Skocz do zawartości
kamail86

Cudy WU1400 gubi pakiety podczas bezczynności

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tytułową kartę Cudy WU1400 (RTL8812BU) licząc na poprawę względem starej EDIMAX EW-7811UAC. Jakaś tam poprawa szybkości jest, choć nieszczególna.
Jednak wraz z nową kartą pojawił się nowy problem który nie występował na starej karcie. Mianowicie po dłuższym czasie bezczynności komputera, nowa karta zaczyna gubić pakiety i to dość ostro bo straty sięgają od kilku do nawet 50%. Po kliknięciu myszą lub klawiaturą wszystko zaczyna dobrze działać. Problem występuje na Windows 8.1. W ustawieniach zarządzania energią w panelu sterowania, wszystko na max wydajność, wszelkie opcje oszczędzania wyłączone. W menadżerze urządzeń w parametrach karty oszczędzanie energii również wyłączone. Sprawdzałem zarówno na sterownikach zainstalowanych przez windows (z 2017) jak i z płyty (z 2019). Nowszych sterowników nie znalazłem. Na stronie Realteka są te same co instaluje windows a na stronie producenta karty te same co na płycie. Problem zauważyłem bo radio internetowe lecące w tle zaczęło przerywać. Na drugim komputerze z windows 7 nie zauważyłem tego problemu. Przestawiłem kartę żeby korzystała wyłącznie z AC, ale nic to nie dało.
Pytanie co jeszcze może być tego przyczyną? Jak nie uda mi się jej znaleźć to chyba zwrócę kartę do sklepu.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...