Skocz do zawartości
vlad_8011

Problemy ze sterownikami (możliwe obejście problemu)

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chcę zaznaczyć, że tworzę ten wątek wyłącznie z powodu zwiększonej ilości telefonów jakie miałem do uszkodzonych prawdopodobnie komputerów. 
Otóż zostałem ostatnio od Listopada (jego początku, może nawet wcześniej) wezwany równe 50 razy (50 dziś wybiło). Obsługuję w zastępstwie za kolegę nieco większy rewir, z uwagi na brak znajomego, który również jak ja, zajmuje się tym hobbystycznie (mój zasięg wzrósł do ok 40km), nie byłem jeszcze w lokalnym serwisie spytać ile przypadków zanotował.

Otóż jak wygląda problem? Użytkownicy przedstawiają sytuację następująco (różnymi słowami):
"Od X czasu (sięgając do początków Listopada albo nawet Października) moja karta graficzna ciągle ma problemy z Y*, próbowałem przeinstalować sterownik wg instrukcji ** kilkukrotnie, system nie nadpisał mojego sterownika"

** - osoby które odwiedzam, to moi i kolegi klienci, którym te komputery składaliśmy na przestrzeni ostatnich lat. Mają wydrukowaną instrukcję jak dokonać reinstalacji sterownika krok po kroku.
* - usterki jakie posiadało całe 50 osób to (nie wszystkie naraz, z reguły po 2-4 z tej listy)
- zawieszenia po 15-30 sekund w grach
- szachownice w przeglądarkach przy oglądaniu filmów (chrome, edge, opera, Firefox)
- przycinanie, lagowanie animacji przesuwania okienek oraz scrolowaniu w systemie
- ogólny spadek FPS w grach
- stutter w grach
- Black screeny (niestety rozwiązanie wymienione tutaj nie zawsze pomaga)
- violation access (crash) (niestety rozwiązanie wymienione tutaj nie zawsze pomaga)
- lagi w grach (frameskiping - wydajność wg nakładek ok, jedynie szalejący frametime)
- artefakty w kilku tytułach
Wszystko powyżej na Windows 10 oraz 11. W kilku przypadkach nastąpiły problemy z instalacją sterownika lub Geforce Experience - wymagana była reinstalka systemu (pełny test dysku OK).

Na co to wygląda? Na padającą kartę, jej VRAM lub ostry konflikt software. Z uwagi na tak dużą ilość zgłoszeń i niewiele czasu wolnego w ostatnich miesiącach, nie byłem w stanie przerobić pełnego troubleshotingu, jednak natrafiłem na forum Nvidii, reddit Nvidii, gdzie ów problemy są masowe i ludzie sugerują po dziś dzień instalację sterownika w wersji 537.58. 
 

Co udało mi się sprawdzić:
- Hardware Accelerated GPU Scheduling (HAGS) - wł/wył
- V-sync globalnie - wł/wył
- Wyłączenie Multi Plane Overlay (MPO)
- Sprawdzenie czy w BIOS wszystko było poprawnie skonfigurowane (PCIE w trybie Gen 4, ReBar, Above 4G decoding, timingi RAM, EXPO, FCLK, PBO)
- W systemie wyłączałem/włączałem szybkie uruchamianie
- Sterowniki starsze od obecnych (do 2 rewizji wstecz)
- Tryb wysokiej wydajności dla GPU przez sterownik - poprawiało sytuację kosztem zużycia poboru, ciepła oraz generowanego hałasu (klienci prosili o inne rozwiązanie)
- Akceleracja sprzętowa (pomagała wyłącznie w obrębie programu, gdzie ją wyłączyłem)

Zakres kart dotkniętych tym zjawiskiem był dla mnie zbyt wielki (na dzień dobry miałem 11 zgłoszeń, które spłynęły od nieobecnego kolegi) żeby była mowa o awarii hardware. Więc zacząłem próbować sterownika w wersji 537.58 i część problemów znikała - z tego co ludzie mieli zgłosić jakby coś nie działało, nadal mam zgłoszenia o losowych crashach w grach z różnymi komunikatami czy black screenach przy ekranie logowania, ale stutter, frametime zdecydowanie sie poprawił, zniknęły również przycinania, stutter w obrębie systemu przy scrolowaniu czy ruszaniu okienkami. 

Teraz bardzo chciałbym wiedzieć, czy jest tutaj ktoś z tym problemem i czy próbował wyłączyć ReBar - bo tego akurat nie przerobiłem. 

Wśród kart dotkniętych problemem znalazły się :
RTX 3060 (6 i 12GB), RTX 3070, RTX 3080, RTX 3090, RTX 3090TI, RTX 4060, RTX 4060 Ti, RTX 4070, RTX 4080 oraz RTX 4090. Żadnego Turinga. To mnie trochę zastanawia, bo pośród wątków na wspomnianych forach i reddicie Nvidii, Turingi (RTX 2000) również są dotknięte tym problemem. podejrzewam, że kto chciał to zmodernizował już tą serię, choć to tylko moje domysły. 

