Skocz do zawartości
LuKaSeKbP

DSL.. co dostane ;]

Rekomendowane odpowiedzi

moja nadzieja na poprawe szybkosci polaczenia z internetem jest DSL.. wlasnie prowadze operacje podazajac w tym kierunku.. teraz mnie zastanawia co dostane od tpsa.. i czy przy rezygnacji z SDI oni przyjad wogule zakladac/sprawdzac jak to dziala... i czy dziala. Jak wyglada instalacja, czy samemu sie robic czy tpsa przyjezdza, nie chodzi mi tu o howto jak to zrobic =] bo mysle ze nie bedzie problemu ale np co dostane w pudelku ;] a co musze dokupic

dzieki i pozdro

btw. w szukaj nie bylo o tym ;) [chyba]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od zlozenia wniosku do przyjadu montera poczekasz od tygodnia do ponad 3 tygodni.

Monter powinien zadzwonic do Ciebie i sie umowic na termin instalacji.

Przyjezdza monter z laptopem, drukuje ci kartke z twoim adresem ip, maską podsieci, adresem rozgloszeniowym, adresem modemu.

Zaklada splitter, do niego podlacza linie telefoniczna, telefon, i sam modem. Podlacza modem , wyciaga laptopa, ustawia wszystko u siebie, i sprawdza czy chodzi, u mnie pare stron www wlaczyl ;)

Daje ci pre kartek di podpisu beirze laptopa i juz masz.

W pudelku oprocz samego modemu masz jeszcze dwa kable ,jeden cross i jeden zwykly do podlaczenia bezposrednio do komputera, lub tez do jakiegos switcha.

Jeszcze upomnij sie zeby gosc ci dal kod aktywacyjny( na tej kartce dostaniesz login i haslo, al to to czego innego jest potrzebne), jesli ci tego nieda bedziesz musial dzwonic do bura obslugi. Kod aktywacyjny potrzebny jest do zarzadzania kontami pocztowymi i stroną www w swojej domeinie typu www.cosobiewymyslisz.internetdsl.pl . Dostajesz na tym serwere tpsy 100 MB( w opcji 1 Mb dostajesz 150 MB ) miejsca na tą strone www albo na skrzynki pocztowe. Skrzynki i strone www ustawiasz w panelu administracyjnym, ktory musisz zaaktywowac przy pomocy kody ktory dal ci monter, po aktywacji dostajesz nr PIN i ID i przy ich pomocy logujesz sie na http://konfiguracja.internetdsl.pl/cgi-bin...in/doidsl?a=sc0 to chyba tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalme instrukcje ktora dal LuKaSeKbP i tam na karcie pisze login i hasło... ? do czego on jest? bo nie widzialem w instrukcji opcji logowania..

Myśle ze nie jest to takie trudne.. Jak powpisuje to wszystko jak w instrukcji zrobie restart komputera internet bedzie mi juz na jednym komputerze chodził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak:

swierzo przyjechalem po instalacji dsl512 ;]

powiem tyle: bajecznie prosta... a ciagnie sie transferami okolo 52-55/6 MAX! w winXP nie trzeba nawet restartu aby to wszystko dzialalo ;) Polaczenie wypuscilem na inne pc przy pomocy ics, standardowo w 98se, me, 2000, xp home/profesional to jest.. o nt sie nie wypowiem bo nie pracowalem na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego wejscia bezposrednio podłącza się model DSL? Czy może to być karta sieciowa? (wiem-super laickie, ale nie ma nigdzie tego napisanego. Mam problemy z USB i dlatego chcę uniknąć zawczasu kłopotów).

Bezpośrednio do karty sieciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...