Skocz do zawartości
dudeson

Upgrade 4-latka tak? nie? może?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

aktualnie użytkuje taki sprzęt

 

CPU:      Intel Procesor Core i5-10600 3.3GHz, LGA 1200

Chłodzenie CPU: Silentium PC – Fera 3 HE 1224

Płyta główna: Gigabyte B460M AORUS PRO s 1200 4DDR4

GPU:     Gigabyte GeForce RTX 2070 8 GB DDR6

Pamięć: Adata XPG GAMMIX D10 DDR4 3200 DIMM 16GB

Dyski: Crucial SSD P1 500GB M.2 PcIe NVMe 2280 1900/950MB/s

Zasilacz: Be quiet! System Power 9 700W 80+ BRONZE

Obudowa: Silentium PC Signum SG1 Pure Black

Monitory: 2x Acer Nitro 165 Hz 23,8" (1920 x 1080)

 

Zestaw był dobrany złożony przez lokalny sklep. Zastosowanie sticte domowe czyli granie/filmy oraz praca (przez VPN wiec nie ma znaczenia). Jestem zadowolony z niego ale, że sprzęt już ma 4 lata rozważam przebudowę, pytanie czy warto? Czy nie lepiej jeszcze poczekac z rok/dwa lata i kupić nowy sprzęt?

Myślałem o wymianie karty graficznej na GeForce 4070 i dołożeniu ramu do 32GB. Ale może widzicie w tym sprzęcie coś innego do wymiany, jestem otwarty na propozycje.

Z modernizacją chciałbym zmieścić się w okolicach 4000zł.

Co doradzacie? :)

Pozdrawiam i dziękuje.

Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz oczekiwania po modernizacji? Na pewno wymiana na RTX 4070 będzie odczuwalna, Pamięć też można rozszerzyć do 32GB ew można pomyśleć o monitorze 1440p. Więcej bym nie ruszał.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę 1 NVMe 500GB. Dokupiłbym sobie jakieś 2TB. Np. Lexara NM790 albo Kingstona KC3000, jeśli faktycznie masz tylko te 500GB.

Pamięć jak najbardziej. Za niecałe 200zł dołożysz do 32GB. Za rok czy dwa i tak pewnie już przejdziesz na DDR5, ale 16GB to już trochę mało.

Czyli za jakieś 700zł byś miał szybki dyski i więcej RAM.

Z GPU bym poczekał jeśli nie masz parcia i wystarcza, a jeśli jednak bym się miał decydować na 4070 to na tą chwilę celowałbym w Superkę. Zapewne wybrałbym ASUS GeForce RTX 4070 SUPER DUAL OC.

CPU nie ma sensu, bo obecne ceny na LGA 1200 to jakaś patologia.

Czyli całość (RAM+dysk+GPU) by wyszła jakieś 3800-3900zł.

Edytowane przez kulawakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za rady, z dyskami akurat widzę, że nie dopisałem ale mam 2x500GB wiec tutaj nie jest najgorzej. A propo oczekiwań to chciałem najzwyczajniej troche podbudować sprzęt aby nie martwić się odpaleniem nowo wychodzących tytułów gier. Czyli tak jak podejrzewałem zdecyduje się na dołożenie ramu do 32GB i poszukam w dobrej cenie 4070 Super. Dziękuje pięknie za rady raz jeszcze i pozdrawiam!

 

Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...