Skocz do zawartości
VonV3in

2 monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, wg jakich kryteriów wybrać drugi monitor? Mój monitor główny to aoc agon pro AG274QG, chciałbym dołączyć do niego drugi monitor głównie po to żeby czytać z niego czat podczas streamowania (tablet nie sprawdził się). Konfiguracja tego nie wygląda na trudną, po za tym gość że sklepu zapewniał mnie że sam czy w pracy czy w domu pracuje na dwóch monitorach, więc jest to do zrobienia. Ja sam nigdy nie myślałem że będę do czegoś używał dwóch monitorów aż do dzisiaj. Na allegro jest masa tanich monitorów do 1000zł. Na co patrzeć oprócz wymiarów jak będę wybierał go? Patrzeć na kartę pod jaką będzie montowany? Chętnie wziąłbym też coś 27 cali 1440p zamontował do ściany wertykalnie i tak pracował. Ale tu jeszcze muszę się dobrze zastanowić. Patrzeć na takie rzeczy jak g sync wspomnę tylko że pierwszy ma g sync ultimate nie chciałbym stracić tej opcji podczas korzystania z drugiego monitora i tu moje pytanie czy żeby 1 działał z g sync u. to drugi też musi mieć taki sam poziom g syncu czy to niezależne od siebie. Dopiero dzisiaj wpadłem na taki pomysł niech ktoś się wypowie kto miał z tym do czynienia. Czy może wziąć 4k 32 o małym odświeżaniu i to ją ułożyć wertykalnie (żeby się zmieścić w tym 1000).

Pozdrawiam

I czekam na odpowiedz

image.png.50bc91703c78cec29b235798cf1ba2f3.png

Chciałbym żeby to mniej więcej tak wyglądało, ale żeby główny monitor był po lewej a ten pomocniczy po prawej.

I jak to kalibrować bo tak jak tutaj na tym zdjęciu koleś chcąc przejechac myszka z prawego monitora na lewy na wysokości paska zadań to kursor mu "spada" na wys. jakieś 8-10cm niżej? Czy można to jakoś ustawić żeby płynnie to chodziło. Obie konfigurację są mi właściwie obojętne jak musi tak być to niech będzie, nie musi to też niech będzie.

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanie dwóch monitorów to w sumie nic dziwnego. Sam mam 27 cali jako główny i 24 jako dodatkowy, w pracy mam laptopa i monitor WQHD. W obu przypadkach to wszystko fajnie działa. Monitory mogą spokojnie pracować niezależnie od siebie z różną rozdzielczością i różnym odświeżaniem. Np w czasie grania na jednym wyświetlana jest gra, a na drugim np kanał na YT czy coś innego. To nie ma znaczenia.
Jak potrzebujesz monitor jako chat to jedyna rzecz na jaką musisz patrzeć to jest to czy da się fizycznie obrócić ekran. Nie musi mieć super rozdzielczości czy też odświeżania.

W Windowsie masz możliwość ustawienia układu w jakim są monitory, gdzie spokojnie możesz ustawić, że ten po prawie jest w pionie i żeby kursor nie spadał.

Jedyna różnica która będzie bardziej widoczna to różnica w odwzorowaniu kolorów i jasności, więc jeśli na tym Ci zależy to musisz poustawiać trochę w ustawieniach monitora i zwrócić na to uwagę jak kupujesz. 

Edytowane przez ipkiss
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...