Skocz do zawartości
VonV3in

Nieduze glosniki do pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, slucham od roku muzy na sluchawkach (bd 700 pro x), ale zauwazylem ze przydalyby mi sie jakies nieduze glosniki do pokoju, zeby puscic muzykę np wtedy kiedy robie trening. Pokoj jest jakis 20m2 wiec nie ma sie co wyglupiac z duzymi kolumnami. Są kolumny aktywne i takie ktore trzeba podlaczac do wzmacniacza, domyslam się, że lepiej brzmią te podłączane pod wzmacniacz ale wtedy za wzmacniacz tez trzeba zaplacic. W kompie mam jakis dac+ jakies kolumny aktywne to mysle by jakos zagralo powiedzmy raz na 2 dni przez godzine moze 2-3 jakby fajnie gralo. Zna się ktoś trochę na tym? ;> moze są jakieś wszedzie polecane perelki za 2-2,5k ja dopiero zaczynam research. Na forum audio nie pytam bo jeszcze za malo jestem rozeznany zreszta znam dwa, ale na nich to ci poradza glownie sluchawki albo drogie glosniki- ja mam budzet tak do 2,5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał dla siebie w takim przedziale (a prawie mnie to dotyczyło ostatnio):
a) aktywne monitory Edifier Airpulse A100 lub - dobre pierwsze wrażenie niespodziewanie - Teufel ULTIMA 25 ACTIVE - musiałbym je jeszcze porównać, a jeśli w ciemno z tych dwóch to Airpulse.
b) Wzmacniacz Fosi Audio BT20A Pro + kolumny Emotiva B1+ lub Klipsch R-51PM
to wstępnie wybrałem dla siebie, z czego wzmacniacz w ciemno, słyszałem tylko Emotivy, i to B2+

Tych pieniądzach aktywne monitory to prawdopodobnie lepszy wybór, niż wzmacniacz + kolumny.

Edytowane przez Dijkstra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafilem na https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/kolumny-audio/kolumny-glosnikowe-kruger-matz-destiny-2-0-wisniowy-2-szt

Jeszcze zajrze na tophifi co tam maja, tak pomyslalem ze lepszy zapas mocy niz jej niedomiar, ja juz raz kupilem takie glosniki 5.1 pokoj niby maly a braklo im mocy a w sumie mam miejsce na takie kolumny

Tylko tu trzeba koaxialem podlaczac nie wiem czy z kompa mam takie wyjscie

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko tak myslalem ze to dobra marka

A ten teufel to co to za marka?

https://teufelaudio.pl/ultima-40-active-105785000?v=105785001&partner_id=sea-pl..google.20350983100..&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwoa2xBhACEiwA1sb1BARlIVXfGYyv88GUC-aUOtZPono1OIatEX4aSc5lhzq8YnhFiqz4axoCMLoQAvD_BwE&et_uk=786f0ebcbcd1478086b8d75a15734422&et_gk=NmRlMDMxYWRlODQyNDFiMzk4MDY3ZTk4ZWU4OWJmYTAlN0MxNy4wNS4yMDI0KzE1JTNBMTYlM0E1Ng te wygladaja dosc poteznie

Budzet 2,5 na te male, bo one ogolnie mniej kosztuja, a na podlogowe troche wiecej - zeby mozna bylo cos powybierac

te 25 tez dobrze wygladaja

Tego teufla ultimy 40 chyba wezme nie ma duzego wyboru w polskich sklepach na top hifi nie ma nawet osobnej kategorii, a kupywac jakis gniota wzmacniacz to tez

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teufel to taka nasza dawna UNITRA, dyżurna firma audio że średniej półki z aspiracjami. W Niemczech nagłaśnia często budynki użyteczności publicznej. Ogólnie sprzęt dla Kowalskiego, dość solidny acz bez głębszych inklinacji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2024 o 20:02, VonV3in napisał:

Spoko tak myslalem ze to dobra marka

A ten teufel to co to za marka?

https://teufelaudio.pl/ultima-40-active-105785000?v=105785001&partner_id=sea-pl..google.20350983100..&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwoa2xBhACEiwA1sb1BARlIVXfGYyv88GUC-aUOtZPono1OIatEX4aSc5lhzq8YnhFiqz4axoCMLoQAvD_BwE&et_uk=786f0ebcbcd1478086b8d75a15734422&et_gk=NmRlMDMxYWRlODQyNDFiMzk4MDY3ZTk4ZWU4OWJmYTAlN0MxNy4wNS4yMDI0KzE1JTNBMTYlM0E1Ng te wygladaja dosc poteznie

