Jump to content
nntsystem

Masowe (wsadowe) pobieranie wszystkich bibliotek cab z Windows Catalog

Recommended Posts

 Jak można masowo (wsadowo) pobrać wszystkie biblioteki sterowników cab z Windows Catalog z wyników wyszukiwania na przykład do karty graficznej NVIDIA GeForce 9400 GT

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=NVIDIA%20GeForce%209400%20GT

Tam jest przycisk następne i jest razem 5 stron


Przecież nie wiadomo na którym systemie w przyszłości będę te karty graficzne montował, dlatego chcę pobrać sterowniki od Windowsa XP do najnowszego Windowsa i dla 32 i 64-bitowych systemów.
Po co podzielili sterowniki na jakieś grupy?
nVidia - Other hardware - NVIDIA GeForce 210
NVIDIA driver update for NVIDIA GeForce 210
nVidia - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3, Other hardware - NVIDIA GeForce 210
nVidia - Display, Other hardware - NVIDIA GeForce 210
To nawet nie wiadomo z jakiej grupy pobrać sterowniki, ponieważ każda z tych grup dzieli się na wszystkie systemy operacyjne, nawet te serwerowe. Aby to jeszcze bardziej skomplikować, trzeba pomnożyć to wszystko przez wszystkie karty graficzne znalezione w śmietniku. Dla każdej karty graficznej sterowniki z Windows Catalog zajmują od 20 do 50 GB.
Nawet gdybym chciał pobrać tylko jeden sterownik dla jednego systemu, to nawet nie wiadomo z jakiej grupy go wybrać.

Chciałbym te sterowniki w przyszłości instalować na komputerach które nie mają dostępu do internetu i mam kilka starych kart graficznych.

 

Na przykład do karty graficznej GeForce GT 630 są sterowniki na stronie producenta dla Windowsa 10 ale w praktyce nie chcą się zainstalować i pasują tylko sterowniki z Windows Catalog. Druga wada sterowników od producenta to że w menedżerze zadań nie pokazują zużycia w procentach karty graficznej dlatego że sterowniki z Windows Catalog są bardziej kompatybilne z Windowsem.

Czy te sterowniki z softpedii 

https://drivers.softpedia.com/downloadTag/GeForce%20210

są z Windows Catalogu i z której grupy sterowników są te sterowniki z softpedii

nVidia - Other hardware - NVIDIA GeForce 210
NVIDIA driver update for NVIDIA GeForce 210
nVidia - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3, Other hardware - NVIDIA GeForce 210
nVidia - Display, Other hardware - NVIDIA GeForce 210

 

Czy ChatGPT dobrze odpisał na to pytanie

 

Cytuj

Różnice między tymi kategoriami mogą być nieco subtelne, ale mają pewne znaczenie:

 

nVidia - Other hardware - NVIDIA GeForce 210: Ta kategoria obejmuje ogólne sterowniki dla karty graficznej NVIDIA GeForce 210. Mogą być to podstawowe sterowniki lub ogólne sterowniki dla starszych systemów operacyjnych.

 

NVIDIA driver update for NVIDIA GeForce 210: Ta kategoria zazwyczaj zawiera aktualizacje sterowników dla konkretnej karty graficznej NVIDIA GeForce 210. Są to najnowsze wersje sterowników, które mogą zawierać poprawki błędów, optymalizacje wydajności i nowe funkcje.

 

nVidia - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3, Other hardware - NVIDIA GeForce 210: Te kategorie mogą dotyczyć różnych wersji

modelu sterownika WDDM (Windows Display Driver Model), które są używane w różnych wersjach systemu Windows. WDDM jest często związany z obsługą zaawansowanych funkcji graficznych, więc wybór odpowiedniej wersji może być istotny dla kompatybilności i wydajności.

 

nVidia - Display, Other hardware - NVIDIA GeForce 210: Ta kategoria prawdopodobnie zawiera sterowniki związane bezpośrednio z wyświetlaniem grafiki na ekranie. To mogą być sterowniki specyficzne dla funkcji wyświetlania, takie jak obsługa wielu monitorów, skalowanie obrazu czy zarządzanie kolorem.

 

W każdym przypadku, jeśli masz wątpliwości, który sterownik wybrać, warto przejrzeć opisy lub sprawdzić, który najlepiej pasuje do twojego systemu operacyjnego i potrzeb związanych z kartą graficzną.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...