Skocz do zawartości
brainiak

System nie bootuje po instalacji nowego M.2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po instalacji nowej pamięci Goodram PX700 4TB https://www.goodram.com/en/products/goodram-px700-ssd-2 system nie odpala. To samo po przełożeniu do innego slotu (gdzie z reguły siedzi inny dysk). Pamięć widoczna przy wejściu do UEFI. Płyta MSI MPG X570S CARBON MAX WIFI https://www.msi.com/Motherboard/MPG-X570S-CARBON-MAX-WIFI. Przyjąć, że pamięć jest walnięta czy warto zainwestować więcej czasu i próbować debugować? Poza updatem firmware MOBO oraz sprawdzeniem czy odpali jakiś system z SSD nic nie przychodzi mi do głowy (nie mam innego urządzenia do przetestowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację po zakupie malutkiego dysku SSD na M2.

Po instalacji dysku w slocie M2 komputer oszalał i nie dało się go uruchomić.

Okazało się, że dysk SSD jest SATA i musi być w slocie M2 sata.

Może spróbuj w biosie ustawić odpowiedni slot nvme (wybierz jeden) i przydzielaj mu różne konfiguracje jeżeli bios ma takie opcje.

Albo dysk jest po prostu wadliwy od nowości i nic nie zrobisz.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zróbmy trochę analize problemu, zakładając ze dysk jest sprawny.

jak po wejściu do biosu, pokazuje on dysk systemowy ? , i czy botoowanie pokazywane jest ze jest z dysku, czy  - windows boot manager ?

można by wstawić jaka forteczkę. 

takie pytanie , jak jest obecnie podłączony dysk systemowy ? , czyli czy jest to dysk SATA III czy już M.2 ? , czy dysk systemowy, ma tzw. styl partycji - Tabele partycji już GPT czy MBR ? 

czy w biosie jest ustawiona funkcja wsparcia dla csm support ? - Enabled ? ,  Disabled ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to wygląda na problem systemowy (Fedora w tym wypadku). Peppermint OS live wgrał się bez problemu, GParted widział dysk i udało się sformatować. Fedora dalej nie odpala, ale teraz szybciej wywala emergency mode. Pobawię się jeszcze w weekend, ale to kolejny argument za postawieniem systemu na nowo, więc pewnie na tym się skończy.

I dla kompletności: update BIOS do najnowszego też zrobiłem, ale bez efektu.

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...