Budzet 2,5 na te male, bo one ogolnie mniej kosztuja, a na podlogowe troche wiecej - zeby mozna bylo cos powybierac

te 25 tez dobrze wygladaja

Tego teufla ultimy 40 chyba wezme nie ma duzego wyboru w polskich sklepach na top hifi nie ma nawet osobnej kategorii, a kupywac jakis gniota wzmacniacz to tez

hej, jeśli temat wciąż aktualny, to ostatnio trafiłem na i zakupiłem Argon Audio Forte A4. Mieszczą się w budżecie i jest to po prostu fenomenalne co się z nich wydobywa. Jak większy budżet i większe kolumny to są też Argon Audio Forte A5 i A55, natomiast w pokoju 16m te Forte A4 do słuchania muzyki spokojnie starczają (zakładając że nie liczymy na subsoniczny bas, chociaż też bas który generują jest bardzo zadowalający).

I też bardzo funkcjonalne, bo przyjmą wszystko (analog, cyfrowe po optyku, jak i bluetooth po AptX), plus mają wyjście na suba jakby kto potrzebował dudniałki.

Także szczerze polecam, mnie te A4 tak mocno kupiły, że postawiłem kilka tygodni później w salonie A55 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to pokój 20m2 i masz tam kompa z DAC-em to polecam jakieś 2 kolumny studyjne aktywne np ADAM AUDIO T8V, czy mocniejsze KRK ROKIT 8 G5, tego jest sporo na rynku. 

Sam mam resident audio m8 podpięte pod DACa i robią robotę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2024 o 18:54, VonV3in napisał:

przydalyby mi sie jakies nieduze glosniki do pokoju,

Nie duże to znaczy jak bardzo nieduże. Bo są i modele z 3-4" wooferkiem w tej cenie. Jednak przy takich mikrusach o niższym basie można zapomnieć.

W dniu 26.04.2024 o 18:54, VonV3in napisał:

Są kolumny aktywne i takie ktore trzeba podlaczac do wzmacniacza, domyslam się, że lepiej brzmią te podłączane pod wzmacniacz

Odwrotnie. W danym zakresie cenowym aktywne mogą więcej (równiejsze i szersze pasmo). Pasywki to technologiczny relikt, niczym D-SUB i PS/2 - czyli antyk, ale nadal ktoś go używa.

W dniu 26.04.2024 o 18:54, VonV3in napisał:

W kompie mam jakis dac+ j

Przy aktywnych z wejściem cyfrowym (najlepiej optycznym), to zwykłe wyjście optyczne z płyty głównej wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zbanowali mnie za wulgaryzmy na ip bez ostrzeżenia.

6 hours ago, Kyle said:

Odwrotnie. W danym zakresie cenowym aktywne mogą więcej (równiejsze i szersze pasmo). Pasywki to technologiczny relikt, niczym D-SUB i PS/2 - czyli antyk, ale nadal ktoś go używa.

Tego nie wiedzialem ale po dluzszym szukaniu glosnikow moge sie zgodzic - monitory czolowych producentow są aktywne np takie focal trio6 + subowofer tez aktywny

 

W sumie wybralem - wybor padl na edifier s360db wydaje mi sie ze bede z nich zadowolony bo dolne pasma bedzie gral subwofer wokale i srednie sredniotonowy i gwizdek jest tez jakis troche lepszy (z tytanu chyba) zobaczymy. Tez patrze ze w x komie jest promocja na Edifier 2.0 S3000 PRO teoretycznie trzeba zaplacic wiecej wiec powinny byc lepsze ale czy faktycznie trzeba by bylo posluchac

 

I pokoj jest mniejszy - jakies 15 m2

Edytowane przez Kordian2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ok kupiłeś, po ptokach.

Ja osobiście do 15m2 wziąłbym co innego, nawet używki Resident audio m8 (poniżej 1000zł za parę.). No, ale ciesz się zestawem. KRK ROKIT 8 G5 urwały by ci głowę. 😛

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, NostradamuSek said:

Hmm, ok kupiłeś, po ptokach.

Jeszcze nie kupilem na razie wybralem. Dzisiaj albo jutro mialem je brac od kolesia jeszcze sie moge rozmyslic

 

Jeszcze poczytam o tych krk. Jedno co mnie martwi to fakt ze z zalozenia mamy 3 rodzaje tonow wysokie niskie i srednie. Najwiecej w tej muzyce ktora slucham odbywa sie na srodku pasma (przynajmniej tak mysle) i na chlopski rozum chcialbym miec osobny glosnik do wszystkiego. Wychowalem sie na duzych glosnikach unitry ktore byly trojdrozne. O podstawkowych i tych roznorakicg mniejszych dopiero zaczalem czytac niedawno - nie wiem jak to pogodzic w dwudroznych moje wymagania - chociaz jest tego taki wysyp ze racja musi byc conajmniej na srodku jesli nie po stronie dwudroznych. 

