Skocz do zawartości
n0rek

Windows 10 zawiechy na nowym komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Kupilem niedawno komputer w jednym z wiekszych serwisow w PL, wybralem opcje ze zlozeniem i sprawdzeniem. Komputer przyjechal z uszkodzona koscia RAM (brak obrazu, kosc fizycznie uszkodzona), odeslalem, zostaly wymienione obydwie kosci RAM oraz obudowa bo podobno uszkodzila sie w transporcie. Specyfikacja kompa w zalaczeniu.

Teraz do brzegu, od samego poczatku sa zawiechy, w samym grudniu bylo ich 17. Sytuacja wyglada tak ze nagle aplikacje sie zatrzymuja (gry, Netflix, notatnik) po czym gdy probuje cos wlaczyc typu manager zadan lub CTRL+ALT+DEL to zawiesza sie wszystko wlacznie z kursorem. Po kilku minutach nastepuje reset bez zadnego Blue screena. Dzieje sie tak nawet gdy kompa wcale nie uzywam, przychodze i widze ze byl reset.

Sterowniki sa wszystkie aktualne, system tez, temperatury raczej wykluczam bo komp potrafi chodzic caly dzien na wymagajacych grach zeby sie np. pozniej sie zawiesic gdy wlaczony jest tylko notatnik czy przegladarka.
System o dziwo nie generuje zadnych dumpow w Windows/Minidump ani Memory.dmp. Wylaczylem fast start czy usypianie dyskow.

W podgladzie zdarzen widze Kernel-Power 41 oraz 142 czyli system przestal odpowiadac i licznik alarmowy wyzwolil reset co by tlumaczylo brak dumpa. 

Ogolnie skonczyly mi sie pomysly, teoretycznie moge odeslac kompa na gwarancje ale raz ze wolalbym najpierw zrobic sam co moge a dwa ze zapewne podlacza testy wydajnosciowe ktore przejda i odesla mi go z powrotem...

Jezeli macie jakiekolwiek pomysly co moge sprawdzic, zmienic lub ustawic to bardzo bede wdzieczny za pomoc. 

specyfikacja.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

pierwsze skojarzenie , źle pracujący zasilacz. 

czy bios masz wgrany najnowszy ?  

https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-b650-plus-wifi/helpdesk_bios?model2Name=TUF-GAMING-B650-PLUS-WIFI

Version 1811    2023/10/16  11.02 MB

a spróbuj dla testu w biosie wyłączyć kartę muzyczna.

jeśli problem ustąpi , to po ponownym włączeniu, zainstaluj sterowniki od karty muzycznej z strony producenta

https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-b650-plus-wifi/helpdesk_download?model2Name=TUF-GAMING-B650-PLUS-WIFI

Realtek Audio Driver V6.0.9517.1 for Windows 10 64-bit& Win11 64-bit---(WHQL).     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Mr.T... napisał:

Witam

pierwsze skojarzenie , źle pracujący zasilacz. 

czy bios masz wgrany najnowszy ?  

 

Ten znowu w kółko to samo, bios i zasilacz.

Koledzy ze sklepu się ponownie nie spisali? A tyle się pisze, by omijać ten g sklepik Kolejny przypadek tu na forum.

Cytat

Komputer przyjechal z uszkodzona koscia RAM (brak obrazu, kosc fizycznie uszkodzona)

Kogo tam zatrudniają? Zombie, że do klienta trafia nie sprawdzony towar??? Wciskają towar z outletów do składanych komputerów? Jak nie karta z połamanymi wentylami to  uszkodzona kość ram...tak to wygląda.

Cytat

obudowa bo podobno uszkodzila sie w transporcie

Jakim cudem?? Jak może się uszkodzić obudowa w dużym kartonie wypełnionym styropianem??? Ewidentnie bubel ze zwrotów. Prędzej byś miał sieczkę wewnątrz kompa, pourywane sloty od gpu i chłodzenia cpu niż uszkodzoną obudowę. Kompa jak sie domyślam, zapakowali w oryginalny karton od obudowy?

