Skocz do zawartości
sharky600

Samsung RC520 nie chce przyjąć Win 10 na nowym dysku ssd.

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to już mi ręce opadają. Mam takiego cosia jak w opisie, Samsung RC520. W sumie to nie mam ale robię go dla mojej Cioci aby mogła sobie wzglednie bezpiecznie i szybko korzystać. Na pokładzie i3 a z 3GB ramu zrobiłem 8. Sprzętowo powinno to hulać bez problemu do zastosowań internetowo biurowych ale lapek się broni rękami i nogami przed dyskiem ssd i Win 10. System instalował się wcześniej po kilka godzin po czym nie ruszał. Kilka godzin z pendrive?! Wiecznie jakieś błędy. W chyba kilkunastu próbach raz udało mi się postawić system ale było niestabilne i po którymś włączeniu już zamarł i nie ruszył. Czytałem na zagranicznych forach że jest jakiś zgrzyt z kartą sieciową i rozebrałem lapka, wyciągnąłem kartę i tak próbuje zainstalować. Kolejne błędy. Czy to przegrana sprawa bo Samsung i MS wywalone mają w stare sprzety i trzeba zostawić Win7?

IMG_20240218_124842.jpg

Taki coś

IMG_20240208_131129.jpg

Dodam że w tym lapku dysk jest łączony z płytą za pomocą przewodu. Zaktualizowałem bios do najnowszej dostępnej wersji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wymieniłem pasty na CPU i GPU i wyczyściłem śmigło.

Instalowałem z dostępnym UEFI i bez, legacy. 

Robił sobie partycje jakie potrzebował, ale zdarzało się przy ponownej próbie że zamierał przy ich kasowaniu i formatowałem dysk przez inferface na PC 

Ostatnio robiłem Asusa starego na ssd i przyjął dysk plus Win10 bez zająknięcia. Tutaj nie mam wszystkich zdjęć ale były też inne błędy. O tym modelu aż tak wiele w sieci nie ma ale z tego co wyczytałem to masa ludzi miała problem z linią RV Samsunga i pomagało odłączenie karty wlan.

IMG_20240219_192454.jpg

Edytowane przez sharky600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

o ile nośnik z systemem (pendrajw ) jest sprawny , to czy próbowałeś zmienić gniazdo USB ? , są zarówno lewej strony, jaki prawej strony. 

do przygotowania pendrajwa polecam program Rufus 

https://rufus.ie/pl/

https://www.instalki.pl/download/programy/windows/narzedzia/narzedzia-dyskowe/rufus/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przygotowania używałem standardowego narzędzia MS. Raczej sprawny bo z jego użyciem postawiłem system na wspomnianym wyżej Asusie. Ale testowo mogę spróbować z innym, fakt. 

Gniazda obleciałem wszystkie a są cztery. 

Instaluję po raz kolejny w trakcie pisania i kolejny kwiatek:

 

compress1708370339357.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa różne błędy I/O to błąd od dysku  tamten softwarowy

sprawdź dysk czy nie jest uszkodzony np hirensboot ( lub cos nie styka na pinach, brudne paluchy)

update biosu ( ustaw AHCI)

sprawdź pendrive  czy nie jest uszkodzony (lub zamień na inny)

przeformatuj raz jeszcze pena i wgraj installera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze spróbuj na tym ramie co byl domyslnie w lapku, nowy moze byc niekompatybilny i robić wlasnie takie problemy, sprawdz tez tego ssd w jakims innym kompie, te goodramy strasznie trefne były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...