Skocz do zawartości
SlipknoT1986

Zmiana procesora do 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam procesor Ryzen 7 3800x zen2 i zastanawiam się czy warto przesiadać się na 5800x zen3 przy karcie graficznej rtx 4070 super Ti tylko do rozdzielczości 4k 2160p. Tylko ta rozdzielczość będzie używana. Wysłuchałem i przeczytałem wiele porad ale nadal nie ma konkretnej odp. Czy karta będzie działać z pełną mocą i czy nie będzie nagle spadków fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx 3090Ti to mniej więcej poziom 4070 super “tie” im wyższa rozdzielczość tym  gorzej wypada 5800x3d ale 1% low i 0.1% low wyglądają OK.  Jeśli chcesz „zamknąć” platformę na jakiś czas wrzuć 5800x3d i w grach nie powinieneś mieć żadnych problemów choć przy 4K zwykły 5800x ma w  99% takie same wyniki.

Jak masz luźne fundusze dorzuć do x3d inaczej wrzucaj śmiało 5800x
obejrzyj:

 

Edytowane przez Funky_Panda
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz fajne porównanie z 5800x3d w rozdzielczości 4K(a z filmiku wyżej widać że wtedy 5800x i x3d to prawie to samo). Różnice w wydajności zależą od gry. Obejrzyj zastanów się czy warto, ja na Twoim miejscu chyba jednak bym się wstrzymał¯\_(ツ)_/¯ poczytaj komentarze pod filmem tam ludzie piszą konkretnie jakie wyniki mają po zmianie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...