Z góry proszę o nie pisanie o jakimś fanatyźmie, AMD (proszę trzymać się tematu na ile to możliwe) - bardziej zależy mi na burzy mózgów nad rozwiązaniem niżeli sianiu zamętu. Niestety spotkałem się z wyzwiskami, banem na jednym z portali, jak utworzyłem podobny wpis. Nie jestem hejterem, szukam rozwiązania na wypadek jeżeli nie nadejdzie ono po premierze RTX 4000 SUPER, ponieważ mam w kalendarzu paru klientów którzy chcą kupić owe SUPERY i do tego czasu chciałbym mieć awaryjny plan B, Bo jak wiadomo SUPERY nie będą obsługiwać sterowników w wersji 537.58. Dodatkowo te 50 osób (zapewne ich przybędzie) nie jest u mnie "odfajkowane, zrobione", tylko "wiszą" jako do zrobienia. Z góry również dziękuję za ewentualne pomysły.

Jeszcze dodam, że część z tych gra w gry, których wsparcie zostało ulepszone/dodane w nowszych sterownikach niż 537.58, więc rozwiązanie bardzo mile widziane.

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

jako ze zajmujesz się zarobkowo rozwiazywaniem problemów, to Ty raczej powinieneś nam zwykłym użytkownikom zaproponować rozwiązanie a nie np. oczekujesz - "podano na srebrnej tacy..." 

ale wracając do tematu , na źle pracujące sterowniki raczej nic nie można poradzić , ( myślę ze tutaj czy gdzie indziej nie ma takiego Omnibusa który by przeanalizował problem w sterowniku, przepisał go, oraz za darmola udostępnił ) czy w każdym przypadku instalacja starszych sterowników rozwiązuje problemy ? raczej nie.

każdy PC należało by traktować po schemacie ale analiza jednak indywidualnie, a to już wymaga poświecenia odpowiedniej ilości czasu...

myślę ze większości przypadków problemem jest tez sam użytkownik który wychodzi z założenia ze pozastawianie wszystkiego na Auto jest ok

oraz mogę instalować programy w dowolnej ilości, klikając ino dalej dalej dalej nie zawracając sobie głowy czy podczas instalacji nie trzeba czegoś odznaczyć, potem siadasz do takiego PC, a tam po uruchomieniu na pulpicie brak wolnych miejsc na nowe ikonki, oraz koło zegarka i daty lista programów to nie kończąca się opowieść XD

2 godziny temu, vlad_8011 napisał:

Geforce Experience

nie korzystam z tego dziadostwa i nie mam problemów ...  

 

2 godziny temu, vlad_8011 napisał:

- Tryb wysokiej wydajności dla GPU przez sterownik - poprawiało sytuację kosztem zużycia poboru, ciepła oraz generowanego hałasu (klienci prosili o inne rozwiązanie)

to tylko jedno z ustawień jakie powinno się zastosować

 czyli ma być cicho, chłodni i jednocześnie stabilnie i wydajnie , powodzenia XD    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmuje się tym zarobkowo, a hobbystycznie.

Jeśli chodzi o problem, wydaje mi się dość mocno ze został on spowodowany jakąś aktualizacją systemu. Tam gdzie doszło do reinstalki systemu (do najnowszej wersji) próbowałem wrzucić najnowszy 546.33 ale było dokładnie to samo. 

"myślę ze większości przypadków problemem jest tez sam użytkownik który wychodzi z założenia ze pozastawianie wszystkiego na Auto jest ok"

W tym przypadku jest inaczej. Są to kompy składane przeze mnie i mojego znajomego (również hobbystę). Przed wyjazdem rozmawiałem z nim jak konfiguruje BIOS, system itp - wszystko robi identycznie jak ja z tym, że on brał głównie Intele, ja Ryzeny. W tych 50 przypadkach inteli było z 20. Ale przejrzałem ustawienia BIOSU i nic nie było na nieprawidłowych wartościach, był zapisany profil i nic nie odbiegało od niego zmianą.

Jeśli chodzi o zaśmiecanie systemów to był względny porządek. Na kartce jest trochę więcej informacji, podstawowy troubleshooting tez jest jak np lista gryzących się ze sobą typów oprogramowania. MSI Afterburner - AMD Adrenaline, MSI Center Mystic Light - Open RGB itp. 

Jeżeli chodzi o Geforce Experience miało go około 15 użytkowników (może minimalnie mniej).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wydano nowe sterowniki, chwila prawdy. Forum Nvidii ponownie zasypane negatywnymi opiniami, a część ludzi jak piszą "się poddała" i już nie pisze. Cóż, mam jednak nadzieję że choć parę z tych upierdliwości zostało wyeleminowanych. Odwiedzę dziś wieczorem najbliższego klienta potestować, sprawdzę też ten ReBar.

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/535233/geforce-grd-54665-feedback-thread-released-11724/

https://new.reddit.com/r/nvidia/comments/198xlyb/game_ready_driver_54665_faqdiscussion/

 

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Niestety. Spróbowałem łącznie na 3 kompach (dziś jeszcze odwiedziłem 2 osoby). Spróbowałem ;
- wyłączenie/włączenie pliku stronicowania 
- Zmiana poszczególnych ustawień dźwięku (jakość, wyłączenie nieużywanych urządzeń w systemie)
- ReBar wł/wył
- Zabawy z monitorami

I to ostatnie, to coś o istnieniu czegoś nie wiedziałem. Otóż mam osobiście monitor LG, i nie wyłącza/usypia się w pełni przy użyciu łącza DisplayPort - 

I tak sobie myślałem że moje karty, jakie miałem nie chciały po prostu z jakiegoś powodu współpracować z tym monitorem. Problem zaczął się sam z siebie gdzieś w 2021 albo 2022. Występował na RTX 3080, RX 6800XT, ale nie na GTX 1080Ti (po aktualizacji firmware displayport dla pascali https://www.nvidia.com/en-us/drivers/nv-uefi-update-x64/). 