Edytowane przez Kordian2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kordian2 ej, edifiery robiąc efekciarską V-kę - miałem kilka modeli, robi wrażenie ale jak potem postawisz obok nich "poważne" głośniki (takie zrobione z pomysłem) to niestety czar pryska. Jak szukasz głośników z ładną średnicą to naprawdę poczytaj o tych argonach (model forte a4 zrywa beret a przy tym jest nieduży, suba możesz dostawić później.. jeśli uznasz że trzeba 🙂 ).

Nie potrzebujesz 3 głośników tylko ładnie pozszywane pasmo. Najładniejszy dźwięk jaki w życiu słyszałem płynął z głośników szerokopasmowych (jedna membrana na wszystkie rejestry), ale ani to małe ani tanie żeby zabrzmiało.

Jeśli chodzi o KrK albo inne monitory studyjne to jednak warto posłuchać bo one brzmią mimo wszystko specyficznie, mają być czyste, klarowne i szybkie, a nie brzmieć ładnie. Niektórym to pasuje, ja np nie mogę tego słuchać, mięcha w tym brakuje (miałem, tylko presonusa). Plus żeby zagrały naprawdę pełnym pasmem to muszą być duuuże. Rynek konstrukcji konsumenckich istnieje nie bez powodu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh myslalem ze szybki zakup i z glowy, to tez nie kupuje na cale zycie - za jakis czas trafia do komoreczki na bieznie, a do chaty kupie jakies nowe. Ale jak macie jakies jeszcze propozycje to piszcie, zawsze to sie mozna czegos dowiedziec nowego - tego ze jeden glosnik zabrzmial tak dobrze (widzialem tez takie kolumny) to bym nie powiedzial nigdy

Edytowane przez Kordian2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kordian2 napisał:

Jeszcze nie kupilem na razie wybralem. Dzisiaj albo jutro mialem je brac od kolesia jeszcze sie moge rozmyslic

 

 

Jak cię stać to kup (poszukaj lepszej ceny)

https://klawiszowe.pl/krk-rokit-8-rp8-g5-para-2-sztuki-statywy-p-5498.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw74e1BhBnEiwAbqOAjLqoCUMmr4trZQdJJrMFpr0M5zZ8CV7XsMdYJO_345O3V0x5ApGTcBoC1DUQAvD_BwE

Daje ci gwarancję, że będziesz w szoku jak to gra. Są też mniejsze 7, 5.

https://www.youtube.com/watch?v=vu1aOI-Y9q0&t=696s

Później możesz dokupić suba np aktywny subwoofer KRK S8.4, ale nie sądzę byś go potrzebował. 😛

13 minut temu, joorva napisał:

@Kordian2 ej, edifiery robiąc efekciarską V-kę - miałem kilka modeli, robi wrażenie ale jak potem postawisz obok nich "poważne" głośniki (takie zrobione z pomysłem) to niestety czar pryska. Jak szukasz głośników z ładną średnicą to naprawdę poczytaj o tych argonach (model forte a4 zrywa beret a przy tym jest nieduży, suba możesz dostawić później.. jeśli uznasz że trzeba 🙂 ).

Nie potrzebujesz 3 głośników tylko ładnie pozszywane pasmo. Najładniejszy dźwięk jaki w życiu słyszałem płynął z głośników szerokopasmowych (jedna membrana na wszystkie rejestry), ale ani to małe ani tanie żeby zabrzmiało.

Jeśli chodzi o KrK albo inne monitory studyjne to jednak warto posłuchać bo one brzmią mimo wszystko specyficznie, mają być czyste, klarowne i szybkie, a nie brzmieć ładnie. Niektórym to pasuje, ja np nie mogę tego słuchać, mięcha w tym brakuje (miałem, tylko presonusa). Plus żeby zagrały naprawdę pełnym pasmem to muszą być duuuże. Rynek konstrukcji konsumenckich istnieje nie bez powodu 😉

Ok, ale nie będzie miał podejścia pod te KRK ROKIT 8 G5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, NostradamuSek napisał:

Ok, ale nie będzie miał podejścia pod te KRK ROKIT 8 G5.

