Skocz do zawartości
Rafałd

Czy zmiana zasilacza jest konieczna

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka zastanawiam się nad zmianą zasilacza ponieważ obecny nie ma 8 pinowego zasilania procesora widziałem że są przejściówki 4pin-8pin lecz czy to rozwiąże mój problem 

 

zasilacz seasonic ss400et 

 

procesor fx8120

 

karta 10603gb

 

plyta asrock 970 pro3

 

8 gb ram 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie miałem styczności z prockami z serii FX ale z tego co pamiętam miały spory pobór prądu a po OC to już kosmos. Rzuciłem okiem na starsze testy i myślę ze powinieneś rozważyć zmianę zasilacza. 

2 pytania:

1) podkręcałeś coś? CPU? GPU?

2) ile lat ma zasilacz?

Przez 2-3 lata jechałem na zasilaczu superflower 300 albo 350W (dokładnie nie pamiętam a nie chce nakłamać) 80+gold w zestawie z i7 3770+gtx 1060 6GB ale ta i7 brała tylko 50W pod obciążeniem (absolutny max 65W) z tego co pamiętam FX potrafi wciągnąć 2x tyle. Przejściówki nawet nie rozważaj. 

 

[Edit] nie doradzam konkretnych modeli zasilaczy od tego są na forum lepsi spece. Polecam zasilacze marki superflower albo seasonic. 

 

 

Edytowane przez Funky_Panda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-10-550w-bn327-12166681/?utm_source=purepc.pl&utm_medium=referral&?utm_campaign=zestawy_listopad_2023

Zasilacz wziąłem z PurePC zajrzałem do polecanych zestawów. Ten był wymieniony w zestawie za 2500zł. 550W 80+bronze wyglada ok a przekracza budżet o 9zł 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...