Ale robiąc listę ewentualnych trików do wypróbowania znalazłem takie wątki:
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/533342/bug-report-certain-lg-monitors-causing-stuttersfre/

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/18jdogj/psa_you_may_be_experiencing_stutters_due_to_your/

 

I zaczynam powoli myśleć, że to wina kompatybilności Nowych sterowników + firmware monitorów + aktualizacji Windowsa. Nie możliwe dla mnie jest, to, że znalazłem jednego gościa u którego robiłem niedawno RTX 4070, który problemu nie zgłaszał - i rzeczywiście go nie miał - i jego sąsiad z klatki, z listy dzwoniących z problemem, któremu robił kolega - podzespoły jota w jotę te same, ten sam system (win 11), te same ustawienia BIOS itp, jedyna różnica to monitory i audio. 

 

Także dalsze zabawy z tym problemem będą jak znajdę inny monitor do testów albo od kogoś pożyczę. Szkoda, że ten gość z bloku wrócił do domu tak późno, ale jesteśmy ugadani na jutro. Może pożyczymy monitor od jego sąsiada 😉 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. W niedzielę panowie zrobili podmianę i jest szok i niedowierzanie - problem z iknal po podłączeniu innego monitora.

Monitor na którym problem występował;

https://www.lg.com/pl/monitory/lg-27GL850-B

Monitor na którym problemu nie było;

https://www.benq.eu/pl-pl/monitor/gaming/ex2710q.html

 

Teraz słucham jakie pomysły xd. Jeśli to będzie problem z monitorami i każdy przypadek będzie się dało tak rozwiązać (liczba wzrosła do 54 przypadków) to pytanie jakie monitory są pozbawione problemu, dlaczego i czy będzie się dało przywrócić poprawne działanie na obecnych monitorach tych ludzi. 

 

To ma związek ze sterownikiem po 537.58, monitorem I łatką systemową. Pytanie czy w każdym wypadku czy to tylko wyjątek. Nie mogę niestety wziąć monitora pod pachę i jeździć z nim po wszystkich osobach 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jako, że od środy leże z jakimś przeziębieniem nie byłem w stanie sprawdzić osobiście nowych sterowników, a z internetu widzę mieszane informacje. Są za to dobre wieści. Kolega wrócił wczoraj, ogarnął dziś 2 zgłoszenia samą aktualizacją sterowników. Wszystkich bolączek to nie eliminuje, nadal jest stutter przy V-Sync, ale black screeny i crashe na razie są nieobecne. Robił z tym dzisiaj rano i do teraz nikt nic nie zgłosił a ci ludzie, u których był dziś cały czas siedzą na kompach. Kolejna dobra przesłanka. 

Niestety to co u mnie jawiło się na zwykłe przeziębienie, może być poważniejsze niż się wydawało, więc prędko z domu nie wyjdę, ale postaram się informować na bieżąco o postępie (ja latałem przez 3 miesiące, niech on teraz sobie polata po ludziach, a co!) 😉

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sytuacja wygląda następująco. 20 kompów sprawdzonych osobiście przez kolegę, reszta dostała info, żeby pobrali nowe sterowniki, część z nich nie czekała tylko zrobiła to sama. Część osób ma stery sprzed 4080 Super, część już najnowsze i niestety stutter w obrębie systemu występuje nadal, w grach tylko z V-sync, crashe nadal się pojawiają ale rzadziej. Więc niestety nie zadziałało to u wszystkich jak powinno. Trik z MPO, ReBar nadal nic nie zmienia. Na ten moment użytkownicy są zdania że są w stanie używać już kompa, choć dalekie jest to od ideału. 

Zazdroszczę im cierpliwości, choć nie wszyscy ją mają. 3 osoby sprzedały już karty graficzne, są na etapie zakupu kart ze stajni czerwonych. Te 3 osoby jak już będą mieć kompletny sprzęt biorę na siebie, głupio będzie jak na kompletnie innej karcie problem będzie występował. 

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, karro napisał(a):

Twój pierwszy post to wyglada jak leczenie zespołów przez lekarzy.Wrzucamy wszystko w zespoły i głowa nie boli a kasa sie zgadza xD

Na przestrzeni 5 lat moze nvidia miała ze 3 skopane sterowniki i to wszystko

No właśnie od października jest skopana seria sterowników, nie jedna wersja. 54X.XX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, B@nita napisał(a):

5 miesiąc? U czerwonych ciągnie się to od lat.

Możesz podać przykład? Jakoś na serii 6000 i 7000 z tych co składaliśmy byliśmy z kolegą w szoku, bo odkryliśmy że większość z tych problemów wynika z nieco innej konfiguracji lub nie istnieje, a jak się pojawia trzeba zmienić parę opcji i po problemach.

 

Ba sam mam 6800XT, jedyny problem jaki miałem to raz w 2022 były dublujące się ikony w trayu, zostało to poprawione w następnej aktualizacji.

