Skocz do zawartości
krystianb

tani komputer do internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Chciałbym kupić komputer, do maksymalnie 1500zł. Musi być nowy i złożony bo mieszkam za granicą i nie będe miał go jak sprawdzić i oddać w razie gdyby coś nie działało

Monitor też musze kupić, myślę o jakimś najtańszym 24cal FHD, monitor może być używany

komputer będzie służył do:

-przeglądania internetu (ok 100kart pootwieranych, youtube itp)

-nauki programowania

- synchronizacja z telefonem

Nie wykluczam że za rok - dwa postanowie dołożyć jakąś karte graficzą i w coś na nim pograć

za kilka lat, jak już będe myślał o kolejnym być może zostanie moim serwerem z kilkoma usługami

Aktualnie używam laptopa z i3 4000m na pokładzie i dramatycznym ekranem, także wszystko będzie lepsze od tego co mam - niezależnie od tego co kupie 😄

Wstępnie wybrałem coś takiego (wzorowałem się na zestawach styczniowych)

Procesor - AMD Ryzen 5 4600G, 3.7 GHz, 8 MB, BOX (100-100000147BOX) - 439 zł (jeśli zajdzie potrzeba przy dokupieniu grafiki do wymiany procesora to zrobię to, póki co potrzebuje tani zestaw)

Płyta główna - ASRock B450M-HDV R4.0 - 232,53 zł

Pamięć RAM -Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GIS) - 155 zł (intensywnie mysle o dołożeniu do 32gb)

Zasilacz - be quiet! System Power 10 450W (BN326) - 207 zł (w razie rozbudowy jego wymieniać nie będe musiał, ewentualnie widzę że jest bardzo niewielka dopłata do wyższych mocy, co myślicie?

Obudowa - Aerocool CS-107 FRGB (AEROPGSCS-107-A-V2) - 177,90 zł (w sumie tylko dlatego że ma małe wymiary :D)

Dysk - SSD PNY CS2230 500GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (M280CS2230-500-RB) - 138

Chłodzenie - CPU Endorfy Spartan 5 MAX (EY3A003) - 98,99 zł (Wysokość wg moreli to 146mm, a obudowa przyjmie maks 157mm)

Łącznie: 1 448,42

https://www.morele.net/configurator/redirect/1176044

Jeśli chodzi o rozbudowe to nie wiem kiedy i co się tam znajdzie, jak nadejdzie czas to pewnie przyjdę spytać na forum 😉

Jest tu coś, co można zrobić lepiej? Ogólnie nie zależy mi na wyglądzie (może być bez RGB czy okna),nie mam żadnych preferencji dotyczących producentów, kolorów, sklepów itp -  zależy mi na tym by było możliwie cicho, stabilnie i żeby mi to śmigało długo i szczęśliwie, przy okazji będąc małym komputerem

zakup będzie za gotówke więc sklep jest mi obojęny, byle by zlożyli to jak trzeba. Paste mam kyonauta i nie zawaham się go użyć jak już będe miał ze sobą komputer.

 

Przy okazji, powiem wam anegdotkę

nim postanowiłem złożyć ten zestaw powyżej, to wcześniej planowałem kupić używanego laptopa, po kilkudniowych poszukiwaniach wybór padł na acera nitro 5 z i5 12500H na pokładzie, za 1300zł

Spytałem tylko sprzedawcy czy sprzęt jest sprawny - potwierdził więc zamówiłem.Laptop przyszedł, brat to włączył, skonfigurował W11, zainstalował jakiś benchmark żeby go sprawdzić a tu okazało się że jest w środku i5 serii 8 + GF MX150 😄Sprzęt odesłał kolejnego dnia, w poniedziałek wg słów sprzedającego wrócą mi pieniądze na konto.Co ciekawe mają 7 negatywów dotyczących wysyłania towarów o innych parametrach niż deklarowane i reszte pozytywów.Po całej akcji uświadomiłem sobie ze większość z laptopów-perełek wynotowanych przeze mnie sprzedawane są przez sieciówkę z różnych kont. I tak sobie teraz myślę, robią taki scam non stop i liczą na to że człowiek nie sprawdzi co siedzi w laptopie? (do mnie przyszedł dokładnie laptop ze zdjęć, z tym że 4 generacje starszy niż w opisie 😄)

Edytowane przez krystianb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...