Skocz do zawartości
topek555

Zestaw Router + 2 AP/mesh? Do 1500 PLN +/- 20%

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Obecnie mam leciwy router, z jakiś szajsem od Vectry (w bridge). Niestety już dogorywa. Mieszkanie 65m2, router ma dostęp centralnie do neta ale w szafce z żelbetonu (nie pytajcie 🙂 ). Net obecny 600mbps więcej niż giga nie spodziewam się kupować w przyszłości.

Mam rozciągnięte RJtki na całym mieszkaniu. Chciałbym w dwóch wrażliwych punktach tj. sypialania i biuro zrobić AP/system mesh (między nimi jest ściana nośna). Fajnie by było gdyby z tych AP/mesh mógłbym dalej puścic neta po kablu do 1, a idealnie 2, urządzeń (TV > PS5). Zależy mi na tym, żeby telefon/tablet/lapek przepinał się bez problemu i bez zrywania najlepiej między tymi dwoma punktami.


Na całość chciałbym przeznaczyć ok 1500 PLN (router + 2 AP / 2x mesh). Totalnie nie siedzę i nigdy nie siedziałem w networku więc potrzebuję nieco waszej pomocy :) Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od paru lat Asusa RT-AX58U, po przeprowadzce dokupiłem mesha 2x XD4 (https://www.asus.com/pl/networking-iot-servers/whole-home-mesh-wifi-system/zenwifi-wifi-systems/asus-zenwifi-ax-mini-xd4/). AX58U stoi w centralnym punkcie, jedna z kostek ma LAN passthrough więc takie rozwiązanie spełniałoby Twoje wymagania. Podobny zestaw kupisz teraz za ok 1000-1100 PLN (router i dwie kostki). U mnie obsługuje 1 Gbps. Urzadzenia podpiete do routera wyciagaja maksa, okolice 900 Mbps. Do kostek ztcp jakies 500-700 Mbps.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecę Ci 2x ubi z WIFI-6, switch POE 1gbit i do tego konfiguracja z apki ubi i działa.
Jak dokupisz jakiś tam kontroler ze switchem coś więcej to wiadomo będzie jeszcze lepiej.

Dlaczego?
Bo sam byłem ultra źle nastawiony na ten sprzęt, uważałem że drogo i trudny config.
Po montażu u klienta uważam że jest on wart swojej KASY. Konfiguracja prosta przyjemna i ciekawa.

Dodatkowo interfejs, przegląd statystyk jest miły ciekawy.

 

Alternatywa to APKI z HP omada (czy to z kontrolerem czy BEZ) np. EAP-650-3000

Uzywam: TP-Link EAP225 i naprawdę daje rade.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...