Skocz do zawartości
Jenot29

Komputer z HardPC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy kupował ktoś może te zestawy ze sklepu HardPC? Chce złożyć kompa a sam się trochę obawiam bo dawno się nie bawiłem z tym a przy cenie ok 10k jednak nie chcę podejmować ryzyka. Mają opinie lepsze od tych wszystkich sieciowek, które oferują usługę montażu. 

Znalazłem taki zestaw, który by mi bardzo pasował, jedynie chciałbym ich spytać czy grafikę można włożyć Rtx 4080 zamiast 4070Ti.

https://sklep.hard-pc.pl/p16333,zestaw-ryzen-7-7800x3d-rtx-4070-ti-12gb-32gb-ddr5-1tb-ssd-1000w-arx-700-air.html

Poza karta bardzo mi odpowiada reszta podzespołów, bo do czegoś takiego się właśnie przymierzałem, nawet zasilacz spoko, który by mi pozwolił na upgrade w przyszłości bez konieczności jego wymiany. 

Ogólnie uważacie, że te ceny nie zejdą jakoś zauważalnie w dół przez najbliższe miesiące? Przyznam, że są one dosyć szokujące obecnie ale chciałbym też niedługo coś złożyć dobrego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zasilaczy Gigaśmiecia bym unikał. ;) Obudowa trochę ciasnawa, jak na mój gust. To tak w kwestii zabezpieczania się na przyszłość, o której sam piszesz.

Co do karty - możesz włożyć nawet 4090, jeśli tylko Ci wejdzie fizycznie. I racja - w ogóle nie wiem po co ludzie wrzucają 7800X3D do 4070 TI. Owszem, lepiej mieć niż nie mieć, ale wolałbym wziąć 7600(X) i jakiś budżetowy XTX niż 4070 TI z X3D. Zawsze lepiej mieć mocniejszą kartę i nieco słabszy procesor niż odwrotnie. Przynajmniej do gierek.

Aha, jeśli kupujesz składaka za 10 000 zł, to, w mojej ocenie, w grę wchodzi tylko odbiór osobisty. Z kurierami nigdy nic nie wiadomo.

Edytowane przez VVilkacy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Od nich odbiór osobisty nie wchodzi w grę niestety, bo to zbyt odległa lokalizacja. Będę musiał chyba poszukać czegoś bliżej, najlepiej by było samemu złożyć ale obecnie nie podejmę się tego, zbyt duże ryzyko, że coś tam źle zrobię i też kasa mogłaby pójść do kosza.

Z zasilaczem to fakt, bardziej patrzyłem w stronę MSI, one też mają już ten nowy standard zasilania GPU a są lepsze jakościowo. Z tym to pewnie by szło tam z nimi ustalić żeby dali inny, tak jak z grafiką, bardziej mnie martwi fakt dostawy kurierem, bo rzeczywiście jest ryzyko.

Edytowane przez Jenot29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do transportu, nie obawiał bym się o to w przypadku Hard-Pc. Nagrali kilka lat temu filmik na YT, w którym między innymi odpowiadają na to w jaki sposób zabezpieczanie są komputery do przewozu. Minimalizuje to ryzyko uszkodzenia, no ale jak się firma kurierska postara, to wiadomo jak może być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jenot29 napisał(a):

Jest przy każdym zestawie info, że przesyłki są ubezpieczone więc niby jest tez zabezpieczenie w ten sposób.

No to raczej bym się nie obawiał. Ważne żeby sprawdzić ewentualnie przy odbiorze albo zaraz po i zgłosić jeśli coś będzie nie tak.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...