Skocz do zawartości
kg83

5800X3D + 7900XT(X) / 4070 Super + dodatki - jaki zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki zasilacz kupić do następującej specyf:
- ASUS ROG Strix B550-F Gaming
- CPU 5800X3D
- 64 GB RAM
- 7900XTX / 4070 Ti / Super
- 2x M.2 2 TB
- 2x SATA HD
- 2x SSD
- PCIe x1 Wifi
- PCIx USB 3.0 (x2)
- chłodzenie wodne 360 + wentyle

Czy wystarczy 850W czy 1000W?

Edytowane przez kg83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą siedziałem na stronie Asrocka i oglądałem specyfikację 7900xtx taichi tam napiasano 1000 w rekomendacji, ja się przymierzam właśnie do xtx i planuje zakup 1000w psu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że jest napisane 1000W? 850W spokojnie wystarczy. Nawet na tryba "Rage" na tej karcie nie osiągniesz 850W poboru całej platformy. U mnie z gniazdka cały PC bierze max 850W przy czym Ty nigdy tyle nie zobaczysz. Jeżeli zasilacz ma ATX 3.0 (a taki wypadałoby mieć przy tego typu kartach) nawet jeżeli w peaku przekroczy te 850W to nic się nie stanie. Druga kwestia, jeżeli bierzesz 1000W, a głównie siedzisz na facebooku to pobór mocy to przeważenie jakieś 100-150W, a przy tych % drastycznie spada sprawność, więc ten gold/platinum 1000W będzie miał sprawność gorszą od jakiegoś bronze. Wciskają wam na siłe zasilacze 1000W, a większość nawet połowy nie wykorzystuje. 

Edytowane przez Bonusso3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie irytuj się ,na fb siedzę na lapku a gram tylko i wyłącznie na pc, psu powinien mieć trochę luzu  a nie jak koń sheryfa na westernie ścigając złoczyńców na obrotach, jesli twierdzisz że wciskają to jaki mają interes np Asrock producent mobo i gpu aby wciskac 1000w. Na wielu forach jest mowa o większym psu czyli nie 850 a 1000 i sprawność typu gold czy wyższa też się przyczynia w niektórych przypadkach do rozwiązania problem piszczących cewek przynajmniej w tych kartach xt/xtx czy 4080/90 , i od dawna wiadomo ze psu obliczony na styk to raczej zły wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opierdoli 680w 😄 maxymalne

OC tej karty jest mało prawdopodobne bo Hot spod będzie używany do grzania wody w bojlerze 

OC tego procka ma się nijak 

4x 32gb? Mam rozumieć? Bo będziesz dokładał? dam se rękę uciąć że na tej plycie tego nie odpalisz... A już napewno nie wysokim cl mhz / lepiej kupić 2x kościach i spr. Z plyta na stronie 

680w no to taki 750w nawet wystarcza ale dla pewności 850w bo ceny są akceptowalne 

Edytowane przez axsin302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Han44 napisał:

Nie irytuj się ,na fb siedzę na lapku a gram tylko i wyłącznie na pc

Spokojny jestem przecież 😉

2 godziny temu, Han44 napisał:

psu powinien mieć trochę luzu

No to będzie miał, ludzie mają RTX 4090 na 850W i działa.

2 godziny temu, Han44 napisał:

Na wielu forach jest mowa o większym psu czyli nie 850 a 1000 i sprawność typu gold czy wyższa też się przyczynia w niektórych przypadkach do rozwiązania problem piszczących cewek przynajmniej w tych kartach xt/xtx czy 4080/90 , i od dawna wiadomo ze psu obliczony na styk to raczej zły wybór.

To nie jest kwestia mocy zasilacza tylko jakości. Ja mówiłem o realnym poborze z gniazdka. Tak samo jak 2-3 lata temu wciskali 850W do Ryzen 7 i RTX 3070, gdzie z gniazdka taki PC pobierał w peaku 550W i dobry 650W czy 750W byłby ok. A zapas na co Ci? Co chcesz tam jeszcze podłączyć? Zestaw z custom loop i 15 wentylatorami trzeba doliczyć 100W, jakieś taśmy LED czy inne pierdoły, nawet ładowanie telefonu to jakieś 50-70W. Zobacz sobie na https://www.cybenetics.com/, tam masz certyfikowane zasilacze, zobacz jak przebiega wykres sprawności i maksymalnego obciążenia. Kupując nowoczesny, dobry zasilacz 750W, masz już z fabryki zapas 150W, gdy coś nagle chciało pobrać więcej prądu. Więc wracając... możesz sobie wziąć i 1500W, tylko weź pod uwagę, że przy oglądaniu youtube będziesz 30% tego co pobierasz z gniazdka marnował.

2 godziny temu, Han44 napisał:

jesli twierdzisz że wciskają to jaki mają interes np Asrock producent mobo i gpu aby wciskac 1000w.

Asrock żadnego, ale jak ktoś ma stary zasilacz mniejszy niż 1000W to faktycznie lepiej się zabezpieczyć. Ludzie są różni.

