było by w tym nic niepokojącego gdyby nie wysokie (~98-99%) użycie GPU. Chcąc je zmniejszyć włączyłem synchronizację pionowa na 100 Hz, ale mimo to użycie dalej bliskie jest 100%. Dużo eksperymentowałem i na mieszance nisko/średnich jest... dokładnie tak samo. Blisko 100% użycia GPU i 100 FPS. Poszedłem o krok dalej i nawet zwiększając ustawienia FPS-y zdają się spadać jedynie w newralgicznych momentach (start), a użycie GPU jest nadal 100%. Dopiero włączenie DLSS na performance zbija użycie GPU do akceptowalnego dla mnie poziomu 70-80%. Jakość oprawy nie ulega znacznemu pogorszeniu, ale jednak nie jest to natywna rozdzielczość. Jeśli chodzi o płynność gra zdaje się nie reagować zbytnio na zmianę ustawień, dopiero drastyczne zmiany można zauważyć po ustawieniu RT na ON. Ponadto nie mogę wyłączyć V-Synca (w celach testowych) i mieć te np. 150-160 FPS. Zawsze limitem jest V-Sync nawet jeśli go wyłączę (monitor zapewnia zgodność z G-Sync). Całą sytuację ratuje DLLS, ale znów nie zbyt widać przyrostu FPS, jedyne co się zmienia to procentowe zużycie GPU. Czemu tak się dzieje i jak mogę to wszystko poustawiać preferując płynność ponad jakość oprawy graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...