Skocz do zawartości
gregory_portman

Podłączanie zasilania RX 7900xtx do PSU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Karta ma trzy złącza pci-e 8 pin. Mam zasilacz MSI MPG A1000G.

Czy mogę kartę podłączyć w ten sposób że wykorzystam:

+ 1 kabel 16pin który rozgałęzia się do 2x8pin (oryginalny który dostałem z zasilaczem)

+ 1 kabel PCI-E (6+2 pin)

Czy może lepiej jest zastosować 3 oddzielne kable? Na chłopski rozum wydaje się że to bez różnicy w przypadku tego psu...

Proszę o opinię. Pozdrowienia.

Ok, udało mi się znaleźć odpowiedź na oficjalnej stronie MSI, jest tam nawet rysunek jak postępować w przypadku jak u mnie:

https://www.msi.com/Power-Supply/MPG-A1000G-PCIE5

U mnie będzie tak jak na załączonym obrazku, czyli zgodnie z moim pomysłem.

No może to info się komuś w przyszłości przyda.

 

Screenshot_20240211_103055_Chrome.jpg

Edytowane przez gregory_portman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii bez różnicy, w praktyce jak pojawią się problemy dałbym jednak 3 oddzielne PCIE. Miałem kilak zgłoszeń na przestrzeni ostatnich paru lat do dziwnych restartów, mniejszej wydajności, nawet black screnów kończących się restartem Adrenaline i powodem było nieprawidłowe podpięcie zasilania.

Wszedłem też na stronę MSI i dziwi mnie że dają tylko 2:

 image.png.a9bbabb70a0aa1597aafc9a7585b4521.png


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, vlad_8011 napisał(a):

W teorii bez różnicy, w praktyce jak pojawią się problemy dałbym jednak 3 oddzielne PCIE. Miałem kilak zgłoszeń na przestrzeni ostatnich paru lat do dziwnych restartów, mniejszej wydajności, nawet black screnów kończących się restartem Adrenaline i powodem było nieprawidłowe podpięcie zasilania.

Wszedłem też na stronę MSI i dziwi mnie że dają tylko 2:

 image.png.a9bbabb70a0aa1597aafc9a7585b4521.png


 

Też mnie to zaskoczyło, że dają tylko dwa kable pci-e, ale skoro sami sugerują żeby podpinać jako jedną wiązkę ten 16pin-2*8pin, a drugą zwykły pci-e, to wtedy faktycznie kolejny kabel jest zbędny. Zobaczymy w praktyce jak to będzie śmigało w moim pudle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pytanie troche głupie ale zapytam i  sie troche podłącze do tematu bo wczoraj kupilem też  7900xtx asrocka i zastanawiam się czy wszystke i mają 3 złącza czy to tylko MSI ?  bo patrzylem na zdjęcia i do końca nie wiem, może 3 to standard dla tych kart?

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bonusso3 napisał:

W referencie są 2x8pin, w niektórych modelach są 3x8pin. Zależy od producenta i wersji. Asrock Phantom i Taichi mają 3x8pin.

Dziękuję za odpowiedź, jutro sam się przekonam jak karta przyjedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszla Karta to jednak jest Asrock  AMD Radeon™ RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC, kable mam z zasilacza, rzeczywiście 3 wtyczki , cewki troche brzęczą ale wrażenia na razie pozytywne, szkoda tylko że są te migoczace swiatelka , ale da sie to wyłączyc , nie lubie ARGB wole jak nic mi nie miga.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mieciop napisał(a):

Przyszla Karta to jednak jest Asrock  AMD Radeon™ RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC, kable mam z zasilacza, rzeczywiście 3 wtyczki , cewki troche brzęczą ale wrażenia na razie pozytywne, szkoda tylko że są te migoczace swiatelka , ale da sie to wyłączyc , nie lubie ARGB wole jak nic mi nie miga.

Też nie lubię argb,  ale można sobie to wyłączyć lub zmniejszyć jasność na minimum, wtedy tak nie przeszkadza 🙂 Jak osiągi w ulubionej grze? Zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...