Skocz do zawartości
Yoda128

Połączenie przez wifi z dyskiem sieciowym

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam router od Netii, do którego podłączone są trzy komputery,  jeden z nich to PC podłączony przez przewód, i dwa kolejne to laptopy połączony przez wifi. 

Do routera podłączyłem pendriva i chcę z niego skorzystać. Ustawiłem to w routerze, dokładnie tak jak na filmiku, który przesyłam poniżej — mam nawet identyczny router. Następnie wszedłem na PC do mojego komputera i wpisałem w pasku adres \\192.168.100.1 i wszystko jest ok, widzę pendriva, który jest wpięty do routera i mogę zmapować ten dysk - super. Problem jest jednak gdy chcę zrobić to samo też na laptopie. Wchodzę do mojego komputera na laptopie i wpisuję ten sam adres \\192.168.100.1 jednak tutaj wyskakuje mi błąd: system Windows nie może uzyskać dostępu do \\192.168.100.1. - na obu laptopach jest ten sam błąd.

 

Siedziałem wczoraj nad tym pół dnia i nic nie udało mi się zrobić — nie pomaga fakt, że jestem dość słaby w tematach związanych z siecią. Wygląda mi to na jakąś blokadę w routerze, przed dostępem do usb przez wifi, ale co ciekawe gdy ustawiałem w opcjach routera pendriva, to robiłem to właśnie na laptopie przez wifi. 

 

Będę wdzięczny na pomoc. 

 

A oto film, na którym się wzorowałem - mam identyczny router. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, właśnie udało mi się to ogarnąć. 

 

Gdyby ktoś miał podobny problem, to wystarczy wejść w panel sterowania > programy i funkcje > włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows > zaznaczyć obsługa udostępniania plików SMB 1.0/CIFS i tyle.

 

U mnie pomogło 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...