Skocz do zawartości
Leouch

Zestaw w cenie 8-10tys [Głównie giereczki]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

 

Szykuje się do kupienia nowego komputerka + monitora do celów:

- gierek, w szczególności gry procesorowe czyli total wary, strategie, RPG czy minecrafty. Dodatkowo często gęsto mocno modyfikowane gry.

- trochę zabawy z Rihno3D

- inne niewymagające zastosowania, niewarte wspominania.

 

Nie mam ściśle określonego budżetu(chociaż bym chciał się zmieścić w okolicach 8-10tyś), ale nie chce wchodzić w skrajności(w stylu +50% ceny + 10% wydajności). Myślałem nad:

gpu - 4070ti super

cpu - AMD Ryzen 7 7800X3D

mobo - jakiekolwiek przyzwoite z 2+ złączami M2 i 4 slotami na ram (ale to chyba standard)

RAM - 32GB minimum w 2 kościach

monitor - tu szukam czegoś 2160x3840 + HDR + 144/120hz(opcja, nie musi być) no i lepiej trochę większy niż za mały. Patrzyłem na polecane i poniższy wydaje się fajną opcją, ale oczywiście jestem otwarty na sugestie. 

LG UltraFine 32UN880-B np. ten)

obudowa - cokolwiek sensownego (czyli pewnie  Genesis Irid 505 Black V2 z polecanych)

zasilacz - obojętnie, ale oczywiście porządny (czyli pewnie  Sharkoon REBEL P30 850W 80 Plus Gold z polecanych)

Dysk - ukradnę ze starego kompa 

chłodzenie CPU  - zabiorę ze starego komputera

 

OC nie mam zamiaru robić, raczej będę szedł w drugą stronę (UV)

--------

Moje pytanie wynika głównie z tego, że przez zawirowania życiowe wyleciałem z obiegu (zatrzymałem się na roku 2020). Trochę poczytałem i wynika z tego, że 4070super jest dobra, tylko do 4K niedługo może jej zacząć brakować Vram. Tak więc kolejny jest 4070ti z 16GB ram. Radeonów nie chce z powodu złej współpracy z Rihno oraz zraziłem się po 5700xt. 

Ryzeny z 3D cache są szybkie i jednocześnie pobierając w grach ułamek prądu co intele (z resztą to samo poleca forum), to też się wydaje dobrym wyborem.

Na monitorach się nie znam zupełnie ale podłączyłem obecnego kompa do swojego tv (SAMSUNG QE65S95BAT) i widziałem jaką robotę robi dobra matryca i HDR. coś podobnego bym chciał mieć na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Leouch napisał(a):

Witam szanowne grono.

 

Szykuje się do kupienia nowego komputerka + monitora do celów:

- gierek, w szczególności gry procesorowe czyli total wary, strategie, RPG czy minecrafty. Dodatkowo często gęsto mocno modyfikowane gry.

- trochę zabawy z Rihno3D

- inne niewymagające zastosowania, niewarte wspominania.

 

Nie mam ściśle określonego budżetu(chociaż bym chciał się zmieścić w okolicach 8-10tyś), ale nie chce wchodzić w skrajności(w stylu +50% ceny + 10% wydajności). Myślałem nad:

gpu - 4070ti super

cpu - AMD Ryzen 7 7800X3D

mobo - jakiekolwiek przyzwoite z 2+ złączami M2 i 4 slotami na ram (ale to chyba standard)

RAM - 32GB minimum w 2 kościach

monitor - tu szukam czegoś 2160x3840 + HDR + 144/120hz(opcja, nie musi być) no i lepiej trochę większy niż za mały. Patrzyłem na polecane i poniższy wydaje się fajną opcją, ale oczywiście jestem otwarty na sugestie. 

LG UltraFine 32UN880-B np. ten)

obudowa - cokolwiek sensownego (czyli pewnie  Genesis Irid 505 Black V2 z polecanych)

zasilacz - obojętnie, ale oczywiście porządny (czyli pewnie  Sharkoon REBEL P30 850W 80 Plus Gold z polecanych)

Dysk - ukradnę ze starego kompa 

chłodzenie CPU  - zabiorę ze starego komputera

 

OC nie mam zamiaru robić, raczej będę szedł w drugą stronę (UV)

--------

Moje pytanie wynika głównie z tego, że przez zawirowania życiowe wyleciałem z obiegu (zatrzymałem się na roku 2020). Trochę poczytałem i wynika z tego, że 4070super jest dobra, tylko do 4K niedługo może jej zacząć brakować Vram. Tak więc kolejny jest 4070ti z 16GB ram. Radeonów nie chce z powodu złej współpracy z Rihno oraz zraziłem się po 5700xt. 