Towar kupiony jako nowy ma działać jak nowy, odesłac jako niezgodny z umową i żądać pełnego zwrotu środków. Kupić części w innych sklepach i samemu złożyć lub powierzyć to koledze.

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie ale po roku z używaną 6700xt. Najpierw resety raz na kilka dni ale tylko gdy karta nie była obciążona jak się przeglądało neta albo po prostu komp stał nie używany, podczas grania nie było problemów z resetami. 3dmarki czy furmarka przechodziła spokojnie. Najpierw tao zlałem bo miałem proca i timigi pamięci trochę podciągnięte. Ale jak zaczęło się kilka razy dziennie zacząłem szukać. Wszytko stock nie się nie zmieniło, podmiana zasilacza nic. Dopiero zmiana karty i jak ręką odjął.

Także na moje problem z 6700xt, znalazłem na reddicie kilka tematów z podobnym problemem i nic nie zrobisz. Karta uwalona. Mojej na końcu tak odwaliło że nie chciała się odpalić ze sterownikami. Bez sterownika można było korzystać bez problemu tylko nie pograłeś...

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, zwrot towaru nie wchodzi w gre bo mam go dluzej niz miesiac.

Przetestowalem dzisiaj pamieci wyjmujac kosci ale to nie to, teraz odpialem drugi dysk SSD i testuje, jezeli to rowniez nie pomoze to odepne grafike i przetestuje. Skontaktowalem sie tez z Morele, powiedzieli zebym im odeslal kompa wiec jak przez weekend nic sie nie naprawi to tak pewnie zrobie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, n0rek napisał:

Dzieki za odpowiedzi, zwrot towaru nie wchodzi w gre bo mam go dluzej niz miesiac.

 

A jakie to ma znaczenie?? Nie oddajesz w ramach zwrotu 14 dniowego tylko jako niezgodny z umową, rękojmia. Sklep robi Cię w wała wciskając używany złom jako nowy.

Cytat

Skontaktowalem sie tez z Morele, powiedzieli zebym im odeslal kompa wiec jak przez weekend nic sie nie naprawi to tak pewnie zrobie. 

Kolejny raz?? To już nawet nie jest komedia, to plucie w twarz.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety tak nie dziala, zeby odeslac produkt jako niezgodny z umowa musisz udowodnic ze czesci byly uzywane. 

Nic w to, zapewne odesle kompa bo nie mam zbytnio innej opcji ani karty zeby ja przetestowac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment relacje z ich serwisem nie byly zle, to nowy komp ktory wiesza sie coraz czesciej, dzisiaj przez pare godzin uzytkowania juz trzy razy wiec jak nie dadza rady tego naprawic to odesle im komputer i zazadam zwrotu kasy ale to jeszcze chyba nie ten moment bo i tak potrzebuje komputera wiec gdzies go kupic musze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, n0rek napisał:

To niestety tak nie dziala, zeby odeslac produkt jako niezgodny z umowa musisz udowodnic ze czesci byly uzywane.

Nie ma to żadnego znaczenia, odsyłasz bo kupiłeś nowy towar a ten nie działa. I to jest niezgodne z umową.

Cytat

Na ten moment relacje z ich serwisem nie byly zle

Bo doskonale wiedzą co ci wcisnęli i robią dobrą minę do złej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze rekojmia tak nie dziala, nie chce tutaj nikogo bronic ale zwrotu towaru mozesz dokonac tylko wtedy gdy naprawa lub wymiana nie jest mozliwa.

Wlasnie zrobilem format, zainstalowalem tylko sterowniki i antywirusa (oryginalny NOD32), zostawie kompa na dobe wlaczonego i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, n0rek napisał:

antywirusa (oryginalny NOD32)

Wywal tego zamulacza na czas testów, może ten coś ci blokuje?  Win ma wystarczające zabezpieczenia.

