Skocz do zawartości
best-boy

2500zl na sprzęt. CO kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Stalo sie tak ze z przymusu musze zmienic to co mam w podpisie :wink:

Nie preferuje ani AMD ani INTELA...

Komputer nie bedzie podkrecany.

Nie wliczam w te 2500zl monitora.

 

Dysk Barracuda 60 GB " i tu raczej nie kazcie kupowac nic innego"

Karta dzwiekowa SB Audigy lub zintegrowana SoundStorm (ew. cos tej klasy)

RAM to ma byc 512 MB - tu mysle nad Dual Channel, co do wymogow to nie bedzie zadnego podkrecania, wystarcza mi maksymalne timingi przy standardowym taktowaniu.

Karta Graficzna... tu preferuje nVidie.. moje wymagania sa na poziomie GeForce 3 Ti i cos o takich osiagach chcem kupic. Tylko co ?

Plyta glowna no niby nie bedzie OC, ale szmelcu nie chcem kupowac :P

moje wymagania to tylko zmiana Vdimm 0,1V i Vcore 0,1V nic mi wiecej do szczescia nie trzeba.

Zasilacz, no tu bedzie problem :wink: jak juz podliczycie wszystko to reszta idzie na zasilacz nawet 250zl :)

 

Male zestawienie:

Buda : cokolwiek

Dysk Barracuda 60 GB

CD-ROM - LG :oops: i tak uzywam raz w tygodniu :P

Zasilacz : za reszte kasy

RAM : 512 MB (cos co POPROSTU chodzi)

Grafika : wydajnoisc GeForce 3 Ti (only nVidia)

Plyta glowna : patrz wyzej...

Karta dzwiekowa : SB Audigy , SoundStorm... etc.

Procek : nie wazne co, ale na INTELA jednak szkoda kasy a mam tylko 2500zl... a nie jestem prezeciwnikiem ktorejkolwiek firmy wiec mi to zwisa co kupie...do obu firm ostatnio nabralem zaufania.

Mysz, klawiatura i inne duperele to grosze i nie bawcie sie z tym.

 

Nom to cos pomyslcie a ja bede zagladal i sie wypowiadal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę takie wymagania jakie stawiasz to chyba coś na KT400 by CI pasowało.widzę zę chcesz kupić audigy czyli chcesz mieć dzwięk przestrzenny a to juzza wiele wyjdzie :) .Wieć stawiam na EPOXA 8RDA+ za 449zł Ma dobry dzwięk i solidna płyta

 

Jeżeli chodzi o pamieć to (z tego co zrozumiałem) wystarczy Ci poprostu jakis noname 333 mhz 512 mb za 364 zł - widzę ze pamieć poszłą w góre :?

 

Jezeli chodzi o grafe to maślę że gf3ti200 Ci zupełnie wystarczy.Najlepiej kupić firmy Gainward bo napewno będzie miał dobre pamieci - 380zł

 

Procka to najlepiej (najtaniej) brać ahtlona 1800+ bo tani, dobry.Odpalisz mu tylko fsb 166 mhz (napewno nawed bez podnoszenia napięcia wieć nie można tego nazwać kręceniem :D ) i juzbędzie chodził ładnie synchro z pamieciami :wink:

 

Jezeli chodzi o bude to idź do sklepu i kup bylejaką z zasiłką 300W codegena, potem zasiłkę sprzedaj na alegro i kup sobie np.Chiefteka 360W za 199zł

 

To chyba wszystko co miałem do powiedzenia :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie - nie bierz LG - nawet jesli go prawie nieuzywasz, doplac te kilka zlotych do ASUSa - nerwy i czas ktore sobie zaoszczedzisz sa bezcenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez tak jak napisał FumFel 1800+ albo 2000+ i podnies mu chociaz magistrale do 166. Jak nie chcesz zupełnie nic krecic to mozesz zastanowic sie nad Bartonem 2500+. A jesli chodzi o zasilacz, ktory podal Ci FumFel to moglbys sie zastanowic nad doplata 50 zl do wersji Dual Fan z PFC - http://www.chieftec.pl/specyf_zasilacz02.htm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak biore Bartona 2500+

Co do zasilacza to jeszcze nie wiem.

Bo po kieszeni poszlo 2x256 MB PC-400 Kingston.

 

A no i pytanie czy kingstonki pc-400 pojda na kosmicznych timingach na 333 MHz ? ew. Vdimm up 0,1 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

End ma racje jak CI zostanie troszkękasy to dołóż do chiefteka z dual fan.A jakie te kingstony wziełęś?na jakich kosciach??

:wink:

Z Kingstonami bywa roznie, napisz na jakich kosciach, na 166 powinny chodzic z dobrymi timingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do zasilki to wez Chieftecka Dual Fan - warto wylozyc kilkanascie zyli:)

Nie bierz LG tylko np. Liteona, ale nie LG :)

DObre jesli chodzi o timingi (na M.Tecach) sa twinmosy (333 i 400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to prawdopodobnie bedzie chieftec dual fan.

Kingstony to nie wiem jakie, wiem tylko ze mam dostep do kingstonow ale jakie to beda to nie mam zielonego pojecia.

Zdaje sie ze PC-400 powinne ruszyc na 333 przy niezlych timigach....

A nawet jak nie to w porownanmiu do tego co mam teraz ~850 MB/s

to i tak niebo a ziemia....

Bartona biore z trzech powodow

1.cache

2.fsb

3.ten barton zapewne dozyje czasow kiedy bede ojcem (za 5 - 6 lat?)

ps. mam 19 lat :P

 

Co do EPOX-a to czytalem pare opisow nforce2 i duzo na tweaku zdaje sie

byc dobrym wyborem.

 

:arrow: :arrow: jak z kulturą pracy tego chiefteca dual fan :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kultura pracy :?: Poprostu go nie usłyszysz :D .Pamietaj jedno.Jak ierzesz kingstony (rozumiem ze nie hyperx) to zebys najpierw przetestował jak chodzą.Szukaj na dobrych kościach np. infoen , winbond ,samsung te będą z.a.j.e.b.i.s.t.e .

 

Sory Ent :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...