Skocz do zawartości
Akemi33

Jaki komputer i monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę z prośbą o pomoc z wyborem komputera i monitora.
Z początku wspomnę, że na komputerach nie znam się praktycznie wogle, aktualnie posiadam laptopa gamingowego predator helios 300, który po 7 latach ledwo mi cokolwiek odpala, i niedługo chciałabym przenieść się na komputer. Głównie miałby mi on służyć do grania, gdzie oczekuję że gry będą odpalane w dobrej jakości, ale także do grafiki komputerowej za którą mam zamiar się wziąć. Liczę na to, że komputer będzie mi starczył na wiele lat i nie będzie jakoś bardzo głośny. Jeśli chodzi o cenę to myślę, że maksymalnie do 10 tysięcy, ale jak już wspomniałam nie znam się i nie mam za bardzo pojęcia ile co kosztuje. Aktualnie głównie się rozglądam, gdyż jeszcze zbieram, ale chciałabym się zorientować ile to by kosztowało i co bym miała kupić.
Z góry dziękuję🤍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę więcej szczegółów:

cenę już mamy, monitor jakiś byś chciał cale/rozdzielczość, jesteś zainteresowany RT/DLSS czy jednak wydajność. Składanie w sklepie ? zainstalujesz sobie windowsa, masz klucz ? oprócz ciszy coś ma wejść w cenie zestawu ? klawa, myszka ? Ma wyglądać czy jednak niezawodność 

 

10k to na pewno 7800x3d i 7900 xtx / 4080 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor wydaje mi się że 24 cale są wystarczalne, RT/DLSS tak, zapewne tak ale to będę jeszcze musiała poszukać gdzie, nie posiadam klucza, klawiaturę myszkę słuchawki mam więc raczej nic z dodatków nie dochodzi, fajnie jakby wyglądało też ładnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-styczen-2024-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,16

Ewentualnie poczekać na 4070TI Super czy Super TI bo będzie mocniejsza z 16GB VRAM albo 7800XT od AMD choć jeżeli jest ciśnienie na RT i DLSS to RTX

Monitor 24"? np. AOC 24G2SPU

Trochę mały ja bym szedł w 27" 1440p np. LG 27GP850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc
jak już mówiłam nie znam się na tym za bardzo
a z tym monitorem to poszłam po prostu w najbardziej standardową wielkość 😅ale faktycznie ten 27 calowy to raczej lepszy wybór
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/ab6345f3

https://techlord.pl/pny-geforce-rtx-4070-ti-xlr8-gaming-verto-tf-oc-12gb-gddr6x-dlss3-p-9090.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=8f2b4c9a-76be-6497-db5b-0bf2a779fe56

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-aoc-gaming-q27g2s-eu-27-2560x1440px-165hz-ips-1-ms?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=459540&utm_campaign=2024-01&utm_term=Monitory&ceneo_spo=false&ceneo_cid=6d7fbb97-7d96-cbf7-42ac-6637149dfb54

9750 

Nie wiem czy windowsa masz np ze starego lapka, czy poradzisz sobie z podłączeniem samej karty bo uslugi skladania jeszcze nie brałem. Jeśli ma być taniej to 650zł można zejść z karty na 4070 super ( nie dużo ustępuje), jeśli chodzi o skladanie warto się rozejrzeć za kodami prolinu, x-kom jeszcze w miarę składa, morele odradzam składanie ale zawsze można kupić tam części jeśli masz kogoś na miejscu lub zaprzyjaźniony sklep komputerowy w okolicy to zapytać się ile oni biorą za taką usługę. Oczywiście można sporo taniej za zasilaczu, obudowie, płycie ale miało być chłodno i cicho 4 140mm wiatraki dają to. Chłodzenie wodne 280 bez boleśnie sobie z tym poradzi, płyta też solidna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...