Skocz do zawartości
Miedzcu07

Jak znaleźć info o sekcji VRM i power limicie kart graficznych?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak mając konkretne modele kart graficznych dowiedzieć się jakiej mocy mają sekcje zasilania VRM dla GPU i pamięci? Jedynym źródłem są zdjęcia?
2. Czy istnieje jakiś portal zbierający dane o Stock i Max power limit? Jeżeli nie to może jest jakaś metoda by dowiedzieć się, jaki jest power limit (np. ładując bios, pojawia się wtedy pytanie – czy jest jakaś baza biosów?)

Czy też jedynym źródłem tych informacji są kompleksowe recenzje gdzie karta rozbierana jest na czynniki pierwsze? (jak np. w techpowerup)

Wiem, że obecnie w ramach tego samego modelu najczęściej wybiera się karty graficznie na podstawie ceny. Zastanawiam się jednak skąd czerpać dane, gdy np. mamy 15 producentów na celowniku i chcemy wybrać ten jakościowo i wydajnościowo (OC/boost) lepszy niezależnie od jego ceny (z lepszą sekcja zasilania i wyższym power limitem).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepską sekcję VRM, pracującą na granicy wytrzymałości, szybciej szlag trafi, niż wypasioną/przewymiarowaną, pracującą na luzie. Zwykle karty z lepszym chłodzeniem, maja przy okazji też lepszą sekcję.

54 minuty temu, Miedzcu07 napisał:

1. Jak mając konkretne modele kart graficznych dowiedzieć się jakiej mocy mają sekcje zasilania VRM dla GPU i pamięci?

Z jakiegoś porónania, np:

 

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kyle napisał(a):

 

Z jakiegoś porónania, np:

 

Właśnie te porównanie jest dla mnie inspiracją dla zadanego pytania. Zastanawiałem skąd koleś bierze info. Chciałbym zrobić swój własny prywatny ranking rtx 4080 super (bez czekania na kolejny jego materiał). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2024 o 09:10, Miedzcu07 napisał:

Właśnie te porównanie jest dla mnie inspiracją dla zadanego pytania. Zastanawiałem skąd koleś bierze info. Chciałbym zrobić swój własny prywatny ranking rtx 4080 super (bez czekania na kolejny jego materiał). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...