Skocz do zawartości
Divek33

Brak sygnału w monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Windows 11

lg ultragear 27gn800-b

RTX 3060

Sprawa wygląda tak, że monitor działał bez zarzutu przez 3 tygodnie po czym stracił sygnał i do teraz tak już zostało.

Sygnał działa w ekranie ładowania biosu, w biosie i trybie awaryjnym z użyciem podstawowego sterownika grafiki.

Sygnał znika zaraz przed wczytaniem się ekranu logowania windows.

 

Monitor podpięty do laptopa działa normalnie a pod nowego PC traci sygnał.

Stary monitor normalnie działa pod PC

 

Czego już próbowałem :

- 2 różne kable HDMI i jeden Displayplort

- uaktualnienie sterowników do GPU

- przywrócenie ustawień fabrycznych w monitorze

- wyjmowałem i wkładałem GPU

- wyjmowałem i wkładałem kość RAM

- komputer był oddany na gwarancję gdzie wymienili kartę graficzną i zrobili czystą instalację windowsa

 

Do głowy już mi przychodzą tylko 2 rzeczy, reset biosu poprzez wyjęcie baterii albo oddanie monitora na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, B@nita napisał(a):

Dla pewności, warto było by dorwać taki sam monitor i podmienić czy tak samo sie zachowa. Wtedy będziesz miał pewność, że to monitor.

Myślisz, że mi pożyczą z MediaExperta xD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2024 o 10:33, Divek33 napisał:

Myślisz, że mi pożyczą z MediaExperta xD ?

A wiesz, jak działają zakupy w sieci? 😉 Masz ME  w pobliżu ?

Cytat

Stary monitor normalnie działa pod PC

A dwa monitory na raz podłączone działają?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2024 o 12:21, B@nita napisał(a):

A wiesz, jak działają zakupy w sieci? 😉 Masz ME  w pobliżu ?

A dwa monitory na raz podłączone działają?

nope, działa tylko stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, objawy sugerują nie tyle problem z monitorem co z kartą. Niemniej, warto byłoby sprawdzić ten monitor w innym miejscu, np podpinając doń laptopa czy konsolę. 

Problem może leżeć w samym UEFI w komputerze, ale to już byłaby aberracja jakaś 😕 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Divek33 napisał:

nope, działa tylko stary.

Jeśli zamienisz je miejscami na wyjściach z karty graficznej także?  Żeby być pewnym usterki monitora, to trzeba niestety albo wziąć drugi identyczny albo sprawdzić go na innym kompie, nie laptopie.

Cytat

Sygnał działa w ekranie ładowania biosu, w biosie i trybie awaryjnym z użyciem podstawowego sterownika grafiki.

Takie zachowanie przeważnie wskazuje na problem z kartą graficzną.

Cytat

Stary monitor normalnie działa pod PC

Co to za monitor?

Cytat

2 różne kable HDMI i jeden Displayplort

Kabel Displayport z nieaktywnym pinem 20 ?

Jaki kabel był wpięty od początku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, B@nita napisał(a):

Jeśli zamienisz je miejscami na wyjściach z karty graficznej także?  Żeby być pewnym usterki monitora, to trzeba niestety albo wziąć drugi identyczny albo sprawdzić go na innym kompie, nie laptopie.

Takie zachowanie przeważnie wskazuje na problem z kartą graficzną.

Co to za monitor?

Kabel Displayport z nieaktywnym pinem 20 ?

Jaki kabel był wpięty od początku ?

Stary Monitor nie ma wyjścia DP i działa normlanie na HDMI więc nawet nie próbowałem go podłączać na inne wejścia.

 

Nie mam pojęcia co to za kabel DP nie ma żadnych oznaczeń na sobie :/

 

 

 

17 godzin temu, Qrdello napisał(a):

Ciekawe, objawy sugerują nie tyle problem z monitorem co z kartą. Niemniej, warto byłoby sprawdzić ten monitor w innym miejscu, np podpinając doń laptopa czy konsolę. 

Problem może leżeć w samym UEFI w komputerze, ale to już byłaby aberracja jakaś 😕 

Komputer był na gwarancji i powiedzieli, że wszystko jest ok. Ale i tak wymienili kartę graficzną i Zainstalowali Windowsa na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Divek33 zwykle jeżeli uefi ma problem z puszczeniem sygnału działa to dosłownie w drugą stronę: obraz nie wyświetla się w uefi i na hdmi, a u Ciebie jest na odwrót 😕 czy na integrze, o ile ją masz, masz sygnał i system wstaje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Qrdello napisał(a):

@Divek33 zwykle jeżeli uefi ma problem z puszczeniem sygnału działa to dosłownie w drugą stronę: obraz nie wyświetla się w uefi i na hdmi, a u Ciebie jest na odwrót 😕 czy na integrze, o ile ją masz, masz sygnał i system wstaje? 

moj ryzen 5600 niestety integry nie posiada a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam nieśmiało... jak podłączasz przewód do monitora ?

W pierwszej kolejności podpinasz przewód do monitora, uruchamiasz go i uruchamiasz komputer ?

Spróbuj też wyjąć przewód od strony monitora i podłączyć go dopiero, gdy monitor jest włączony i odwrotnie.

Kombinuj.

U mnie na starym Samsungu też takie kwiatki miałem i właśnie któraś z tych kombinacji zadziałała.

No i w biosie też pozmieniaj pierwszy rozruch na PCI-E, itd.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to powinno być to samo. Reset zworką ratuje skórę jak UEFI nie bootuje lub nie wyświetla obrazu na monitorze. Reset przez ustawienia jest po to, żeby przywrócić stabilne parametry przy niestabilnym ale uruchamialnym UEFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory nic nie pomogło to nie ma co czekać. Reklamuj monitor i tyle. Skoro na starym monitorze działa Ci sygnał a na nowym już nie.

Jest jeszcze jedna opcja, ktora mi chodzi po głowie ale to by było wręcz idiotyczne - może z jakiegoś powodu windows pamięta jakieś dziwne ustawienia rodzielczości/odświeżania dla tego ekranu i teraz ile razy nie wczytasz systemu to on uruchamia właśnie te parametry i go wyłącza? Spróbuj jednocześnie podpiąć się pod obydwa monitory i zobaczyć na starym jak i czy wyświetlany jest nowy. Wtedy spróbuj zrobić klona ekranu, jeżeli ten nowy wstanie to jest spora szansa że to właśnie to.

Do tego sugeruję podpinać stary monitor gniazdem jak najbliżej mobo, bo te zwykle są uznawane za pierwsze. Im dalsze gniazdo tym wyższy numerek przy obsadzeniu monitorów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...