Skocz do zawartości
Gerg7

WD Black 4TB SN850X vs Lexar NM790 4TB

Rekomendowane odpowiedzi

Będę niebawem nosił się ze zmianą 2 dysków ( 1 TB ) na jeden o pojemności 4 TB ...

I mam mały dylemat czy kupić przeciętnego Lexara NM790 , czy warto jednak dorzucić do WD Black SN850X , lub może kupić Samsunga 990 PRO ?

I co najlepsze -najwyższe TBW ma Lexar 3000 / WD 2400 / Samsung 2400 [TB].

Jeszcze natknąłem się na taki z buforem pamięci :

XPG GAMIX S70 BLADE 4TB

A najbardziej interesujące jest CS3040 4TB

Edytowane przez Gerg7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gerg7 napisał(a):

Będę niebawem nosił się ze zmianą 2 dysków ( 1 TB ) na jeden o pojemności 4 TB ...

I mam mały dylemat czy kupić przeciętnego Lexara NM790 , czy warto jednak dorzucić do WD Black SN850X , lub może kupić Samsunga 990 PRO ?

I co najlepsze -najwyższe TBW ma Lexar 3000 / WD 2400 / Samsung 2400 [TB].

Jeszcze natknąłem się na taki z buforem pamięci :

XPG GAMIX S70 BLADE 4TB

A najbardziej interesujące jest CS3040 4TB

Do jakich zaastowań jeszcze dopisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie jako magazyn na gry i filmy ... więc bez jakichś dużych wymagań ..

P.S. Korci mnie ten za 999 CS3040 , ale o tym sklepie nic nie wiem i mają trochę negatywów ... chociaż do Katowic mam nie aż tak daleko 🙂

Edytowane przez Gerg7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę jedna rzecz. Lexar to firma która wbiła się na rynek agresywna polityka sprzedażową. To oczywiście dobre ale nikt mi nie powie że te wszystkie testy nie są sponsorowane przez producentów. Tutaj czy jest to dobre czy nie, nie wypowiadam się. Jeśli chodzi o prędkości to podejrzewam że kłamstwa tam nie znajdziesz natomiast trwałość i wytrzymałość jest zagadką bo firma jest krótko na polskim rynku. Osobiście stałem przed podobnym wyborem i kupiłem po prostu wd tylko z serii Blue bo na moje zastosowania będzie wystarczająca. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad corsair mp600. Tanio nie jest ale patrząc na kontroler i pamięci, jest dobrze albo właśnie ten wd który podałeś. W KC3000 ostatnio zmienili pamięć więc nie jest już takim dobrym wyborem jak kiedyś. Nie kupował bym na bank lexara bo tak jak napisałem moim zdaniem firma ma dobry popyt dlatego że wszędzie jest polecana. Jeśli chodzi o Samsunga to pogooglaj, też chciałeś iść w Samsunga ale wielu użytkowników zgłasza problemy. 

Edytowane przez anemnon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie ma potrzeby czestych zapisow sekwencyjnych plikow, jak np montaz wideo, to IMO bralbym Lexar'a, mimio ze on wlasnie nie posiada DRAM. Sam tzrymam biblioteke Steama na NM790 jak i trzymam tam media zanim trafia na serwer i nie narzekam na wydajnosc (moj ma 2TB). Powiem inaczej mam drugi NM710 i roznic praktycznie nie ma jezeli chodzi o te same operacje. Jako trzeci zapasowy mam QVO 4TB, i tutaj moze czuje waskie gardlo, jak przenosze pliki z NVME, ale w ogolnej pracy na plikach tez nie ma wiekszej roznicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego CS3040 za 999 z odbiorem osobistym , temat do zamknięcia 😉

Sklep wydaje się legitny- mają przede wszystkim lustrzanki,  aparaty , obiektywy w dużych ilościach na stanie ... byłem w Katowicach.

Ja po ok. 3 latach na 1TB mam zrobione TBW rzędu 40TB więc mi powinno to PNY styknąć, choć kości pamięci musieli dać słabsze bo 2 TB ma TBW=3600TB a 4TB=900TB 😞 czyli kości w 4TB są przeliczane jako 8x słabsze ...

Edytowane przez Gerg7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...