Cytat

Obawiam sie ze rekojmia tak nie dziala, nie chce tutaj nikogo bronic ale zwrotu towaru mozesz dokonac tylko wtedy gdy naprawa lub wymiana nie jest mozliwa.

Już na starcie dostałeś niesprawny towar który był niezgodny z umową. Im dalej tym było gorzej.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, maly update. Po dwoch tygodniach spedzonych w serwisie stwierdzono usterke procesora ktory oczywiscie wymienia na nowy. Teraz nie wiem czy faktycznie nie skorzystac z prawa rekojmi i odstapic od umowy czy tez sprobowac z tym nowym prockiem. 

Nie chce kupowac czesci samemu i samemu skladac bo w przypadku gdy podobna sytuacja sie powtorzy to nawet nie wiadomo do ktorego sklepu uderzac. Chcialbym kupic calosc wraz ze zlozeniem w sklepie, tylko czy mozecie jakis polecic? Xkom, Komputronik? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, n0rek napisał:

Po dwoch tygodniach spedzonych w serwisie stwierdzono usterke procesora ktory oczywiscie wymienia na nowy.

Ciekawe. Jeszcze mi się nie zdarzyło trafić uszkodzony, fabrycznie nowy CPU. Ciekawe co jeszcze pod tą przykrywką zmienili.

24 minuty temu, n0rek napisał:

Nie chce kupowac czesci samemu i samemu skladac bo w przypadku gdy podobna sytuacja sie powtorzy to nawet nie wiadomo do ktorego sklepu uderzac. Chcialbym kupic calosc wraz ze zlozeniem w sklepie, tylko czy mozecie jakis polecic? Xkom, Komputronik?

Jak do którego sklepu? Do tego w którym kupiłeś. Jaki sklep nie weźmiesz to i tak poskładają na odpierdol, to jest masówka, "Technicy" mają takich PC kilka, kilkanaście poskładać, mi by się nie chciało 2 poskładać w ciągu dnia, a jak ktoś to robi w kółko to jakoś jest jaka jest. A poskładać PCta to max 2h z układaniem kabli i czytaniem instrukcji. Mnie od początku by uj strzelił i czekałbym na zwrot $$$, płacisz, wymagasz, błedy się zdarzają, ale nie takie. Teraz skoro masz "naprawiony" to przetestuj go porządnie i zadecyduj. Twój czas, Twoje pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kamil,

Problem w tym ze jak teraz nie zazadam zwrotu hajsu to jezeli komp dalej nie bedzie naprawiony to znowu czeka mnie format, odsylanie go i czekanie dwoch-trzech tygodni na diagnoze, wiec kolejny miesiac w plecy. Komputer poki co caly czas jest u nich, czekaja na dostawe procka.

Z drugiej strony nie mam gwarancji ze kupiony w innym sklepie bedzie dzialac bez zarzutu, no i podobny zestaw do tego co kupilem teraz ok 500-600zl drozej wychodzi. 
Zastanawiam sie czy np. nie zwrocic tego co mam i kupic ciut inna specyfikacje rowniez w Morele, tak by nie bylo szansy na wlozenie tych samych czesci co im zwroce xD

Edytowane przez n0rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, n0rek napisał:

Komputer poki co caly czas jest u nich, czekaja na dostawe procka.

Nie no, to niech oddają hajs, bez gadania.

2 godziny temu, n0rek napisał:

Z drugiej strony nie mam gwarancji ze kupiony w innym sklepie bedzie dzialac bez zarzutu, no i podobny zestaw do tego co kupilem teraz ok 500-600zl drozej wychodzi. 
Zastanawiam sie czy np. nie zwrocic tego co mam i kupic ciut inna specyfikacje rowniez w Morele, tak by nie bylo szansy na wlozenie tych samych czesci co im zwroce xD

No niestety jest trochę drożej. Ale myślisz że inny zestaw inaczej poskładają? Serio, 2h i masz komputer złożony, nie warto płacić za taką padake jak odwalają sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...