 

Większość problemów rozwiązywane jest tak

https://www.reddit.com/r/radeon/comments/1ahjrhx/comment/koqmbl2/

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, B@nita napisał(a):

Nie będę specjalnie dla Ciebie kopał teraz forum. Było sporo wpisów niezadowolonych użytkowników zarówno tutaj jak i na labie. Ogólnie patrząc po tematach, mniej jest zawiedzionych mających karty z nv niż amd a trzeba pamiętać, że kart nvidii sprzedaje się dużo więcej. Ja nie narzekam odkąd przesiadłem się na nv.

No widzisz, ja siedzę właśnie po forach w wolnym czasie i większość problemów z AMD naprawia się samemu, bo nie są to problemy ze sterownikiem. 

Cieszę się że nie masz problemów na Nv. Ale nie zdajesz sobie sprawy ile osób posiada problemy i jak działa cenzura na reddicie oraz forum nvidii. Na reddicie możesz samemu spróbować napisać co się dzieje - post zniknie do 4 godzin. Od tego mają MEGAWATEK, który ma kilka tysięcy wpisów bez żadnej odpowiedzi.

 

Na forum nvidii tematy są zamykane z powodu dublowania wątków - tyle że rzekomo twój dubel jest dublem posta sprzed 3 lat, nadal nie rozwiązanego. Post sprzed lat zagrzebany i zapomniany.

 

Więc proszę, nie generalizuj, że "jak ja nie mam raka to go nie ma wcale" bo jest to nieprawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, B@nita napisał(a):

Tutaj nie ma cenzury, widzisz by ktoś miał problem po za Tobą?

REDDICIE I FROUM NVIDII.

https://new.reddit.com/r/nvidia/comments/19ehx1r/game_ready_studio_driver_55123_faqdiscussion/

 

11dni I prawie 1K postów, to drugi megawatek zakładany przy każdej aktualizacji sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, B@nita napisał(a):

Ale co nas obchodzą brednie na jakiś zagranicznych forach??? Tam maja problem ze sterami a w Polsce już nie....karro chyba dobrze Cię podsumował. Masz  jakąś obsesje albo zwyczajnie trollujesz. Chyba, że ktoś ci za to płaci, nie wiem.

BREDNIE NA ZAGRANICZNYCH FORACH?

A 54 przypadki które opisałem? Kto tu troluje? Opisałem wszystko co spróbowałem a ty mi wyskskujesz że "mam przewidzenia"? Żenada stary, naprawdę żenada. Już pomijam jak usilujesz wykoleic temat, ale rozumiem że na ppc masz nick cruise12.

Godzinę temu, karro napisał(a):

co link mówie ci ze nie wlacyzsz bo gpu load leci,jak to masowo w wielu miejscach na radeonie

Czyli to Twój osobisty problem jak rozumiem? I w końcu nie włącza się czy masz mało FPS? Wygraj dxvk lub wyłącz zaawansowany Physix (technologia Nvidii). Tylko tyle 

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karro napisał(a):

Nie moj osbisty tylko calego świata dlatego nie ma filmiku na youtune bo nikt nie gra z SSAA na radeonie w metro

teraz zbierz zabawki i spadaj z trolowaniem

Wtf? Kto tu troluje dałem ci rozwiązanie! Sam trolujesz. 

1 godzinę temu, B@nita napisał(a):

Wiesz ilu jest użytkowników kart graficznych w samej Polsce? Większy problem leży po stronie twórców gier i niedopracowanych gniotów.

Pytałem o dowody cenzury na rdddicie, gdzie je masz?

Napisz o jakimkolwiek problemie na reddicje nvidii TERAZ. Zrób screen. Pokaż screen wątku za 4 godziny. Inaczej ja to zrobię.

EDIT:
https://imgur.com/a/APwevzG

 

Odnośnie wykopa

https://wykop.pl/wpis/72129311/od-tygodnia-mam-problem-z-karta-graficzna-czy-tez-

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, karro napisał(a):

Po prostu wypunktować cie to 1 sekunda,nhwet mi sie wczesniej na twoje bzdury nie chcialo reagować

Jakie k. Bzdury? Co ty bredzisz? Zgłaszam jako spam. Założyłem wątek żeby wskazać obejście problemów na sterowniku 54X.XX, bo jest mało popularne, NA ZAGRANICZNYCH portalach wiadomo od dawna, że 537.58 uchodzi za ostatni stabilny. OD DAWNA. 

Sami rozdmuchaliście temat sterowników AMD i teraz nagle mnie od troli wyzywacie. Przecież to jest poziom podstawówki. Ostatni raz apeluje - o to, o co w pierowtnym poscie - PISZCIE NA TEMAT A NIE ROBCIE WOJENKI AMD VS NVIDIA. Własnie dzięki takim jak wy nikt nie pisze na polskich forach. Bo "nie możesz" mieć problemu.

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, B@nita napisał(a):

Odpowiednikiem jest u nas wykop, znajdź tam ten temat. Z resztą, aba te  fora pełne trolli a jeden własnie tutaj trafił.

Zacznij od swoich.

Sam trolujesz. Zaczynasz swoje wykolejenia mimo, że apel wyraziłem by tego nie robić - sam zaczynasz z AMD a mnie trolem wyzywasz. SPAM, i tak traktuje tą odpowiedź

6 minut temu, karro napisał(a):

To sobie zgłaszaj,nie będziesz bredził ze stewrowniki nvidii sa gorsze od amd.

