Skocz do zawartości
otreblla

Wybór monitora do nowego zestawu FHD a 4K (i zestawu)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przyszła pora na aktualizację zestawu który stoi pod biurkiem - i tutaj praktycznie sobie poradziłem, lecz powiedziawszy A, dotarłem i do literki B, czyli wymiana monitora. Obecnie działam na FHD 21,5", ale chcę to zwiększyć do 24" lub 27". Przeglądając oferty można natrafić na monitory 4K 27" w cenach w okolicy 1 tysiąca złotych i to rozbudziło moja wyobraźnię. Jeżeli szukałbym tylko komputera 'do gier' to zostałbym w FHD i komputerze z radeonem 6600. Z racji na to że komputer ma służyć do weekendowo/odświątecznego grania, a na co dzień multimedia i też praca z projektami w CADzie, to wizja dodatkowej powierzchni do pracy jaką sobie wyobrażam przy 4K wydaje się zachęcająca. Tutaj pojawia się moje pytanie zasadnicze: czy czegoś sobie nie ubzdurałem myśląc, że monitor 4K mnie zadowoli? Jak mocną (drogą) maszynę pod taki monitor trzeba złożyć jako minimum? Do mojego zakresu wymagań w odniesienu do FHD komputery z przedziału ok 2500-3000 wystarczą (gry do ogrania wyszły już rok temu, a GStarCAD dostanie mocy aż nadto przy tej wielkości projektów do których zasiadam - bo i5 4g4n i integra 'prawie' dawały radę). Wyobrażam sobie, że FHD w 27" to będzie kaszana patrząc na PPI, a boję się że przy 4K będę musiał odpowiednio mocny sprzęt dokupić, którego tak na prawdę nie potrzebuję (w sensie zestawu za 5-6 tysi). Gdzie mam błąd myślowy? Lub czego nie widzę w zestawieniu monitora 4K z grafiką typu radeon 6600 (no max radeona 7800 jestem w stanie łyknąć, ale nie wiem czy jest sens).

(pisząc o konkretnej GPU, mam skrót myślowy - tj zestaw odpowiednio wyskalowany pod owe gpu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...