Skocz do zawartości
TiKey

Komputer do grania 15k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w ten piękny listopadowy wieczór 🙂

poszukuje stacji do 15 tys. Sama skrzynia bez monitora, chyba że monitor też byście mogli dorzucić w tym budżecie. Widziałem zestawy z intela i amd na stronie ale być może się teraz coś zmieniło? 
totalnie już nie znam nowości bo nie śledzę już nic na bieżąco dlatego szukam pomocy i wierzę w Was zresztą jak zawsze ☺️ 

 

zapomniałem dodać, komputer jest dla chrześniaka i znalazł sobie obudowę i jak sądzicie czy jest godna polecenia do tego wszystkiego co będzie plus czy dokładać jakieś chłodzenie wodne czy tylko zmieniać na procesorze i gpu zostawić? 
Link do obudowy: https://www.komputronik.pl/product/790408/cooler-master-haf-700-evo.html

Edytowane przez TiKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zacznę od obudowy , Ooooo , wydaje mi się ze ktoś nie wie jak taka obudowa wygląda w realu , i ile to będzie zajmować miejsca XDD ,ale skoro ktoś sobie upatrzył obudowę za ponad 2tys. to potem jak ktoś nawet zaproponuje inna to , będzie jak z nie trafionym prezentem na świetna, bo liczy się pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka, czy jakoś tak...  a w prezentach to chyba chodzi o to aby na ustach obdarowanego pojawiał się uśmiech i iskierki radości w oczach a nie tylko westchnienie... , ja osobiście nie wiem czy miał bym taka fantazje aby tyle wydąć na obudowę XD

wedle zakładanego budżetu , może coś takiego, ale to tylko propozycja, zawsze zmienić można wszystko czy to platformę z Intela na AMD  czy wybrać inne podzespoły. 

np.

Procesor Intel Core i7-14700K, 3.4 GHz, 33 MB, BOX (BX8071514700K)

Płyta główna MSI MPG Z790 EDGE TI MAX WIFI - obsługuje już nowy standard Wi-Fi - be

Pamięć G.Skill Ripjaws S5, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (F5-6000J3238F16GX2-RS5W)

Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 360 (ACFRE00068A) gwarancja 72 miesiące

Dysk SSD Kingston Fury Renegade 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRD/2000G)  pod system i gry

Dysk SSD Kingston Fury Renegade 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRD/2000G)  pod dane i gry

Obudowa Cooler Master HAF 700 EVO ARGB (H700E-IGNN-S00)   🤑🤑🤑

Zasilacz Phanteks Revolt 1000W (PH-P1000PR BK01C) gwarancja 12 lat

lub

Zasilacz MSI MPG A1000G PCIE5 1000W gwarancja 10 lat 

Karta graficzna KFA2 GeForce RTX 4080 SG 1-Click OC 16GB GDDR6X (48NZM6MD6LSK)

lub

Karta graficzna Gainward GeForce RTX 4080 Phantom 16GB GDDR6X (471056224-3505)

 

czy do nowych procesorów TOP można zastosować np. chłodzenie wieżowe powietrzne ? , no niby można, ale trzeba by poświecić chwile czasu aby w biosie dobrze wszystko poustawiać , limity mocy , przycięcie na zegarach itd., wydajność w grach tylko nie znacznie spadnie, ale temperatury będą do ogarnięcia, i pozostawienie wszystkiego na AUTO w biosie nie da dobrych rezultatów , bo to już nie te czasy ... , a nie każdemu się chce czy będzie umiał, no i tutaj trzeba by już kupować zestawy z TOP wydajnością co tez przełoży się na cenę zakupu która nie będzie aż tak odbiegać od np. AIO.     