Nie, ale mówimy o głośnikach na 8calowym wooferze kontra głośniki na 4 calowym wooferze. Trzeba by zdefiniować co to te "nieduże głośniki" z tytułu. O 8 calówkach można powiedzieć wszystko ale nie że są nieduże 🙂.

Jak mówiłem kwestia gustu, monitory studyjne mają na pewno możliwości dynamiczne i precyzję na najwyższym poziomie, ale ja odbieram ich dźwięk jako suchy i mało zajmujący. Kwestia gustu ale trzeba posłuchać, nie proponowałbym nikomu w ciemno, zwłaszcza że kolega ciśnie na średnicę. No i ergonomia inna niż w produktach konsumenckich - tutaj masz XLRa (no bo te klocki mają głównie grać z mikserami audio), a większość aktywnych głośników "salonowych" w tej klasie ma wbudowanego DACa i wsunie wszystko co im zaoferujesz - optyk, coax, analog, bluetooth.

Serio nie mówię nie bo sam miałem epizod z monitorami studyjnymi, ale nie wolno tykać bez przesłuchania bo to specyficzne bestie.

Z trochę większych aktywnych konstrukcji w podobnej cenie, bardzo dobre opinie zgarnia Q-Acoustics M20 HD ale osobiście nigdy nie słyszałem. Triangle AIO Twin, jeśli ktoś lubi dźwięk Triangle. Kefy LSX albo LS50 wireless są super, ale to inna półka cenowa.

Z konstrukcji docenianych mocno na rynku są konstrukcje audioengine, ale miałem i dla mnie Argon Audio je zjadają, głównie w temacie rozdzielczości średnicy i góry.

 

Edytowane przez joorva
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych krk widze wlasnie bylby problem z podlaczeniem @NostradamuSek jak wiesz jak to podlaczyc to daj znac, ja jak patrzylem na te trio6, to koles ze sklepu mi wytlumaczyl jak to podlaczyc tu widze troche inna historia

 

Aha spoko widze jak to podlaczyc ale to tez trzeba kupic interfejs audio to +1k

Dzieki za podpowiedz bo szukalem wlasnie czegos pomiedzy tymi focalami a edifierem zeby nie zbankrutowac od razu 😛

Edytowane przez Kordian2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o większe głośniki, bo widzę że przyglądałeś się podłogówkom - z takich które ktoś zrecenzował i polecił to widziałem tylko te argony forte a55 (i sam jej mam, kawał fajnej kolumny), ale potem długo długo nic, i się robi 20k + (np kefy LS60 albo aktywne konstrukcje Harmana Kardona albo polskiego Pylona).

W takiej sytuacji nie wiem czy nie było by lepiej kupić taniego wzmacniacza w klasie D (prawie 1:1 to co leży w głośnikach aktywnych) czyli jakieś FOSI audio w granicach 500 zł i do tego jakieś kolumny pasywne, i wtedy do 2-3k wybór jest przeogromny, zarówno w podłogowych jak i podstawkowych. Nie zagra na pewno na pełnię możliwości takich kolumn, ale też nie narobi sobie wstydu przy zintegrowanych.

Natomiast zintegrowane wg mnie wygrywają tym że wszystko jest zgrane i w jednym pudełku, więc łatwiej podłączyć, rozstawić i jak Ci się znudzi - opchnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, ja wezme najpierw te edifiery pozniej sprobuje sklepac zestaw z tych krk rokitow 2x10-3 + subwoofer od nich aktywny jeszcze bede musial w sklepie dopytac jak to podlaczyc a kiedys kiedys sprawie sobie te focale

Przez te pare miesiecy wyparowaly mi z glowy podlogowki

Edytowane przez Kordian2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kordian2 napisał:

Hahaha, ale te to ci mózg wypalą 300W z głośnika, ale sam bym przytulił. Tym całą chałupę nagłośnisz. 😛

Edifiery bym se odpuścił. To lepiej szukać studyjnych używek, zrobisz co będziesz chciał.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, joorva napisał:

 mięcha w tym brakuje (miałem, tylko presonusa).

