Skocz do zawartości
revel001

Windows 11 - Problem z logowaniem(prawidłowe hasło), nie można zmienić hasła do konta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To już mój kolejny problem z tym systemem i drugi, w którym muszę prosić was o pomoc, bo ja nie mam już na to siły i jestem o krok od wyrzucenia komputera przez okno i wyprowadzki do lasu, żeby zamieszkać z niedźwiedziami. Poprzedni problem zniknął tak samo jak się pojawił, czyli nie mam pojęcia jak. Niemniej porady pomogły mi przetrzymać okres w którym występował, więc ponownie zwracam się z prośbą o pomysły.

We wtorek włączyłem komputer, wpisałem hasło (od razu zaznaczę, że hasło znam i wpisywałem je poprawnie), windows zaczał chwilę myśleć po czym wyrzucił następujący komunikat: "Logowanie usługi Usługa profilów użytkowników nie powiodło się.". Wpisałem hasło jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze z 5 razy, ale nic to nie dało.
Poczytałem na stronach Microsoftu co zrobić i doszedłem do wniosku, że musze zrobić przywracanie systemu. Jednak w ostatnim kroku anulowałem ten proces i Windows nagle się załadował - jednak jakby w ograniczonym trybie, bo była inna tapeta i tylko połowa programów. Wtedy zresetowałem komputer, pokazał się ponownie panel logowania, ale tym razem hasło zadziałało i Windows wczytał się całkowicie normalnie.

Niestety moja radość specjalnie długo nie trwała, bo okazało się, że o ile resetować komputer mogę do woli i hasło działa, to wyłączenie komputera sprawia, że znowu musze przechodzić przez ten sam proces - tj. hasło nagle się nie zgadza, wchodzić w tryb awareyjny etc.
Chciałem więc zmienić hasło, albo w ogóle je wyłączyć i tu pojawia się kolejny problem, bo zgodnie z instrukcją poradników wchodzę w Ustawienia -> Konta -> Sposoby logowania i teraz powinienem wejść w zakładkę "Hasło", której to, jakżeby inaczej - nie ma.
Jedyne co jest to Rozpoznawanie twarzy, Rozpoznawanie odcisków palców, PIN(windows hello), Klucz zabezpieczeń - żadne z tych nie jest aktywne. Myślałem, że to będzie może zakładka PIN, ale nie, bo wtedy Windows zmusza mnie do logowania kontem służbowym a nie moim indywidualnym - system operacyjny kupiłem sam.

Normalnie mógłbym zrobić przywracanie systemu, ale zapewne oznacza to usunięcie wszystkich programów z dysku na którym jest windows? A logowanie w ten sposób jest nieco męczące, bo trwa przynajmniej kilka minut.
Ktoś ma jakiś pomysł czy da się z tym coś zrobić, czy w tym przypadku jedynie przywracanie systemu albo ponowna instalacja?

Z góry dziękluję za odpowiedzi.

Edytowane przez revel001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...