Skocz do zawartości
mikogth

AM4 5800X3D + doradztwo (czy coś zmienić).

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Składam komputer na AM4. Mam kupioną płytę ASUS ROG Strix B550F Gaming. Czy ew. poniże parametry będą dobre?
- Procesor AMD Ryzen 7 5800X3D, 3.4 GHz, 96 MB, BOX (100-100000651WOF)
- Pamięć Kingston Fury Beast RGB, DDR4, 64 GB, 3600MHz, CL18 (KF436C18BBAK2/64)
- Dysk SSD Kingston KC3000 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SKC3000D/2048G)
- Karta graficzna Power Color Red Devil Radeon RX 7800 XT 16GB GDDR6 (RX 7800 XT 16G-E/OC)
- Obudowa Lian Li O11 Dynamic EVO ARGB (O11DEX) / Obudowa Asus ROG Strix Helios GX601 (90DC0020-B39000) (jeśli na Asus będę skłądać to obudowa ASUS).
(do obudowy Lian Li - 2x Lian Li Uni Fan SL120 V2 3-pack + Hub (UF-SL120V2-3B) + 1 sztuka + kable RGB do zasilacza, grafiki
- Zasilacz Asus ROG Thor Platinum 850W (90YE00L2-B0NA00) / Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 850W (BN344) (do wyboru - jeśli będę składać na ASUS ROG - zasilacz ASUS)

Granie w 2K (1440p) może w przyszłości 4K

Czy wystarczy mi taki konfig?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta za słaba raczej. Albo inaczej, a w co w przyszłości będziesz grać? Zestaw jest spoko na teraz, co prawda jest na AM4, platforma już umiera ale będzie działać spoko. Ty się pytasz co lepsze, produkt X czy Y. Oba są super, nie wpływają na wydajność, bierz co Ci bardziej leży. Mając taką kwotę bardziej bym się skłaniał ku AM5, szczególnie, że chcesz grać w 4K w przyszłości. Tutaj już nic nie zmienisz poza grafiką, na AM5 zawsze można CPU wymienić, dokupić lepszy RAM (DDR4 są już odpadkami, nie znajdziesz w normalnej cenie dobrych pamięci) i za jakiś czas zmienić na np Ryzen 9 8950X3D + jakiegoś RTX5080. Takie gdybanie, mam nadzieję że rozumiesz co chcę przekazać 😉 

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bonusso3 napisał(a):

Karta za słaba raczej. Albo inaczej, a w co w przyszłości będziesz grać? Zestaw jest spoko na teraz, co prawda jest na AM4, platforma już umiera ale będzie działać spoko. Ty się pytasz co lepsze, produkt X czy Y. Oba są super, nie wpływają na wydajność, bierz co Ci bardziej leży. Mając taką kwotę bardziej bym się skłaniał ku AM5, szczególnie, że chcesz grać w 4K w przyszłości. Tutaj już nic nie zmienisz poza grafiką, na AM5 zawsze można CPU wymienić, dokupić lepszy RAM (DDR4 są już odpadkami, nie znajdziesz w normalnej cenie dobrych pamięci) i za jakiś czas zmienić na np Ryzen 9 8750X3D + jakiegoś RTX5080. Takie gdybanie, mam nadzieję że rozumiesz co chcę przekazać 😉 

Spox, zastanawiam się czy ew. AM4 nie wsadzić w Lian Li a do obudowy ASUS w przyszłości do AM5 rzeczy od ASUS'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie ma co się pchać w AM4 jak składasz nowy komputer. Tak jak już wcześniej napisano, lepiej wejść na przyszłościowe AM5 niż pozostać na platformie, która już się nie rozwinie. Na AM5 już zwykły r5 7600 daje Ci w grach wydajność r7 5800X3D, nie wspominając już o wyżej taktowanych pamięciach, PCI5 i takich tam różnych ;-)

I co do zmian zacząłbym od podstaw składania kompa, czyli dobry zasilacz i płyta główna...