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  co do obudowy to chrześniak znalazł bo się świeci 😅 ja sam bym wybrał zwykłą czarna ew. dorzucić jakieś ładne wentylatorki. Jaka obudowę byśmy mogli wziasc aby to chłodzenie wodne też weszło plus w takim przypadku wtedy wymienić GF4080 na 4090? Czy nie ma różnicy w wydajności? 🙂

 

Rozmyślałem jeszcze jedną rzecz, z racji, że konfiguracja takiego komputera będzie naprawdę w miarę mocna, młody posiada monitor, ale wątpię, żeby był z dużą częstotliwością odświeżania i dużą rozdzielczością. Może byśmy dorzucili do tego monitor do tych 15 tys, tak żeby uzyskać efekt bo czuję ze na aktualnym monitorze to nawet przy sprzęcie do 6k nie odczuł by różnicy? 🙂

Edytowane przez TiKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na monitorze się nie oszczędza, tylko dokłada do jakości , bo tutaj tylko można oszukać samego Siebie , a potem widać co widać albo nie widać , monitor to najrzadziej wymienialny podzespół wiec nie warto przycebulic, ale aby zmieścić się w budżecie 15tys. i do tego monitor zakładam 27cali  1440p i 144Hz + w cenie  xxx to trzeba by przyciąć na wydajności lub jakości wybranych podzespołów, a skoro to są twoje pieniądze to może warto było by się wgryźć w temat z czego zrezygnować i sam cos zaproponujesz a użytkownicy forum podpowiedzą czy jest ok.

pomoc w wyborze monitora to np. na YT można wpisać "Morele monitor" i wyskoczy taki youtuber Stilgar poopowiada co dla kogo.       

Edytowane przez Mr.T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4090 z dobrym monitorem do 15 000 zł się nie uda. Zwłaszcza z obudową za 2 000 zł. Rozumiem, że chrześniak i w ogóle, ale niech się lepiej cieszy z BQ za 500 zł. My w jego wieku mieszkaliśmy w jeziorze i lizaliśmy kamienie przed snem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TiKey napisał:

Temat zamknięty, zakupiony został złożony zestaw z komputronika. Przekroczył budżet dwukrotnie no ale cóż.. 😂

 

jak odbierzesz i sprawdzisz , to napisz ogólne wrażenia, wydajność, kultura pracy , i jak to tam w środku jest poukładane. np. fotkę wrzucić.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mr.T... napisał:

jak odbierzesz i sprawdzisz , to napisz ogólne wrażenia, wydajność, kultura pracy , i jak to tam w środku jest poukładane. np. fotkę wrzucić.   

Jasne, wrzucę na pewno, zamówiony został: https://www.komputronik.pl/product/866697/komputronik-evangelion-pba-04-.html

więc sam jestem ciekaw, cena jest kosmiczna i wiem że spokojnie złożyłbym dwa razy taki zestaw mniej więcej ale nie moje pieniądze - nie moja decyzja 😂 

Młody szuka monitora, czy ten samsung będzie ok? 
https://www.komputronik.pl/product/802938/samsung-c27g75tqspx.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TiKey napisał:

taki PC to już jest "sztuka", bo sztuka ma wywoływać emocje i wywołuje ale nie wiem czy pozytywne czy negatywne, w takiej cenie i dysk magnetyczny ? ..., cena jest jaka jest , ale przy takiej cenie gwarancja na zestaw ino 2 lata ?, i to w serwisie sprzedawcy czyli Komputronika , nigdy nie zaproponował bym takiego rozwiązana bo na pojedyncze podzespoły jest udzielana gwarancja producenta , płyta główna , procesor , karta graficzna to 36 miesięcy , dyski SSD czy M.2 często 60 miesięcy , zasilacze są oferowane nawet z czasami udzielanej gwarancji 10-12 lat. 

i fakt jak PC ma kosztować już tyle to tak jak zaproponował  "Bonusso3" , popatrz za jakimś fajnym monitorem

np.

Monitor Asus ROG Swift OLED PG27AQDM (90LM08Q0-B01A70)

albo

Monitor LG UltraGear OLED 27GR95QE-B  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, wiem że zrobiłbym dla mnie coś ładniejszego bo nie jestem fanem takiego przepychu ale nie moje pieniądze - nie moja sprawa ☺️ właśnie myślałem o monitorze z asusa żeby fajnie to współgrało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...