Wejdziesz na forum ferriari i tam te znajdziesz o milion wiecej przyzpadków jak na oplu

Na kazdy problem nvidii masz z 20 radeona.Kupujac radeona dostajesz półprodukt.Sam to potwierdzasz a na nvidii to masz run game a nie

 

I tym postem właśnie się zdradziłeś. Nie wiesz nic a powielasz mity i uprawiasz propagandę. Wszystkie dowody wskazują jasno na to co mówię akurat tak się złożyło, przykro mi, nie moja wina. 

Ostatnie zdanie dowodzi kim jesteś. Bladego pojęcia nie masz o AMD bo go nie kupujesz ani z nim nie robisz, a jak wg ciebie DXVK jest tylko dla Nvidii to nie mamy o czym mówić.

PO RAZ OSTATNI PISZE - TRZYMAJCIE SIE TEMATU

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, B@nita napisał(a):

To które zadałem i na które zamiast odpowiedzi nabazgrałeś jakieś brednie. Kolejny raz uchylasz się od odpowiedzi. Przestań wreszcie trollować i zasmiecać te forum.

Jak zadajesz debilne pytanie nie spodziewaj się mądrej odpowiedzi. Bo nie rozumiem czego z bardzo chcesz dowieźć - że jak na polskich forach nie ma o tym wątków a za granicą jest ich zatrzęsienie to znaczy że problemu nie ma? Co to za pokrętna logika? Popatrz na swoje komentarze i komenatrze kolegi karro - jak ktoś ma problem z Nvidią to od razu jest trolem, radeoniarzem i kij wie czym jeszcze. To jest trolowanie, nic innego - w konsekwencji tego, użytkownicy wolą zapytać na zagranicznych portalach, bo tam kultura jest większa i nikt nikogo nie wyzywa. 

Ja założyłem wątek żeby znaleźć rozwiązanie - czytaj POMÓC ludziom z problemami na kartach RTX 3000 i RTX 4000, czytaj UŻYTKOWNIKOM NVIDII i spotykam się z atakiem z waszej strony. Wy się odpaliliście jak napisałem, że 3 osoby przechodzą już na AMD bo 5 miesięcy nie mogą rozwiązać problemu. Wasze oczy i wyraz AMD. To mówi samo za siebie. Odpaliliście się jak hiszpańska inkwizycja i dajecie popis niewiedzą każdym nowym komentarzem.

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie Metro - cały świat i zero linków, ale rozwiązanie też jest :
https://steamcommunity.com/app/43160/discussions/0/540741859368509419/ 

I nie trzeba się przemęczać kopiując 4 pliki .dll do folderu gry.

Swoją drogą jak ktoś linkuje tak stare problemy to widać jakie ma pojęcie o aktualnej sytuacji.

WRACAJĄC DO TEMATU

Dzwoniłem teraz to kolegi, uświadomił mi że sttutter w obrębie systemu jest przecież w OFICIALNYCH WYMIENIONYCH PROBLEMACH Nowego sterownika (known issues), dzięki temu jest szansa że to w końcu naprawią

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karro napisał(a):

Nie, nie jest tak.Kleisz glupa i masz a durni ludzi z tego forum

Tamten problem autor nie pisze ze rozwiazał poza tym nie był zwiazany z SSAA bo hd7870 nie mial nawet takiej mocy by sobie z nią pograć a prawdopodobnie z teselacją

Ty wklieleś pierwszy link z drop fps od cala twoja robota

Film się wrzuca. Maksymalne ustawienia i 120 kl/s. No niegrywalne obecnie na radeonach, strasznie. Nikogo nie mam za durni. Ty za to jak widze tak. 

Czekam aż rzucisz jakimś pomysłem odnośnie pierwotnego problemu od którego ten wątek się zaczął. CZEKAM.

Problemy które wciąż są na liście ;
- Stutter w obrębie systemu i w grach z V-sync
- Sporadyczne crashe

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do dyskusji. Nie uważacie że gdyby problem z NVDIĄ był powszechny to byłaby masa podobnych tematów na tym albo innych forach? Fora od lat działają tak że jak ktoś ma problem to pisze i albo ktoś mu pomoże albo nie otrzyma odpowiedzi ALE zawsze historia zostaje. Z mojej perspektywy problem występuje u znajomych osoby która założyła temat więc nie jest rozległy. Nie ma sensu się wykłócać z czym jest więcej problemów, AMD czy NVDIA bo jeśli ktoś ma do czynienia z komputerami nie 5 czy 15 lat, tylko dłużej to zna historię kart graficznych ATI i tam zawsze były cyrki ze sterami. Czy to w 2000r, czy w 2010r czy obecnie można znaleźć tematy "coś mi nie działa". Generalnie whateva, nie ma co się spinać, wiadomo że nie ma idealnych rozwiązań więc temat zamknąć i nie psuć sobie niedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, anemnon napisał(a):

Wtrącę się do dyskusji. Nie uważacie że gdyby problem z NVDIĄ był powszechny to byłaby masa podobnych tematów na tym albo innych forach? Fora od lat działają tak że jak ktoś ma problem to pisze i albo ktoś mu pomoże albo nie otrzyma odpowiedzi ALE zawsze historia zostaje. Z mojej perspektywy problem występuje u znajomych osoby która założyła temat więc nie jest rozległy. Nie ma sensu się wykłócać z czym jest więcej problemów, AMD czy NVDIA bo jeśli ktoś ma do czynienia z komputerami nie 5 czy 15 lat, tylko dłużej to zna historię kart graficznych ATI i tam zawsze były cyrki ze sterami. Czy to w 2000r, czy w 2010r czy obecnie można znaleźć tematy "coś mi nie działa". Generalnie whateva, nie ma co się spinać, wiadomo że nie ma idealnych rozwiązań więc temat zamknąć i nie psuć sobie niedzieli.

