Skocz do zawartości
luki99

Asrock X670E Steel Legend problem z ram 6000

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry złożyłęm zestaw:

Asrock X670E Steel Legend

Ryzen 7 7800x3d

Pamięć Ram https://www.gskill.com/product/165/393/1661410171/F5-6000J3038F16GX2-TZ5N

Problem jest taki że pamięc pracuje stabilnie tylko na profilu 4800, po zmianie expo na 6000 system startuje ale jest niestabilny (resety bluescrean)

Dodam jeszcze ze nie moglem pamieci odpalic w slotach A2 i B2 dopiero przy obsadzeniu B1 i B2 ruszylo ale jest problem ze stabilnoscia na 6000

Jesli obsadzę tylko jeden bank B2 pracuje stabilnie na 6000 mhz

Proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam powalczyłem to się podzielę może komuś tez się przyda, wygląda ze skopany jest profil na 6000 mhz. Ustawiłem profil 4800 który jest stabilny i ręcznie zmieniłem częstotliwość na 6000. System jest stabilny pozostało teraz zejść z timingami(są z profilu 4800) i testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki99, Masz źle włożoną pamięć, w polu "Channel" powinno być 2x32bit a w tej chwili pamięć działa ci w single channel, włóż pamięci tak jak powinny być bo jak nie ruszą w dualu to szkoda czasu na ustawianie timingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, suchy89 napisał(a):

luki99, Masz źle włożoną pamięć, w polu "Channel" powinno być 2x32bit a w tej chwili pamięć działa ci w single channel, włóż pamięci tak jak powinny być bo jak nie ruszą w dualu to szkoda czasu na ustawianie timingów.

Tak bo nie odpala A2 B2 jaki to ma wpływ na wydajność ?

Edytowane przez luki99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływ na wydajność ma bardzo duży,  https://www.purepc.pl/test-pamieci-ddr4-single-channel-vs-dual-channel-w-laptopie?page=0,3.

Możesz mieć uszkodzone jakieś piny w gnieździe procesora albo chłodzenie za bardzo go dociska przez co wygina się płyta i procesor nie ma dobrego styku ze wszystkimi pinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, luki99 napisał(a):

Tak bo nie odpala A2 B2 jaki to ma wpływ na wydajność ?

Ja mam ten sam problem z asrock taichi x670e, mam te same ramy tylko 2x32, chlodzenie juz poluzowalem

Wyswietla mi c5 jesli wloze jedna pamiec do slotu B a jedna do slotu A, jesli wloze dwie do slotu B (A nie testowalem) przechodzi dalej - po resecie cmosu tez

Ma ktos podobna konfiguracje - tez plyty asrocka i inne ramy i dziala? Bo jak tak to bedzie trzeba przeskoczyc na inny ram albo czekac na aktualizacje

Teoretycznie ta pamiec nie jest na liscie wspieranych pamieci wiec pozostaje czekac na aktualizacje

 

Otworzylem cpu a tam powyginane 4-3 piny - nastepna plyta do serwisu 😕

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dostępu do innych kośći ram w tej chwili, i najgorsze jest to że nie wiadomo co może być do końca przyczyna.Jako ciekawostka to podniosłem do 6400 i jest stabilnie niestety dalej w slotach B1 B2

Zrzut ekranu 2023-11-03 220244.png

Edytowane przez luki99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...