Skocz do zawartości
Keynan_

Gigabyte B550 GAMING X V2 / ENDORFY Ventum 200 Air - problem z max obrotami wentylatorów obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam w komputerze płytę główną Gigabyte B550 GAMING X V2, która zapakowana jest w obudowie ENDORFY Ventum 200 Air.

W obudowie wymieniłem wszystkie wentylatory na 3xbe quiet! Pure Wings 2 PWM High-Speed 120mm i 2xbe quiet! Pure Wings 2 PWM High-Speed 140mm.

Wszystkie wentylatory mają w swojej specyfikacji max obroty do 2000. Wszystkie są wpięte w kontroler wbudowany w obudowę.

Niestety każdy program (w tym dedykowany do płyty głównej) do sterowania obrotami wentylatorów wykrywa ich max obroty jako 1600.

Czy to wina kontrolera w obudowie? Jeśli przepnę je bezpośrednio do płyty to będą chodziły na 2000 obr?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Najpierw się zapytam pod które złącze FAN na płycie głównej masz to podpięte ( chyba nie water cooling). Drugie czy ustawiałeś je z poziomu BIOS'u ? i ustaleń korzystałeś PWM czy DC ?  złacze jest 4 pinowe od kontrolera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc.
Faktycznie Chloru, wentylatory 140mm mają max obroty 1600 - przeoczyłem to ;/

W tym wypadku, aby wykorzystać te 3 pozostałe (3x120mm) mogę je zostawić podpięte pod kontroler, a te 2x140mm podepnę przejściówką (2na1) pod płytę główną - które wejście na tej płycie byłoby najlepsze, czy nie ma to znaczenia?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...