Skocz do zawartości
ArturK

[2k~] upgrade pc, praca i okazjonalnie gry (zasilacz, karta, chłodzenie)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój aktualny zestaw:

Płyta główna: ASUS PRIME X470-PRO

CPU: AMD Ryzen 5 3600

Pamięć: Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Beast Black

Dysk: SanDisk Extreme Pro 500GB

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050

Obudowa: SilentiumPC Signum SG1M TG

Zasilacz: Nieznany, leciwy, do zmiany

 

Zmienić chciałbym chłodzenie na komputerze, najlepiej jak najcichsze. Do tego aktualny zasilacz na pewno jest do wymiany, tylko kwestia czasu, aż się posypie.

Dodatkowo, kupić nową kartę graficzną, raczej z dobrym rokowaniem na parę lat, ale nie za miliony monet.

Procesora raczej nie ma sensu zmieniać, jest wystarczająco wydajny, jak już będę miał zmieniać to za 1-2 lata razem z pamięcią i płytą główną.

Budżet raczej elastyczny, jeżeli da się taniej to super, jeżeli trzeba byłoby dołożyć aby miało sens, też jest taka opcja. 

Dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego z jakich programów korzystasz, w jakie gry grasz oraz jaki masz monitor. Jeśli więcej to praca to można pomyśleć o zmianie procka na 5700x 8/16 napewno się przyda i starczy na długo. Do tego wrzucasz rx6600+ zasilacz seaosnic+ af i35.

5700x, 6600

https://proline.pl/koszyk/433267a9

Możesz też dać 5600, i ciut lepsze gpu 7600

https://proline.pl/koszyk/6af3299f

Jeśli wystarcza Ci 3600 to dokładamy do 6700xt i lepszego zasilacza z myślą o kolejnych upgrade.

https://proline.pl/koszyk/a04eb23b

 

 

 

 

Edytowane przez speaker200888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArturK, wydaje mi się to zbędne dokładać nawet trochę do karty nie zmieniając procesora. W poście wyżej poleciłem Ci kartę RTX 3060, którą sam posiadam i jestem bardzo zadowolony z jej osiągów. Świetnie sobie radzi z najnowszymi grami na najwyższych ustawieniach. 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ArturK napisał(a):

 

RTX 4060 to źle wyceniona karta.  W tej kwocie kupisz znacznie wydajniejszego rx6700xt. Już lepiej jw pisano kupić 3060, który jest tylko ~10% słabszy a używkę z gw kupisz za ~1000zł.  W połączeniu z ryskiem 3600 to będzie dobry duet. Jak chcesz nowe to możesz brać tego 4060 nie jest to zła karta, tylko ta cena nie pasuje.

Zasilacz w tej cenie masz lepszego seasonica wymienionego wyżej.

Chłodzenie popatrz sobie na testy, nie powala. Do tego procka wystarczy nawet fera, fortis czy artctic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 jest spoko, ale przy wyższych rozdzielczościach zaczynają się kwiatki. Ostatnio przerabiałem podobny temat.

Zmieniłem r5 3600 na r7 5700x i zmiana jest wyraźnie odczuwalna, szczególnie w obrębie min fps ale samego zluzowania mojej leciwej już 2060s, która dostała przynajmniej kilka fps w gratisie po tej zmianie. Warto więc, bo te 6 jajek skończy się bardzo szybko jak wrzucisz tam cośkolwiek mocniejszego niż 3060. 

Zasilacz, jeżeli ma być cichy i wydajny, to celuj w jakiegoś BQ System Power 10, 550W lub nawet 500W powinno do tego zestawu wystarczyć. Podobnie chłodzenie. Silent Power od BQ są mega ciche i ogarniają spokojnie do 180W na procesorze.

Co do grafiki, jeżeli zostaniesz przy r5 - to niestety zatrzymałbym się na 4060 podstawowym. Niemniej z takim vramem ta karta skończy się nader szybko. Przyszłościowo, o ile kupisz mocniejszy proc - brałbym albo gołego 4070 (różnica do wersji 4060ti to raptem 2-3 stówy) albo nieco wolniejszego 4060ti w wersji 16gb. Trochę przerost formy, ale wydajnościowo dłużej potrzyma poziom niż goły 4060. 

Reasumując wyjdzie więcej niż się spodziewałeś, ale z kartą, zasilaczem i chłodzeniem możesz pozostać za te kilka lat przy zmianie platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...