Czyli dla tych co są z problemem nikt obejścia nie chce znaleźć? Właśnie po to jest ten wątek - dla historii.

15 minut temu, karro napisał(a):

Ta upada z ręki nie nakręcisz o tym też nie pomyślałeś. Ale masz rację niektórzy grali z nagrywaniem na ssaa. Ale to głupie było i tylko trochę maskowali problem. U nvidii za coś takie to by prezes poleciał  xd

?????? Mam telefonem nagrać?!

EDIT :
Nagrane telefonem (wrzuca się)

 

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vlad_8011 napisał(a):

Aha czyli argumencik upadł i zwalasz na coś innego. Pupa jaś, nic nie zmniejsza żadnego problemu Mam FPS o 2-3 kl mniejszy w trakcie nagrywania. A 120FPS i nie więcej jest dlatego że korzystam z blokady FPS

Masz racje to dla potomności zostanie

5 minut temu, anemnon napisał(a):

Wtrącę się do dyskusji. Nie uważacie że gdyby problem z NVDIĄ był powszechny to byłaby masa podobnych tematów na tym albo innych forach? Fora od lat działają tak że jak ktoś ma problem to pisze i albo ktoś mu pomoże albo nie otrzyma odpowiedzi ALE zawsze historia zostaje. Z mojej perspektywy problem występuje u znajomych osoby która założyła temat więc nie jest rozległy. Nie ma sensu się wykłócać z czym jest więcej problemów, AMD czy NVDIA bo jeśli ktoś ma do czynienia z komputerami nie 5 czy 15 lat, tylko dłużej to zna historię kart graficznych ATI i tam zawsze były cyrki ze sterami. Czy to w 2000r, czy w 2010r czy obecnie można znaleźć tematy "coś mi nie działa". Generalnie whateva, nie ma co się spinać, wiadomo że nie ma idealnych rozwiązań więc temat zamknąć i nie psuć sobie niedzieli.

Było parę problemów z zegarem na nvidii. Może że 3 stery w ciągu parę lat. Zaglądają ciągle na uncore by jakąś grafe w nowej grze uwalic a właściwie to uwalone są wszystkie z automatu tylko dla nowych dają support . No i tak to bywa że się raz na jakiś czas który zakręci .z zważywszy że sterownik co miesiac u nvidii to nie jest żaden problem. Dajesz jeden starszy lub jeden młodszym to wszystko co trzeba zrobić jeśli jakiś błąd nastapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, karro napisał(a):

Masz racje to dla potomności zostanie

Było parę problemów z zegarem na nvidii. Może że 3 stery w ciągu parę lat. Zaglądają ciągle na uncore by jakąś grafe w nowej grze uwalic a właściwie to uwalone są wszystkie z automatu tylko dla nowych dają support . No i tak to bywa że się raz na jakiś czas który zakręci .z zważywszy że sterownik co miesiac u nvidii to nie jest żaden problem. Dajesz jeden starszy lub jeden młodszym to wszystko co trzeba zrobić jeśli jakiś błąd nastapi

Nie powiedziałbym że parę, a niniejszy wątek dowodzi że jest ich więcej i nie dotyczą jednej wersji sterownika. Fakt że problem nie występuje na każdym konfigu również nie jest odkrywczy, bo przeważnie tak się objawiają problemy ze sterownikami - nie u każdego, tylko na konkretnej konfiguracji, ustawieniach. Sam podałem tu przypadek 2 identycznych zestawów, które rózniły się tylko monitorem i audio - jeden miał problem, drugi nie miał (nie chce się powtarzać, opisałem to wcześniej).

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/536296/geforce-grd-55131-feedback-thread-released-13124/

Ludzie wspominają problemy opisywane przeze mnie. 

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, czyli NVDIA miewa problem ze sterami, AMD tez takie problemy miewa. Pytanie co to zmieni w naszych życiach. Nic. To kompletnie nie znaczące nic rzeczy. 

Cały problem polega na tym że Twoje wpisy od początku wyglądały jak bait mający na celu zdyskredytować zielonych. Prawda jest taka że nic takiego się nie stanie. Zamiast wypisywać kolejne posty możesz po prostu nie pisać nic a jak znajdziesz 100% rozwiązanie to tutaj opisz. Wykłócanie się  co jest lepsze i kto ma większe wtopy ze sterami nie ma sensu po prostu bo to nadal nic nie zmieni. 

22 minuty temu, vlad_8011 napisał(a):

Czyli dla tych co są z problemem nikt obejścia nie chce znaleźć? Właśnie po to jest ten wątek - dla historii.

