Skocz do zawartości
morfeusz1805

Jaki hub/karta sieciowa z usb i ethernetem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Z powodu tego, że telewizor ma tylko  gniazdo 100 Mb/s, chciałbym  podłączyć do telewizora,  pod jego usb 3.0. kabel Ethernet aby zwiększyć  jego prędkość/przepustowość zwał jak zwał. Kabel będzie wychodził z portu gigabitowego routera i taki też chciałbym kupić hub/adapter z gniazdem gigabitowym i kilkoma usb min 3.0 do wykorzystania w przyszłości. Prędkość internetu w domu to 300Mb/s.  

Interesuje mnie stabilność łącza i w pełni wykorzystanie tych gniazd bez oszustwa, że gniazdo z nazwy ma jeden giga a obsługuje max 300, czy nawet 100 Mb/s.  Tak wiem, że przy tej prędkości jaka jest teraz w pakiecie i tak tego nie wykorzystam, ale pewnie ten hub przyda się w przyszłości i także do innych zastosowań, a nie chce być wtedy ograniczony  i ponownie kupować pełnowartościowy hub jedno gigabitowy. 

Nie mam pojęcie  na które marki zwracać uwagę, co jest sprawdzone.  Kupiłem kilka kabli z ali firmy Ugreen i w sumie jestem zadowolony, ale może  są inne opcje, tańsze i na pewno nie gorsze. Coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/adapter-hub-usb-3-0-ethernet-rj-45-usb-c-usb-pd-13892738331

Z góry wielkie Dzięki za ewentualną pomoc. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak jest na Realtek to będzie działał. Jednak imo nie ma sensu, bo materiałów powyżej 100Mbit jest jak na lekarstwo, a TV i tak nie obsłuży dźwięku w formacie bezstratnym. Poza tym np LG nie obsłuży DTS.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, saalataa napisał:

Ogólnie jak jest na Realtek to będzie działał. Jednak imo nie ma sensu, bo materiałów powyżej 100Mbit jest jak na lekarstwo, a TV i tak nie obsłuży dźwięku w formacie bezstratnym. Poza tym np LG nie obsłuży DTS.

Dzięki za zainteresowanie. Do tej pory nie miałem  telewizora  ze smartem, wszystko szło z kablówki,  jest zamówiony TCL C805/809 z jednym usb 3.0. Czas na rozszerzenie możliwości ze smartem. W internecie krążą opinie, że jeżeli zwiększyć prędkość, Ethernet, to właśnie przez usb.  Nie wiem czy to przyrost formy nad treścią, ale chciałbym mieć  spokój na przyszłość. Czytałem opinie, że do 4K wystarczy 20-30 Mb/s, ale zwiększenie prędkości na Wifi niby spowodowało polepszenie jakości obrazu i nic się nie zacinało. 

Mówisz, że tylko Realtek? Z opisów wynika, że większość takich  teoretycznie cudeniek obsługuje androida. Jeżeli  w TV będzie tylko  1 usb 3.0, chciałbym także  zwiększyć ilość portów, bo myślę o klawiaturze dla lepszej obsługi smarta, przenośny dysk SSD do nagrywania. Najlepiej aby było to na dłuższym kablu, nie wisiało, żeby wszystko schować  za szafką itp Jest coś podobnego  na dłuższym kablu, czy  przedłużenie dodatkowym  kablem usb? 

25 minut temu, Bonusso3 napisał:

A dlaczego nie podłączysz przez WiFi? Nie wiem jak teraz, nie śledzę tego, ale jakieś 2 lata temu wszystkie TV miały max 100Mbit, a WiFi 1200+.

Zawsze uważałem, że najlepsze połączenie jest na kablu, a fizycznie istnieje taka możliwość aby podłączyć.  Telewizor teoretycznie nie jest daleko od routera (ponad 4 m), ale sygnał nie przecina przez ścianę, tylko przechodzi w jej wzdłuż, dodatkowo po całej szerokości stoi długa, cała załadowana komoda, więc tak, jakby stało tam kilka ścian. Zresztą potrzebuję kilku portów usb, więc bez podobnego huba i tak się nie obejdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najpierw sprawdź WiFi. Sam jestem zwolennikiem kabla i cały sprzęt AV mam na ethernecie, ale czasami WiFi da radę. Poza tym klawiaturę myszkę możesz podłączyć do USB2.

Jeżeli chodzi o urządzenie, to do androida FireTV mam podpięte to:

HUB USB Ethernet, zwykły USB 1000 Gigabit RJ45 i 5Gbps Port USB 3.0 [Aluminium, Nylon] Adapter do MacBook, iMac, XPS, Surface Pro, Linux, Chromebook https://amzn.eu/d/8lgfaPF

Działa w sumie ze wszystkim.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2023 o 18:04, saalataa napisał:

Jeżeli chodzi o urządzenie, to do androida FireTV mam podpięte to:

HUB USB Ethernet, zwykły USB 1000 Gigabit RJ45 i 5Gbps Port USB 3.0 [Aluminium, Nylon] Adapter do MacBook, iMac, XPS, Surface Pro, Linux, Chromebook https://amzn.eu/d/8lgfaPF

Właśnie czegoś podobnego ja szukam. Dzięki.  

Ale nie rozumiem, jak to podpiąłeś. TireTV ma tylko usbC i HDMI a hub ma tylko zwykłe porty  i wtyk usb. 

Wejście ethernet  nie ogranicza internetu? Jest to prawdziwy port gigabitowy? 

12 godzin temu, Chloru napisał:

Cała rzeźba nie ma sensu bo jak już napisał ktoś wcześniej streamingi dają w porywach 30-40 Mbps. Bravia Core dobija do ~80 Mbps ale ponieważ nie masz TV Sony to Cię to nie dotyczy. 

Teoretycznie tak, czytałem o tym, ale i tak potrzebuję więcej portów usb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...