Skocz do zawartości
elade

System nie startuje po dołożeniu drugiego SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jak w temacie. Kupiłem drugi SSD i gdy odepnę stary HDD komunikat jak niżej żeby wybrać boot. Kombinowałem z biosem, resetowałem, wyjmowałem baterie ale nic nie pomaga. Komp nie odpali bez starego HDD. Jak mam zostawiony HDD jak wcześniej i podepnę nowy SSD do kolejnego złącza odpala bez problemu. SSD w biosie wykrywa normalnie. Jakieś możliwe opcje poza stawieniem systemu na nowo?

1700331984849.thumb.jpg.0e7511048e653d46153ffdf0e832d8a3.jpg

1700331984829.jpg

1700331984849.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

jak już wrzucasz zdjęcia to może byś sprawdził czy coś na nich widać, bo na tym żółtym tle to widać tyle że nic nie widać. XD

widzę ze jest to płyta główna ASrocka a jaki model ?

czy nowy dysk SSD, to SATA III ? , czy już nowszy standard M.2 ?   

bios jeśli jest ustawiony w tryb UEFI bez wsparcia "csm", to poszukuje nie tyle dysku z systemem tylko, "windows boot manager" , i jest to nowo tworzona partycja rozruchowa przez instalator systemu win, także jeśli chciał byś wykorzystać nowy dysk jako systemowy to albo nowa instalacja , albo poszukać poradnika jak przenieść w całości stary system na nowy dysk, wojek google pomoże poradników nie brakuje.

ale i tak uważam ze nowy dysk, to postawienie nowego systemu jest lepszym rozwiązaniem.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...