Obejście problemu jest bardzo proste, miałem kiedyś Radeona, kupiony dlatego że w comiesięcznych zestawach na ppc go polecali co dzieje się zresztą po dziś dzień. Oczywiście jak to z radeonami bywa, cyrki na niektórych grach, szukanie rozwiązań po inernecie itp. W pewnym momencie wpadłem na to jak rozwiązać problem, pozbyć się padła i kupić GeForce, od tego czasu zero problemów, magia. 

 

Wypisywanie co jest lepsze nie ma sensu, niech każdy kupuje na co ma ochotę i to wszystko. W życiu nic nie jest idealne więc zapewne znajdą się ludzie którzy mają mniej problemów z ATI/AMD niż z NVDIA i na odwrót. Czy ma to jakieś znaczenie? KOMPLETNIE NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, anemnon napisał(a):

Fajnie, czyli NVDIA miewa problem ze sterami, AMD tez takie problemy miewa. Pytanie co to zmieni w naszych życiach. Nic. To kompletnie nie znaczące nic rzeczy. 

Cały problem polega na tym że Twoje wpisy od początku wyglądały jak bait mający na celu zdyskredytować zielonych. Prawda jest taka że nic takiego się nie stanie. Zamiast wypisywać kolejne posty możesz po prostu nie pisać nic a jak znajdziesz 100% rozwiązanie to tutaj opisz. Wykłócanie się  co jest lepsze i kto ma większe wtopy ze sterami nie ma sensu po prostu bo to nadal nic nie zmieni. 

Obejście problemu jest bardzo proste, miałem kiedyś Radeona, kupiony dlatego że w comiesięcznych zestawach na ppc go polecali co dzieje się zresztą po dziś dzień. Oczywiście jak to z radeonami bywa, cyrki na niektórych grach, szukanie rozwiązań po inernecie itp. W pewnym momencie wpadłem na to jak rozwiązać problem, pozbyć się padła i kupić GeForce, od tego czasu zero problemów, magia. 

 

Wypisywanie co jest lepsze nie ma sensu, niech każdy kupuje na co ma ochotę i to wszystko. W życiu nic nie jest idealne więc zapewne znajdą się ludzie którzy mają mniej problemów z ATI/AMD niż z NVDIA i na odwrót. Czy ma to jakieś znaczenie? KOMPLETNIE NIE.

Nikogo nie miałem na celu dyskredytować!!!!!! Zapamiętajcie to raz na zawsze - przez taką postawę nikt właśnie o takich problemach nie pisze. Bo od razu musi się bronić. Ten wątek ma na celu wspólne znalezienie obejścia - liczyłem (jak widac błędnie) na pomoc ludzi bez problemu, może ktoś odtworzyłby problem i znalazł sposób na jego wyeliminowanie? Na tym, polegają burze mózgów na reddicie. 

". Zamiast wypisywać kolejne posty możesz po prostu nie pisać nic a jak znajdziesz 100% rozwiązanie to tutaj opisz."

A nie przyszło koledze do głowy, że wypisuje co zostało sprawdzone bo nie mam jak tego sam osobiście sprawdzić (nie mam w domu karty Nvidii poza GT 730?) Naprawde od razu wszystko na tacy trzeba podać, bo jak prosze o pomoc to od razu jestem wrogiem?

"Wykłócanie się  co jest lepsze i kto ma większe wtopy ze sterami nie ma sensu po prostu bo to nadal nic nie zmieni. "

Pełna zgoda, nie ja to zacząłem.

"Obejście problemu jest bardzo proste, miałem kiedyś Radeona, kupiony dlatego że w comiesięcznych zestawach na ppc go polecali co dzieje się zresztą po dziś dzień. Oczywiście jak to z radeonami bywa, cyrki na niektórych grach, szukanie rozwiązań po inernecie itp. W pewnym momencie wpadłem na to jak rozwiązać problem, pozbyć się padła i kupić GeForce, od tego czasu zero problemów, magia. "

Czyli sugerujesz, że wszyscy mają kupić AMD? Tak bywa właśnie z każdym sprzetem, nie tylko radeonami

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, anemnon napisał(a):

miewa

To co on wkleja to jest zbiór miliona postów z forum nvidia . Część jest tam uszkodzonych graf,czesc zasilaczy,poprzekręcane grafy,ram ,cpu,uszkodzone dyski,to wszystko co się spotyka na frach IT wrzucone wszystko w worek sterownik nvidii. Tylko serwis mógłby stwierdzić procent sterownika a sama narracja tematu świadczy jednoznacznie o fanboyu. Tak jak pisałem to nie lata 90 że ludzi nie było na nic stać i mają różny sprzęt w domu a kiedys  najwyżej mogli poczytać. Nie wzięło się z nikąd renoma Radeona 

Edytowane przez karro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karro napisał(a):

Sam skończ sterownik bardzo rzadko robi problem na Nvuidja . Zaglądając do tematów awarii  na fora IT 99 procent przypadków to jest co wymieniłem plus ewentualne niekompatybilności ale to też raczej rzadko

Powtórze po raz ostatni...... PRZEŚLEDŹ TEMAT OD POCZĄTKU, Zobacz co zrobiłem żeby to naprawić, jakie kroki podjąłem i co ustaliłem, skąd takie wnioski a nie inne. Sterownik robi problem i jasno jest to opisane i stwierdzone, nie tylko przeze mnie ale dziesiątki jak nie setki innych osób. 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/536296/geforce-grd-55131-feedback-thread-released-13124/3424797/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/536296/geforce-grd-55131-feedback-thread-released-13124/3424678/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/536296/geforce-grd-55131-feedback-thread-released-13124/3424345/|