 

U mnie ten 7900 XTX + wykręcony Ryzen 7700 na 5.4GHz (125W) i cały osprzęt z gniazdka bierze pod 800W jak jest wykręcony pod korek (GPU bierze pod 500W wtedy). Normalnie, na seryjnych zegarach nie przekracza 650W, a na seryjnym chłodzeniu nie masz szans trzymać tak podkręconego Radeona na daily. Patrząc na sprawność pokroju 92% (zasilacz Platinum) cały sprzęt bierze 700+ W. Więc nie mówię tego złośliwie. Pytasz, odpowiadam. 

PS. odpisałem Ci w innym drugim temacie.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bonusso3 napisał(a):

Spokojny jestem przecież 😉

No to będzie miał, ludzie mają RTX 4090 na 850W i działa.

To nie jest kwestia mocy zasilacza tylko jakości. Ja mówiłem o realnym poborze z gniazdka. Tak samo jak 2-3 lata temu wciskali 850W do Ryzen 7 i RTX 3070, gdzie z gniazdka taki PC pobierał w peaku 550W i dobry 650W czy 750W byłby ok. A zapas na co Ci? Co chcesz tam jeszcze podłączyć? Zestaw z custom loop i 15 wentylatorami trzeba doliczyć 100W, jakieś taśmy LED czy inne pierdoły, nawet ładowanie telefonu to jakieś 50-70W. Zobacz sobie na https://www.cybenetics.com/, tam masz certyfikowane zasilacze, zobacz jak przebiega wykres sprawności i maksymalnego obciążenia. Kupując nowoczesny, dobry zasilacz 750W, masz już z fabryki zapas 150W, gdy coś nagle chciało pobrać więcej prądu. Więc wracając... możesz sobie wziąć i 1500W, tylko weź pod uwagę, że przy oglądaniu youtube będziesz 30% tego co pobierasz z gniazdka marnował.

Asrock żadnego, ale jak ktoś ma stary zasilacz mniejszy niż 1000W to faktycznie lepiej się zabezpieczyć. Ludzie są różni.

 

U mnie ten 7900 XTX + wykręcony Ryzen 7700 na 5.4GHz (125W) i cały osprzęt z gniazdka bierze pod 800W jak jest wykręcony pod korek (GPU bierze pod 500W wtedy). Normalnie, na seryjnych zegarach nie przekracza 650W, a na seryjnym chłodzeniu nie masz szans trzymać tak podkręconego Radeona na daily. Patrząc na sprawność pokroju 92% (zasilacz Platinum) cały sprzęt bierze 700+ W. Więc nie mówię tego złośliwie. Pytasz, odpowiadam. 

PS. odpisałem Ci w innym drugim temacie.

Czyli z tego co przeczytałem do podanej mojej w/w konfiguracji wystarczy mi dobry zasilacz z cert. Gold 850W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, szczególnie że masz procesor X3D, którego nie podkręcisz i bierze stosunkowo mało prądu. Jakbyś to sparował z jakimś intelem który zamiast 110W bierze 250W to miałby sens zasilacz na zapas, ale w tym wypadku nie bardzo. Grunt, żeby zasilacz miał ATX3.0, norma ta jest przygotowana pod karty graficzne z takim ogromnym poborem mocy i nie są mu straszne skoki poboru.

image.png.61a451b1c4655262480b3d2537adff81.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bonusso3 napisał(a):

Tak, szczególnie że masz procesor X3D, którego nie podkręcisz i bierze stosunkowo mało prądu. Jakbyś to sparował z jakimś intelem który zamiast 110W bierze 250W to miałby sens zasilacz na zapas, ale w tym wypadku nie bardzo. Grunt, żeby zasilacz miał ATX3.0, norma ta jest przygotowana pod karty graficzne z takim ogromnym poborem mocy i nie są mu straszne skoki poboru.

image.png.61a451b1c4655262480b3d2537adff81.png

OK, będę szukać dobrego 850. Tylko właśnie z tym ATX3.0 bo z tego co wiem karty RX7900XT(X) nie wymagają tych specjalnych wtyczek tylko dwie lub trzy 8-pinowe, a karty nie zamierzam ew wymieniać w nim. NVidia wymaga tych wtyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATX3.0 to nie jest wtyczka 12VHPWR, to standard, wtyczka to wtyczka. 12VHPWR tak samo jak PCI-E 8pin "siedzą" na tej samej linii, jeżeli zasilacz wytrzyma skoki ponad 600W na 12VHPWR to 3x8pin też.

Niestety jakiś czas temu zasilacze mocno podrożały, ale jednym z lepszych cena/jakość jest MSI MPG A850G (gwarancja 10 lat). Ew be quiet! Pure Power 12 M 850W. Ktoś zaraz napisze, że można taniej, no pewnie że można, ale nie przy karcie która potrafi 500W od strzała pobrać, taka moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, axsin302 napisał(a):

W specyfikacji zasilacza powinieneś mieć napisane co otrzymujesz. Zazwyczaj jest 3x pcie 

Wiem, patrzyłem na to, chodzi mi czy brać ATX3.0 dla 7900XT(X)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...