Skocz do zawartości
Gacek-bb

Wymiana zasilacza przy upgradzie kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Na wstępie Szczęśliwego Nowego Roku (i oby obfitującego w tanie i dobre podzespoły). 

Po ok. 10 latach przyszedł czas na upgrade sprzętu. Mój dotychczasowy powoli niedomaga i zamierzam go odświeżyć. W tej chwili w budzie jest Corsair AX1200 (potrzebowałem takiego bo miałem dużo kart graficznych na pokładzie) i zastanawia mnie czy muszę go wymieniać na nowego w standardzie ATX 3.0. Zgrubnie zapoznałem się o co chodzi w nowym standardzie i zakładam, że jeżeli nie będę wrzucał na razie na pokład żadnej potężnej karty graficznej, to AX1200 powinien wystarczyć?

Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

6 godzin temu, Gacek-bb napisał:

(potrzebowałem takiego bo miałem dużo kart graficznych na pokładzie)

czyżby zajmowałeś się "wydobyciem" ? xD  

chcąc dobrać czy polecić jakiś zasilacz( obecnie są dużo lepsze opcje niż Corsair) trzeba dobrać go pod obciążenie generowane przez CPU + GPU + zapas , a nie podałeś na jakim zestawie będzie to pracować ? , jaki Procesor , jaka karta graficzna , czy ile kart graficznych będzie ?     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

czyżby zajmowałeś się "wydobyciem" ? xD  

Bez komentarza xD

Co do nowych części, to najprawdopodobniej będzie to:

MSI MAG X670E TOMAHAWK WIFI

AMD Ryzen 7 7700X / AMD Ryzen 9 7950X

Patriot Viper Venom, DDR5, 32 GB, 6400MHz, CL32

dodatkowy SSD Kingston KC3000 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe

no i graficzna. Tutaj najprawdopodobniej zrobię manewr kupnem czegoś do 1k i poczekam na lepsze ceny. Nie gram, za to bardzo dużo pracuję na komputerze, więc w kartę nie planuję za dużo inwestować. Zapewne będzie to coś pokroju:

ASRock Radeon RX 7600 Challenger OC 8GB GDDR6

W zależności jak się będą kształtowały ceny i promocje.

Czy pojawiło się na MOBO jakieś gniazdo, które wymaga zasilacza ATX 3.0, czy mój Corsair AX1200 może zostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ze nie ma co sobie robić kosztów, ale Twój zasilacz ile ma lat 12 ? (data produkcji)

kupno nowego zasilacza to nie wydatek, tylko inwestycja w bezpieczeństwo zasilanych podzespołów

nowy PC i 12 letni zasilacz ?

1 godzinę temu, Gacek-bb napisał:

Bez komentarza xD

 

moc to nie jedyny parametr zasilacza , a zasilacze zgodne z standardem np. ATX 3.0, musza szybko reagować na zmieniające się warunki pracy, procesora czy karty graficznej, praca-obciążenie , praca- brak obciążenia i ponownie praca- obciążenie , obecnie procesory i karty graficzne potrafią ileś razy w ciągu sekundy takie stany pracy zmieniać , wiec czy nowy PC będzie dobrze zasilany przez tego "Corsair AX1200" , powiem szczerze nie wiem, to trzeba było by sprawdzić empirycznie.  

nowy PC w zaproponowanej przez Ciebie konfiguracja nie będzie pobierał za dużo W wiec bardziej skupił bym się aby nowy zasilacz posiadał długi okres gwarancyjny i miał np. odpinane kable a nie tylko duża moc. 

np. 

Zasilacz MSI MAG A650GL 650W (306-7ZP8C11-CE0) gwarancja 84 miesiące

Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 650W (BN342) gw. 10 lat 

jeśli uważasz ze potrzebujesz zasilacza o większej mocy 

Zasilacz MSI MAG A750GL PCIE5 750W (306-7ZP8B11-CE0) gw. 84 miesiące

Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 750W (BN343) gw. 10 lat.

i tak można iść po przez wersje 850W do 1000W    

 

         

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...