Skocz do zawartości
Admiral16

27" Monitor do gier i do pracy z Power Delivery - około 2k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

szukam monitora o podwójnym zastosowaniu - do pracy w domu i do grania po godzinach. Wymagania, jakie chciałbym, żeby spełniał: 

  • 27-32" (przy czym mam biurko 60cm głębokości przy 32" mogę musieć mieć oczy za uszami)
  • min. 1440p przy 27" 
  • min 144Hz (na ten moment gram na Legionie z 165Hz matrycą i nie chcę stracić tej płynności)
  • VESA (monitor będzie musiał wisieć na ścianie)
  • USB-C z PD min. 65W (pracowy lapek to Macbook Pro - chcę mieć porządek na biurku więc zależy mi na minimalizacji liczby kabli
  • NVidia Gsync - nice to have

BUDŻET - do ustalenia, fajnie, jakby się dało wziąć na FVat23% - pewnie chciałbym się zmieścić poniżej 2k PLN brutto. 

W zasadzie wybór jest całkiem spory, obejrzałem masę poradników, ale w momencie, gdy pojawia się to ostatnie wymaganie, z całego wielkiej puli zostaje chinol - KTC M27T20 lub nieosiągalny Coolermaster GP27Q (podobno ten sam producent) lub TCL z dzisiejszego newsa na PurePC - https://www.purepc.pl/tcl-27r83u-oraz-tcl-34r83q-nowe-monitory-z-podswietleniem-mini-led-oraz-certyfikatem-vesa-displayhdr-1400 albo jakieś wynalazki dostępne tylko w US - Pixio PX277. 

Bardzo nie chciałbym odpuścić tego PD, spieszyć mi się nie spieszy, bo dopiero setupuję nowe stanowisko pracy. 


Z góry dzięki za wszelką pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/1123929-monitor-led-27-msi-optix-mag274qrf-qd.html?sm=OS6G8pfk#Specyfikacja - 27"-1440p, 165hz, 1440p, vesa, NVidia Gsync, czas reakcji 1ms ale... USB-C z PD 15W

Powiem szczerze, że zagiąłeś mnie tym złączem USB-C z PD min. 65W - są takie monitory, ale wtedy nie spełniają kompletnie poprzednich wymagań, a nawet powiem, że do gier czy filmów się nie nadają. Znalazłem coś pomiędzy, ale 40": https://delkom.pl/p/monitor-aoc-ag405uxc-40-ips-uwqhd-144hz-97932 tutaj USB-C zasila do 90W, ale wielkość go wyklucza całkowicie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że będziesz musiał wybrać szybkie ładowanie, albo reszta wymagań :D Ten monitor, który Ci zaproponowałem wygląda naprawdę dobrze w tym budżecie, a w sumie ładowanie 15W to też nie jest żółwim tempem :)

Chociaż mam nadzieję, że ktoś jednak będzie mógł Ci pomóc i znajdzie dla Ciebie taki monitor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, tak bardzo wchłonął mnie reaserch, że zapomniałem o tym napisać :) 
KTC M27T20 i Coolermaster GP27Q to ciekawa alternatywa dla Ciebie, ale jak sam napisałeś - nieosiągalne :D Chyba, że znajdziesz używkę :) oba spełniają Twoje wymagania, a że miniLED - kwestia upodobań, nie używałem monitora miniLED nigdy. 
TLC - tak jak wyżej, ale ciekawe jaka będzie cena na premierze, obawiam się, że więcej niż 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiniLeda mam w Maku i ekran robi genialne wrażenie, ale wiadomo, macOS ma swoje sztuczki, żeby to wyglądało no i kontrast jest genialny...
KTC jest do kupienia od Chińczyka, wysyłka z PL/EU nie wiem tylko jak z gwarancją...

Edytowane przez Admiral16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😄 Kurde, dzięki @radiergummi ten Lenovo wygląda spoko, co ciekawe trzeba grzebnąć w manualu żeby znaleźć moc PD - producent się nie na stronie nie chwali...

 

Pytanie bardziej ogólne - czy do dość niedzielnego grania (głównie Dota 2, jakieś shootery online i klasyka lat 2000) jest sens szukać czegoś z Gsyncem? Mam mobilną RTX3060, nic poniżej 2k z Twojej listy Gsync nie wspiera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...