Ryzeny z 3D cache są szybkie i jednocześnie pobierając w grach ułamek prądu co intele (z resztą to samo poleca forum), to też się wydaje dobrym wyborem.

Na monitorach się nie znam zupełnie ale podłączyłem obecnego kompa do swojego tv (SAMSUNG QE65S95BAT) i widziałem jaką robotę robi dobra matryca i HDR. coś podobnego bym chciał mieć na kompie.

Jeśli pytasz o granie w 4k, to moim zdaniem nie istnieje obecnie GPU która daje komfort w tej rozdzielczości. Jako tako jest na 4090, ale to i tak jeszcze nie to, przynajmniej dla mnie. Komfortowe granie w ciszy i chłodzie jest obecny w 2k. Z tego względu monitor 2k do 144hz jest w zupełności wystarczający jakieś 27" wydaje się optymalne. 

Co do zestawów, są w necie gotowe polecane, nawet na pure pc. Wybierz coś na start, wklej tu, a forumowicze doradzą co ewentualnie podmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gregory_portman napisał(a):

Jeśli pytasz o granie w 4k, to moim zdaniem nie istnieje obecnie GPU która daje komfort w tej rozdzielczości. Jako tako jest na 4090, ale to i tak jeszcze nie to, przynajmniej dla mnie. Komfortowe granie w ciszy i chłodzie jest obecny w 2k. Z tego względu monitor 2k do 144hz jest w zupełności wystarczający jakieś 27" wydaje się optymalne. 

Co do zestawów, są w necie gotowe polecane, nawet na pure pc. Wybierz coś na start, wklej tu, a forumowicze doradzą co ewentualnie podmienić.

jak mówiłem gry w które gram spokojnie będą chodzić w 4k (stelaris, hoi4, totalwary, minecraft, morrowind, nowy baldur itd).

 

Co do zestawu to wpisałem przykładowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Wygląda na to, że dobrze zrozumiałeś swoje potrzeby i zrobiłeś solidną analizę. 

 

GPU - 4070ti super: Karta graficzna 4070ti super jest ulepszoną wersją 4070 Super i oferuje lepszą wydajność, szczególnie dla gier w 4K. Zwiększona ilość pamięci VRAM może pomóc w przyszłości, gdy gry będą wymagały więcej pamięci. 

CPU - AMD Ryzen 7 7800X3D: Ten procesor jest bardzo wydajny, szczególnie w grach, i jest energooszczędny. Jest to dobry wybór, jeśli nie planujesz podkręcania.

Płyta główna: Wybór zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Upewnij się, że ma wystarczającą ilość slotów M.2 i RAM, które wymieniłeś.

RAM: 32 GB RAM to dobra ilość dla większości zastosowań, w tym gier i pracy z Rihno3D.

Monitor - LG UltraFine 32UN880-B: Ten monitor ma rozdzielczość 4K i dobrą dokładność kolorów, co jest ważne dla gier i pracy z grafiką. Jednak HDR może nie być idealny.

Obudowa - Genesis Irid 505 Black V2:  Powinna być odpowiednia.

Zasilacz - Sharkoon REBEL P30 850W 80 Plus Gold: Ten zasilacz ma certyfikat 80 Plus Gold, co oznacza, że jest wydajny energetycznie. Upewnij się, że ma wystarczającą moc dla Twojego systemu.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szedłbym w:

7800X3D +

MSI B650 Gaming  +

32GB Lexar Ares 6000 CL 30  +

4070Ti Super +

MSI MPG 850 PCIE5 +

1563+727+489+3928+562 -  7269 zł

+obudowa , np:

Corsair 4000D

i monitor   

P.S. Monitor kupiłbym też możliwie najlepszy do ok. 2500 , ale monitora nie będę doradzał bo w tym mam słabe obeznanie .. a jest to jednak "okno komputera na świat" i rzadziej się go zmienia niż PC .

W promo w x-kom jest 32" od LG:

lg-32uq750p

Edytowane przez Gerg7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...