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/536296/geforce-grd-55131-feedback-thread-released-13124/3424076/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/536296/geforce-grd-55131-feedback-thread-released-13124/3424059/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/536296/geforce-grd-55131-feedback-thread-released-13124/3424001/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/536296/geforce-grd-55131-feedback-thread-released-13124/3423938/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/536296/geforce-grd-55131-feedback-thread-released-13124/3423905/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/536296/geforce-grd-55131-feedback-thread-released-13124/3423892/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/536296/geforce-grd-55131-feedback-thread-released-13124/3423875/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/536296/geforce-grd-55131-feedback-thread-released-13124/3423869/

^^^^^ I to tylko z najnowszego sterownika. Szukać dalej?

 

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vlad_8011 napisał(a):

Czyli sugerujesz, że wszyscy mają kupić AMD? Tak bywa właśnie z każdym sprzetem, nie tylko radeonami

Przecież napisałem że ATI/AMD zawsze robiło kiepskie karty, tzn na papierze lepsze od NVDII a gdy zacząłeż używać to pojawiały się ograniczenia. Zawsze tak było, co parę lat jest narracja że "już się poprawiło" ale jest i będzie to samo. 

Sugeruję że rozwiązanie problemu nie może być skomplikowane. JEŚLI jak twierdzisz to problemy ze sterami to zainstaluj najstarsze dostępne do danej karty graficznej, bo dlaczego nie? Jeśli najnowsze są złe to zainstaluj najstarsze. Poza ty, ta całą historia się po prostu nie klei, żeby naście czy dziesiąt użytkowników których znasz miało ten sam problem oznaczałoby to że dosłownie 9/10 użytkowników NVDIA ma problemy, bo ze statystyką nie wygrasz. 

Gdyby ten problem był aż tak nagminny to serwisy nie wyrabiały by z naprawami gwarancyjnymi, BYŁOBY o tym słychać bo "w internecie nic nie ginie". 

Mnie ciekawi natomiast ilu masz klientów, ile osób obsługujesz bo jeśli 50 osób ma problemy to matematyka i statystyka mówi że musisz ich obsługiwać tysiące. Inaczej tak jak powiedziałem forum pękałoby od negatywnych informacji.

Zakończę wywód klasycznym zdaniem, "ludzie kłamią, matematyka nigdy nie kłamie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, anemnon napisał(a):

Przecież napisałem że ATI/AMD zawsze robiło kiepskie karty, tzn na papierze lepsze od NVDII a gdy zacząłeż używać to pojawiały się ograniczenia. Zawsze tak było, co parę lat jest narracja że "już się poprawiło" ale jest i będzie to samo. 

Sugeruję że rozwiązanie problemu nie może być skomplikowane. JEŚLI jak twierdzisz to problemy ze sterami to zainstaluj najstarsze dostępne do danej karty graficznej, bo dlaczego nie? Jeśli najnowsze są złe to zainstaluj najstarsze. Poza ty, ta całą historia się po prostu nie klei, żeby naście czy dziesiąt użytkowników których znasz miało ten sam problem oznaczałoby to że dosłownie 9/10 użytkowników NVDIA ma problemy, bo ze statystyką nie wygrasz. 

Gdyby ten problem był aż tak nagminny to serwisy nie wyrabiały by z naprawami gwarancyjnymi, BYŁOBY o tym słychać bo "w internecie nic nie ginie". 

Mnie ciekawi natomiast ilu masz klientów, ile osób obsługujesz bo jeśli 50 osób ma problemy to matematyka i statystyka mówi że musisz ich obsługiwać tysiące. Inaczej tak jak powiedziałem forum pękałoby od negatywnych informacji.

Zakończę wywód klasycznym zdaniem, "ludzie kłamią, matematyka nigdy nie kłamie".

No włąśnie już tak nie jest. Doświadczyłem tego na własnej skórze SZUKAJĄC dosłownie problemu ze sterownikiem, którego nie znalazłem (miałem karte na tydzień do potestowania na początek - 6800 XT). Podobnie jest z 7800XT - nikt nie zgłosił ani jednego problemu (z osób którym składaliśmy)*****. Magia? Czy może sztuka poprawnej konfiguracji?

Jeśli chodzi o tymczasowy trik z obejściem tego na Nvidii to 537.58 naprawie większość kłopotów, ale gry/usprawnienia, które wyszły po tym sterowniku nie działają jak należy.

Odnośnie zarzucania mi kłamstwa po raz kolejny - radze przeczytać jeszcze raz ze zrozumieniem. Raz że mam zastępstwo, za kolegę (miałem bo już wrócił), dwa nie wiesz o jak zamieszkałym miejscu mówimy - więc twoje wyliczenia nie mają najmniejszego sensu w tym przypadku.

***** EDit - sory, miałem 3 wezwania W Październiku które skończyły się updatem sterownika i tym samym rozwiązaniem problemu.

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wrócę do początku:

"- szachownice w przeglądarkach przy oglądaniu filmów (chrome, edge, opera, Firefox)"

Co to oznacza? Artefakty jakby były problemy z pamięcią karty graficznej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...