Skocz do zawartości
NaPadzie

Beznadziejna prędkość na 2.4GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu na sieci 2.4G mam beznadziejna prędkość. Na 5G wszystko jest okej. Resetowałem router do ustawień fabrycznych- nadal to samo. Pojawiła się też niedawno nowa sieć, chyba kogoś z sąsiedztwa. Czy to przez nią tak się dzieje? 

Nie wszystkie urządzenia odbierają u mnie 5G więc potrzebowałbym również normalnego 2.4. Moja nazwa sieci to "darmowe-5G"

Screenshot_20231101-141451.png

Screenshot_20231101-141339.png

Screenshot_20231101-141335.png

Edytowane przez NaPadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś żadnych informacji, ani co to za dostawca, ani jaki router, czy to wcześniej działało, jaka prędkość.. A nasza wróżka niestety zbiła szklaną kulę więc bez tego ciężko.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, karro napisał:

Na moje dostawca internetu jest winny.Ja zmieniłem internet  z 100 na 400 i mam to samo,gdzie wcześniej bylo po 100 i tu i tu

Nie dodała mi się wcześniejszą odpowiedź. 

Otóż na kablu prędkość jest dobra, na 5GHz również. Problem tylko występuje na 2.4GHz.

Jakies 2 tygodnie temu wszystko działało dobrze. Odkąd zacząłem badać o co chodzi to zauważyłem, że pojawiła się właśnie nowa sieć TP-Link ea14fe, która według wifi analyzera jest bardzo blisko. 

9 godzin temu, Bonusso3 napisał:

Nie podałeś żadnych informacji, ani co to za dostawca, ani jaki router, czy to wcześniej działało, jaka prędkość.. A nasza wróżka niestety zbiła szklaną kulę więc bez tego ciężko.

 Dostawca to telewizja Kablowa, ale raczej nie ma to znaczenia. Jak już odpowiedziałem wyżej koledze - po kablu i na 5GHz wszystko jest w normie. Oczywiście są wąchania prędkości ale w tym samym czasie różnica między prędkością na 5GHz a 2.4GHz jest kolosalna, gdzie wcześniej nie było tego problemu. W załączniku daje też screeny na potwierdzenie tego. 

Co do routera to Tenda AC8. Prędkość docelowa to 300Mb/s od dostawcy. Zależy od pory dnia i czasem taka prędkość jest do uzyskania. Głównie jest w okolicach 200Mb/s

Screenshot_20231103-232603_Speedtest.png

Screenshot_20231103-232419_Speedtest.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...