Ja na Twoim miejscu zmieniłbym (poza platformą na AM5)  kilka rzeczy: po 1e jeżeli chcesz grać w QHD (bez RT), to spokojnie wystarczy rx 6700xt (6750) w RT wystarczy 4070, po 2e nie wiem dlaczego masz takie dziwne podejście jak Asus to i zasilacz Asus, kompletnie bez sensu - z zasilaczy to przede wszystkim sprawdzone marki jak np. Seasonic, albo Corsair z certyfikatem gold, albo platinium. 

Po 3e - topowy procek AM4, a płyta główna na odchudzonym chipsecie. (nie wspominając, że za chwilę wyjdzie R7 5700X3D, który jeżeli będzie miał temperatury podobne do 5700x, to stanowczo będzie lepszym wyborem). Cały ten konfig, to dla mnie wyrzucanie pieniędzy.

A co do obudów to zainteresowałbym się na Twoim miejscu taką firmą jak Fractal Design, np. model Meshify (prod. Szwedzi, nie Chińczycy). I to już kwestia gustu, ale obudowa nie ma świecić ledami jak na wiejskim jarmarku, tylko ma być pojemna, ergonomiczna i mieć dobry przepływ powietrza. No chyba, że lubisz gdy komp błyszczy się jak psu jaja, to wtedy proszę bardzo xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wektorio napisał(a):

Szczerze, to nie ma co się pchać w AM4 jak składasz nowy komputer. Tak jak już wcześniej napisano, lepiej wejść na przyszłościowe AM5 niż pozostać na platformie, która już się nie rozwinie. Na AM5 już zwykły r5 7600 daje Ci w grach wydajność r7 5800X3D, nie wspominając już o wyżej taktowanych pamięciach, PCI5 i takich tam różnych 😉

I co do zmian zacząłbym od podstaw składania kompa, czyli dobry zasilacz i płyta główna...

Ja na Twoim miejscu zmieniłbym (poza platformą na AM5)  kilka rzeczy: po 1e jeżeli chcesz grać w QHD (bez RT), to spokojnie wystarczy rx 6700xt (6750) w RT wystarczy 4070, po 2e nie wiem dlaczego masz takie dziwne podejście jak Asus to i zasilacz Asus, kompletnie bez sensu - z zasilaczy to przede wszystkim sprawdzone marki jak np. Seasonic, albo Corsair z certyfikatem gold, albo platinium. 

Po 3e - topowy procek AM4, a płyta główna na odchudzonym chipsecie. (nie wspominając, że za chwilę wyjdzie R7 5700X3D, który jeżeli będzie miał temperatury podobne do 5700x, to stanowczo będzie lepszym wyborem). Cały ten konfig, to dla mnie wyrzucanie pieniędzy.

A co do obudów to zainteresowałbym się na Twoim miejscu taką firmą jak Fractal Design, np. model Meshify (prod. Szwedzi, nie Chińczycy). I to już kwestia gustu, ale obudowa nie ma świecić ledami jak na wiejskim jarmarku, tylko ma być pojemna, ergonomiczna i mieć dobry przepływ powietrza. No chyba, że lubisz gdy komp błyszczy się jak psu jaja, to wtedy proszę bardzo xD

Hej. Pomyślałem trochę i tą płytę zostawię, tylko ew. albo kupię 5800X3D albo 5700X3D z jakąś kartą  7800XT, a jednocześnie będę odkładać na płytę pod AM5. Zastanowię się tylko czy RAM 6000/6400 (w tym CL jaki) i ew. albo odrazu w 7800X3D (lub 7600/7500) do przeczekania na kolejną gen. Ryzen - grafika ew 7900XTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to trochę strzał w kolano z tym am4. Zestaw ryzen 7600/7500f + msi gaming plus na b650 będzie taniej albo podobnie i bardziej przyszłościowo do rozbudowy a wydajność ta sama.

Ja bym sprzedał i szedł w am5, ale skoro masz już płytę... poczekaj na 5700x3d będzie tańszy i być może ceny 5800x3d spadną. Tyle że w tym zestawie ewentualnie kartę zmienić za jakiś czas i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...