Skocz do zawartości
wrednymarek

Problem z nowym zestawem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Panowie, proszę o support

zakupiłem sobie taki zestaw ( akurat każdy, kto go oglądał po zakupie powiedział, że słaby i mam oddać + wybrać coś innego, może podpowiecie, czy faktycznie)

Płyta ASRock B660M Pro RS DDR4

intel i7-12700KF

ram kingston 2x16gb 3733mhz CL19 beast black

msi geforce rtx 4060 ti

+ reszta tutaj mało ważna.

 

Pospinałem wszystko do kupy, na potrzeby testu podłączyłem pod zasilanie tylko procek i płytę główną. Po próbie uruchomienia świeci mi się dioda DRAM na płycie. Próbowałem zamienić kości, włożyć jedną w każdy slot, drugą w każdy slot, a potem w pierwszy/trzeci i drugi/czwarty, ale to nic nie dało. Wyczytałem w innym temacie, że może jest wymagana aktualizacja biosu, żeby zagrało, bo wątpię, żeby dwie kości były uszkodzone.

Problem w tym, że jak podpinam hdmi pod port monitora to nie ma obrazu. Google podpowiadają możliwe uszkodzenie płyty przy montażu procesora, ale robiłem to fest dokładnie + teraz rozebrałem jeszcze raz obejrzeć piny i wszystko wygląda dobrze.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój procek nie ma integry, stąd bark obrazu 🙂

Zamontuj 4060ti i podłącz do niej zasilanie. Do karty podepnij kabel z monitora i wtedy uruchom komputer. Wcześniej zresetuj bios zworką c-mos lub wyciągnij baterie na minutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności montujesz procesor, nakładasz pastę i chłodzenie, następnie RAM i grafikę. Dalej zasilanie koło procesora 4 pin lub 2x4 pin, 24 atx duża wtyczka i zasilanie karty pci-e.

Przewód z monitora podłączyć do karty graficznej i uruchomić platformę. Musi się pojawić obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na pierwszym wyjściu video tego RTX 4060Ti od strony płyty głównej.

Miałem ciekawy przypadek u siebie, że też mi po jakiejś aktualizacji czy czymś tego typu, nie dawało obrazu ...więc przepiąłem kabel w inny port DisplayPort (bliżej płyty głównej) i cudownie był obraz jakby nigdy nic - niezbadane są wyroki Windows.

10 godzin temu, wrednymarek napisał:

każdy, kto go oglądał po zakupie powiedział, że słaby i mam oddać

Zapytaj ich co w nim słabego i co radzą w zamian w tych samych pieniądzach :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na boxowym chłodzeniu będzie ciepło, natomiast co do wydajności to komp jak komp, do 1080p i niektórych tytułów 1440p się nada. Coś musiałeś sknocić przy składaniu skoro nie daje obrazu.

Ja w ciągu ostatniego miesiąca ten sam zestaw z 10x rozbierałem i przekładałem do innych obudów i wstawał od strzała.

Reset cmos (ja robię zwykłym śrubokrętem, odliczam do 5, zawsze działa), podepnij do wolnego display port na karcie i heyah. No i nie zapomnij podpiąć zasilania do GPU, bo bez niego też obrazu nie da 😄 

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Stara metoda jak komp nie chce wstać to wyjąć bebechy i podłączyć na tzw pajączka bez ubodowy. Ważne żeby zabezpieczyć przez przepięciami czyli jakaś mata ewentualnie pod płytę. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...