Skocz do zawartości
Michał88

[~6k] Zestaw do gier - CS2, okazjonalnie inne tytuły.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W lutym planuje zakup nowego kompa.

Z prezentowanych zestawów udało mi się złożyć coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/afca6078/ - zależy mi na zakupie i złożeniu w morele.

Chce wszystko upchać do tej niewielkiej obudowy. 

Czy te chłodzenie wodne to nie przesada ? Czy przy tak małej obudowie nie powinienem myśleć o tym żeby ją doposażyć w dodatkowe wentylatory ? Jeżeli tak to proszę o propozycję.

Proszę o opinie, a może ktoś będzie w stanie zaproponować coś do 5,5-6k w tej obudowie tak żeby zostało trochę tlenu na złożenie, aktualizację biosu itd.

Zastosowanie: głównie gry - nacisk na CS2, okazjonalnie inne tytuły.

Monitor AOC AGON AG251FZ

Dzięki za odpowiedzi i zaangażowanie w dyskusję 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

złożyć można a co z transportem i odbiorem ? 

nie brakuje wpisów na forum, ze kupując w owocowym sklepie z transportem jest problem , jeśli sam nie zdecydowałeś się na składanie PC, to lepszym rozwiązaniem będzie zakup w sklepie który posiada punkt w którym na miejscu przy odbiorze sprzęt można będzie sprawdzić. 

alternatywa dla chłodzenia i gwarancja 72 miesiące , zamiata 36 miesięcy

Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 240 (ACFRE00046A)

obudowa posiada dwa wentylatory jeden z przodu drugi z tyłu ,, czy dołożenie kolejnego cos zmieni ?  przy zamawianiu usługi składania, zawsze można dopytać czy można z przodu dołożyć taki sam wentylator np. 140mm od Fractal

alternatywa np. dla zasilacza

Zasilacz MSI MPG A750GF 750W Biały (306-7ZP0B30-CE0)

Zasilacz Asus Prime 750W (90YE00U1-B0NB00)

 

np. taki zestaw 

Procesor AMD Ryzen 7 7700, 3.8 GHz, 32 MB, OEM (100-000000592)

Płyta główna ASRock B650M PRO RS WIFI

Pamięć G.Skill Flare X5, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (F5-6000J3238F16GX2-FX5)

Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 240 (ACFRE00046A)

Dysk SSD Kingston KC3000 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SKC3000S/1024G)

Obudowa Fractal Design Meshify 2 Mini Czarna (FD-C-MES2M-01)

Zasilacz Asus Prime 750W (90YE00U1-B0NB00)

Karta graficzna Asus Dual GeForce RTX 4060 Ti OC 8GB GDDR6 (DUAL-RTX4060TI-O8G)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Michał88 napisał:

 zależy mi na zakupie i złożeniu w morele.

Nie idź w tą stronę, szukaj wszędzie tylko nie tam. Nawet tutaj ludzie opisywali nie raz jakie były z tym problemy. Składane gotowce ze sklepów to niestety duże prawdopodobieństwo wciskania podzespołów ze zwrotów lub nawet naprawianych.Do tego dochodzi kiepskie zabezpieczenie na czas transportu a czym to się kończy wiadomo.. Unikaj jak ognia. Kup podzespoły i sam złóż lub daj komuś kogo znasz i to potrafi. Ewentualnie jakiś serwis w twojej okolicy.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, dało do myślenia... nie wiedziałem, że tak wygląda sytuacja. Odebrać mogę co prawda sam, to nie kłopot no ale nie chodzi o to żeby zaraz wracać z reklamacją. Polecacie jakiś inny sklep oferujący podobne usługi ?

 

Zależy mi na tym żeby całość zamówić w jednym sklepie z usługą montażu, zwyczajnie nie mam czasu na wycieczki, zbieranie części a później składanie czy szukanie kogoś kto to złoży 😕

Edytowane przez Michał88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał88 napisał:

Dzięki za podpowiedzi, dało do myślenia... nie wiedziałem, że tak wygląda sytuacja. Odebrać mogę co prawda sam, to nie kłopot no ale nie chodzi o to żeby zaraz wracać z reklamacją. Polecacie jakiś inny sklep oferujący podobne usługi ?

 

Zależy mi na tym żeby całość zamówić w jednym sklepie z usługą montażu, zwyczajnie nie mam czasu na wycieczki, zbieranie części a później składanie czy szukanie kogoś kto to złoży 😕

z dużych sieci to tylko X-Com lub Komputronik , także musiał byś poprosić wujka google jaki salon sklep masz w okolicy. 

nie napisałeś z jakiej jesteś miejscowości to zawsze można zerknąć co tam masz w pobliżu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Warszawy więc powinno być w czym wybierać 😉 x-com jest ok pod warunkiem, że ktoś mi coś zaproponuje od nich w takiej obudowie, najchętniej z chłodzeniem wodnym i nie widzę przeszkód żeby wrzucić  Arctic Liquid Freezer II 240. Wole wydać troszkę mniej na podzespoły, nie ścigam się na ilość fps, ale zachować wygląd i jakiś sens 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...