Skocz do zawartości
doomfan

Problem z odinstalowaniem sterownika YAMAHA DS-XG PCI Audio CODEC (WDM) na Windows 10 x64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma problem z odinstalowaniem sterownika YAMAHA DS-XG PCI Audio CODEC (WDM) na moim laptopie Lenovo W540 z zainstalowanym system Windows 10 x64 22H2. Niechcący podczas przeglądania starych danych ze starego dysku kliknąłem na instalkę (plik exe)  tego właśnie sterownika, bo chciałem sprawdzić do czego ta instalka, no i stało się - okazało się, że to właśnie ten sterownik i nie wiem jak go teraz z powrotem odinstalować, bo do czego mi ten sterownik na laptopie, nieprawdaż ? Tylko problem w tym, że ani w panelu sterowania w menu programy i funkcje nie ma tego sterownika ani oprogramowania do niego żeby było to jak odinstalować. W menedżerze urządzeń też tego sterownika nie ma - ani jako poprawnie zainstalowanego, ani jako takiego z wykrzyknikiem. Przez wiersz poleceń (CMD.exe) także próbowałem się tego pozbyć używając kolejno poleceń "wmic" a potem "product get name" ale też bezskutecznie, bo tam też nie widzi tego sterownika ani oprogramowania do niego. Jestem rozpaczony, bo nie wiem już co robić. Ani w folderze Program Files (x86), ani w folderze Program Files, ani w folderze ProgramData nie ma tego sterownika ani oprogramowania do niego. Teraz chyba pozostaje mi przeszukać folder Windows i jego podfoldery, bo nie wiem już co robić. Dokładna wersja tego sterownika to 5.12.01.5244 jakby ktoś pytał. Jedyne co udało mi się odkryć to lokalizację do jakiej wypakowuje pliki instalacyjne ten plik exe który był tą instalką do tego sterownika, a jest to "C:\Program Files (x86)\InstallShield Installation Information\{FA533B4D-DE7B-11D5-98EB-0800460222F0}". Niestety także w tej lokalizacji nie ma deinstalatora chociaż jest plik Setup.exe , który jednak tylko jedyne co robi to także instaluje ten sterownik. Nie mam pojęcia co dalej - może przez PowerShell by się jakoś dało, co o tym sądzicie ? Poniżej podaję pełną specyfikację laptopa.

 

CPU: Intel Core I7 4700mq 2.4 GHz, Turbo Boost do 3.4 GHz

GPU: NVIDIA Quadro K2100m i Intel HD Graphics 4600

RAM: 32 GB DDR3L 1600 MHz Samsung (4x8 GB DDR3L Samsung M471B1G73QH0-YK0)

PSU: Oryginalny zasilacz Lenovo dla tego laptopa

OS: Microsoft Windows 10 Pro x64 (oryginalny, nie pirat), wersja 22H2

MB: Lenovo 20BHS00Q00

Edytowane przez doomfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...