Mięcho i wykop w studyjnych jest ... ale w tych droższych. W KRK Rokit (najtańsza seria od KRK) tego wykopu nie słyszałem (słuchałem jeszcze 1 generacji). Pewnie przy V8 series (topowa seria od KRK ... no nie licząc niegdyś flagowych Expose) już ten wykop jest (szczególnie w modelu z 8" wooferem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o zejście tylko odbarwioną precyzję przekazu. Można smarować chleb skalpelem, tylko po co, jak są zwykle noże do tego przeznaczone 🙂

No ale to już stricte kwestia gustu, jak ktoś lubi takie to może za relatywnie nieduże pieniadze wyłapać spoko skrzynki.

a poza tym już jednak 8calowy głośnik wymusza rozmiary odpowiednie całej kolumny, tutaj niektórzy (np ja) nie mają w ogóle przestrzeni na takie klocuchy 🙂

 

Dobra, chyba trzeba kończyć bo autor wątku już dostał co chciał więc nie ma co deliberowac 🙂

Edytowane przez joorva
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, joorva napisał:

Tu nawet nie chodzi o zejście tylko odbarwioną precyzję przekazu.

A to pełna zgoda. Takie kolumny nic nie dodają od siebie. Istotnie niektórzy wolą jak kolumna coś dobarwi od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki topic https://forum.audio.com.pl/topic/96719-zestaw-dac-amp-21-2000zł-vs-edifier-s360db/ ,  koles tez chce uciec od edifierow na rzecz czegos lepszego, to mi dalo do myslenia, jeszcze dzisiaj baba w mediaexpert mimo że nie maja krk w ofercie powiedziala ze krk moga byc lepsze, 3 przeczytalem angielskojezyczna recenzje gosciu pisal ze po wylaczeniu subwoofera jakis bas graja satelity, po nastepne pisal ze srednica jest kiepska w edifierach a ja bardzo liczylem ze bedzie inaczej. Coraz bardziej sie zastanawiam nad tymi krk. Mozna powiedziec ze z edifierami dalem sobie spokoj. @NostradamuSek miales okazje posluchac tych krk rokit 8 g5?

 

https://argonaudio.com/pl-pl/collections/active-speakers. @joorva ktore z tych najlepsze +subwoofer ?

Ja miejsce jako tako mam. Nie wiem jakie bede wolal. Tak jak pisalem slucham tylko elektronicznej muzyki dnb house trance

Patrzylem na te argony i tu pojawia sie kluczowe pytanie: czy wieksze oznacza lepsze - bo te argony w podobnej cenie a5 mk2 co para krk rokitow 8mek, ktore wybrac i tez ktos wspominal o miechu i wykopie w studyjnych. W to ze w drozszych jest ja wierze, mozna tez dostac uzywki tej v8 series. To ktore z trzech wybrac ;> ?

Edytowane przez Kordian2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kordian2 napisał:

Ja miejsce jako tako mam. Nie wiem jakie bede wolal. Tak jak pisalem slucham tylko elektronicznej muzyki dnb house trance

To chyba coś co będzie mięsiście nisko grać. Też słucham podobnego typu muzyki. Sam nie jestem audiofilem i pod kompa mam edyfierki z podpisu ale jak chcę coś fajnie posłuchać to moje wiekowe Koss-y UR 40 spełniają zadanie choć ja dużo nie oczekuję. Przy kompie te śmieszne edifierki grają fajnie i mi naprawdę odpowiadają. No chyba że jesteś audiofilem to raczej będą za słabo grać. Ja bym posłuchał ich w jakims media czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie zastanawiam nad czterema opcjami rokit 8 gen 5 x2 + subwoofer, rokit 7 gen 5 x2 + subwoofer (chyba najlepsza opcja), rokit gen 4 10-3  x2 +subwoofer albo rokit gen 4 10-3 bez subwoofera. https://audiotechpro.pl/monitory-dwudrozne-czy-trojdrozne-co-to-jest-i-ktore-wybrac/ przeczytalem ten artykul, jeszcze sprawdzilem jakie mid range speakery montuja w glosnikach bowers and wilkins są tam 6 calowe, to jakbym wzial 7 to prawie jak 6, jeszcze do krk napisalem moze mi pomoga wybrac.

 

@bamboocha ja tam tez niby wielkich wymogow nie mam ale jak gosciu napisal ze one (s360db) bez subwoofera jakos graja to sie zastanowilem ze na moj pokoj to troche za male, te satelitki we dwie to tak z pol pokoju moglyby ogarnac ale nie wiecej.

A zobacze jak mi te krk podpasuja to zostana u mnie na dluzej

 

Te krk 10 tez fajne zgodnie co pisza,w tym materiale to moglyby fajnie zagrac same bez subwoofera ale to niech sie w tym krk zdecyduja, moze jeszcze jutro przedzwonie do jakis sklepow co maja na stronie dodane. Na korzysc tych dwudroznych przemawia ze sa z tego roku - ale nie wiem tak btw dlaczego tych 10 nie odswieżyli

Edytowane przez Kordian2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...