Skocz do zawartości
Pazuzu

Poprawa jakości odtwarzanej muzyki

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poprawić jakość odtwarzanej muzyki z komputera (nie zależy mi na grach). 
Obecnie mam Realteka ALC897 + Creative T20 (uszkodzone) + AKG K77. Coraz więcej słucham muzyki podczas pracy (MP3 i Spotify). Chciałbym polepszyć jakość dźwięku.
Myślę nad dokupieniem karty muzycznej (z racji miejsca preferuje wbudowaną) oraz nowych głośników. Głośniki z racji małego biurka musza być odpowiednio małe. Dysponuję kwotą 1000-1200 zł (ewentualnie zakup można rozłożyć tzn. najpierw głośniki potem karta, ewentualnie na odwrót)

Karty nad którymi myślę:
- Creative Sound Blaster X AE‑5 Plus
- Creative Sound Blaster Audigy RX

Głośniki:
- Creative 2.0 GigaWorks T40 II
- Creative T100
- Bose Companion 2 series III
- SteelSeries Arena 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakość to zewnętrzna karta / dac zawsze będzie lepiej izolowała od szumów zasilania.

Mam Sb X3 i świetnie się zgrywa z głośnikami i słuchawkami.

Ogólnie co do głośników to zależy od preferencji. Edifier ma dobre opinie. Też mi dźwiękowo podszedł soundbar Stage v2 od Creative. Jak mi moje T20 padną to sobie go kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

wbrew pozorom temat nie jest łatwy , bo aby cieszyć się lepszym dźwiękiem czy raczej odsłuchem odtwarzanego materiału to , sam materiał audio musi być w odpowiedniej jakości i żadna karta muzyczna czy to wewnętrzna czy zewnętrzna tego nie zmieni, a dodatkowo kupując głośniki niskiej jakości i nie dostosowane ich mocy czy gabarytów do posiadanego pomieszczenia oraz odpowiednie ich ustawienie względem osoby dokonującej odsłuchu ,to wrażenia będą tylko gorsze.      

oczekiwanie i efekty , czyli ilość wydanych piniedzorów a uzyskany efekt.

założenia  

1: kodek audio ALC897 zmieniamy na : np.

kartę wewnętrzna typu Creative tańsza lub droższa, nowsza czy starsza, i tu można się zaskoczyć , bo ja jako posiadacz ALC 4080 ( nie jest to pełny kodek, bo pełny to ALC 4082) i z ciekawości zakupiłem AE-7, pierwsze wrażenia to, karta po wyjęciu z pudełka, odtwarza materiał no powiedzmy du..py nie urywa , gra płasko i bez fajerwerków i to ma być produkt z 1tys. WTF ?,  ja rok temu tyle za nią płaciłem , dopiero włączenie profilu SBX i jego dostosowanie pod własne preferencje oraz ustawienie np. (odtwarzanie - wyjście- Głośniki i zdefiniowanie -Typ, dało jakiś efekt, to samo tyczy się osobnych ustawień dla wyjścia słuchawkowego. 

nie da się ukryć ze karta gra czysto, ale ja posiadając już doświadczenie z kilkoma kartami Creative miałem inne wyobrażenie, jak taka karta nowa i nie tana karta muzyczna będzie odtwarzać materiał audio, i tuta pytanie czy nie lepiej było by zakupić właśnie produkt starszy czyli,  Creative Sound Blaster Audigy RX. 

wymiana na kartę zewnętrzna , czy to Creative czy np. Karta dźwiękowa zewnętrzna Audiotrak Prodigy Cube2 , czy jakaś inna, karty zewnętrzna na moje ucho grają trochę inaczej , tu trzeba już samemu to przetestować czy oferowany dźwięk spełni Twoje oczekiwania, i tego faktu tez nikt nie zmieni, bo to że ktoś napisze kup to albo tamto, nie odda tego, jaki będą Twoje odczucia podczas odsłuchu czyli, samemu się nie sprawdzi tego empirycznie.

2: zakup zestawu audio kolumny 2.0

większe czy większej mocy wcale nie znaczy lepiej, i tu tez będę promował polska markę Edifier , która produkuje dobrej jakości produkty.   

np. przegląd zestawów z owocowego sklepu  

https://www.morele.net/kategoria/glosniki-komputerowe-6/,,,,,1733,,p,0,,,,/1/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z głośników również polecam Edifiery. Polecałbym r1700 taki złoty środek. Sam mam 1380 z dobrej promo i grają fajnie z alc1200 ale ja nie jestem audiofilem.

Ja bym poszedł najpierw w jakiś zew. DAC aby sprawdzić czy aż tak dużą różnice zauważysz, a powinno być taniej niż karta dź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głośniki to jestem w 99% zdecydowany na Presonus ERIS 3,5 (tylko jeszcze zastanawiam się czy kupować wersję BT).
Nad kartą dalej się zastanawiam.

Dużo dobrego czyta się o tych wzmacniaczach DAC+AMP. Tylko jak to się ma w momencie podłączania głośników - bo z tego co rozumiem to te DAC bardziej przewidziane są do słuchawek.

Edytowane przez Pazuzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj karty dźwiękowej, tylko wybierz głośniki ze zintegrowanym DAC i wejściem optycznym ( np. EDIFIER S1000 MKII za ~1100zł )

Te Presonus 3,5 to bym odpuścił - tylko 3,5" woofer na basie ( Edifier mają 5,5"), a ponadto pasywny podział pasma 25W jedna kolumna i 25W druga ( EDIFIER mają aktywny - jedna kolumna ma 25W na sam gwizdek + 35W na sam bas ... druga kolumna analogicznie 25W + 35W)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...