Skocz do zawartości
lukietek

Bios nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z wejściem do biosa, przy odpalaniu kompa nie wyświetla się opcja, aby w niego wejść. Nie mogę również w niego wejść poprzez tryb awaryjny, bo mi się on w ogóle nie wczytuje.

Mam kompa od 3 miesięcy, instalowałem wtedy win 10, wtedy jeszcze mogłem wejść. A miesiąc temu zaktualizowałem do win 11. Jest to wina win 11? Ona coś blokuje? Musze wejść w biosa i włączyć secure boota. Może jest inna opcja aby ją właczyć. 

Próbowałem włączyć tryb awaryjny poprzez zaawansowane odzyskiwanie w ustawieniach, po uruchomieniu ponownie obraz się nie wczytuje, a gdy wyłącze i włacze windows się noramlnie otwiera.

Próbowałem też wyciągnąć dysk, i ogółem powinno wejść do biosu, lub wyskoczyć błąd, ale obraz się nie wczytuje, po włożeniu dysku windows sie normalnie otwiera.

Próbowałem również wyciągnąć baterie od biosu na płycie gł. na 5 min i dalej nic.

I tak wiem że przez del przy uruchamiania kompa

 

Specyfikacja:

płyta głowna - MSI B450M-A PRO MAX II

grafika - rx 580 8gb

procek - ryzen 5 3600

ram - kingston fury 2x8gb 3200mhz

dysk - ssd lexar 512gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest wina beta-systemu. Sam używam Windy 11 i mogę normalnie wchodzić do BIOS-u więc tę opcję bym wykluczył. Aby wywołać tryb awaryjny przytrzymaj shift + uruchom ponownie.

Jedyne co mogę zaproponować to:

1) wpisz na pasku start "wybierz plan zasilania" i kliknij tę opcję --->kliknij po lewej "wybierz działanie przycisków zasilania"--->kliknij u góry "zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne"--->odznacz "Włącz szybkie uruchamianie (zalecane). Zapisz zmiany przyciskiem na dole i restart.

Sorry za głupie pytanie próbowałeś nap....khm naciskać F2?

Jeśli to nie pomoże to nie wiem co trzeba zrobić.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz inną kartę grafiki na podmianę ?

Masz inny monitor na podmianę ?

Możesz podłączyć obecny monitor innym przewodem np. zamiast HDMI zastąpić DisplayPort  lub odwrotnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź inna klawiaturę zamień porty USB może masz uszkodzony klawisz del?

najlepiej klawiatura na PS/2 czasami sterowniki od usb nie ładują się w porę.

wyjmij kabel zasilania i baterie biosu na godzinę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hiteq napisał(a):

no dobra a co ma monitor do wchodzenia do biosu ? możesz wejść do biosu bez żadnego monitora..

W Radeonach z tego co wiem nie ma to znaczenia ale w GTX 1000 zdarzało się że monitor wstawał dopiero w Windowsie. Sam musiałem update BIOS-u zrobić ze strony Nvidii bo tak miałem (Gigabyte GTX 1060 windforce) ale tylko jeśli monitor był podpięty pod DP. Owszem przy naciśnięciu Del komp wchodził do BIOS-u ale ekran był czarny. Przy podpięciu przez hdmi takich jazd nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Funky_Panda napisał(a):

W Radeonach z tego co wiem nie ma to znaczenia ale w GTX 1000 zdarzało się że monitor wstawał dopiero w Windowsie. Sam musiałem update BIOS-u zrobić ze strony Nvidii bo tak miałem (Gigabyte GTX 1060 windforce) ale tylko jeśli monitor był podpięty pod DP. Owszem przy naciśnięciu Del komp wchodził do BIOS-u ale ekran był czarny. Przy podpięciu przez hdmi takich jazd nie było.

I to mi chodzi sam wgląd na podgląd czy wszedł do bios, wiec op ma problem w tym że mu się nie wyświetla już w biosie czy z tego ze nie może wejść do samego biosu

i wtedy porady z kablami i monitorami ma sens inaczej żadnego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...