Skocz do zawartości
anemnon

Odzyskanie danych z dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z dyskiem zewnętrznym. Generalnie mam dwa identyczne dyski adatahd710. Podłączyłem jeden dysk przejrzałem parę katalogów, odłączyłem i podłączyłem drugi. W tym momencie na drugim dysku pokazały się katalogi z pierwszego dysku, nie wszystkie ale z brakiem możliwości dostępu do nich. Teraz jak podpinam do jakiegokolwiek komputera dysk nr2 pojawiaja się na nim katalogi z dysku nr1 ale nadal bez dostępu do nich. Nic fizycznie nie usuwałem z tego dysku więc dane muszą tam być tylko są niewidoczne. Może ktoś zna jakiś sposób na odzyskanie danych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej niemożliwe, aby dysk 2 pokazywał zawartość dysku 1 na innym komputerze, niż tym, w którym wystąpił problem.

Zapoznaj się z programem TestDisk i sposobem jego używania zanim go użyjesz. Jest darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez do wczoraj myślałem że to co opisuje jest niemożliwe, powiem więcej gdybym przeczytał to co napisałem to pomyślałabym że ktoś opowiada bajki. Problem rozwiązałem trochę na chybił trafił ale się udało. Poniżej rozwiązanie, może komuś się kiedyś przyda:

Najpierw odpaliłem chkdsk /f na uszkodzonym dysku, znalazł problemy, naprawił je ale na pierwszy rzut oka nic się nie zmieniło. Później odpaliłem testdisk, przeskanowalem dysk i nie znalazł żadnych problemów, pokazywał nadal te zdublowane katalogi. Wtedy wpadłem na pomysł żeby odpalić Total commander z odhaczona opcją pokazywania plików ukrytych i systemowych i BINGO. W ukrytym katalogu systemowym ".found-000000/00000/000/" znajdowały się wszystkie moje pliki, z całą strukturą katalogów kompletnie nienaruszone. Teraz wystarczyło je tylko przekopiować na inny dysk.

Wydaje mi się że w momencie uruchomienia chkdsk, aplikacja naprawiając strukturę katalogów umieściła je tam. Taką mam teorię, nie znam się na tym więc może błędną. Pewne jest tyle że tak jak wspomniałem wyżej, udało się odzyskać 100% danych.

Szczere podziękowania dla osób udzielajacych się w temacie. Może kiedyś ktoś trafi na ten post i oszczędzi mu to stresów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...